Милан бољи од Интера у дербију, Џеко стријелац

Фудбалери Милана савладали су вечерас на Сан Сиру градског ривала Интер са 3:2 (1:1) у Дербију дела Мадонина и најатрактивнијој утакмици петог кола Серије А.

Интер је боље отворио утакмицу и повео преко Марцела Брозовића у 21. минуту, али је већ седам минута касније изједначио Рафаел Леао и тако постао први Португалац који је се уписао у стрелце у миланским дербијима.

Почетак другог полувремена у потпуности је припао росо-нерима, па је француски нападач Оливје Жиру у 54. минуту постигао гол за 2:1, а Леао другим поготком на мечу донио Милану недостижних 3:1.

Номинални гост је голом Едина Џека ублажио пораз у 67. минуту, а фудбалер из БиХ постао је најстарији стријелац за Интер у дуелима против Милана у Серији А.

Џеко је са 36 година и 170 дана престигао Валтера Самјуела који је против градског ривала постигао гол са 34 године и 198 дана.

После некомплетног петог кола Серије А Милан је лидер са 11 бодова, а бод мање, али и меч мање имају први пратиоци Рома и Аталанта.

Интер је на петој позицији са девет бодова.