Ливерпул преокретом овјерио финале Лиге шампиона

Г.С.

Фудбалери Ливерпула први су финалисти Лиге шампиона након што су вечерас побиједили Виљареал 3:2 након преокрета.

Ливерпул је прошле седмице на Енфилду побиједио 2:0, те у овим резултатом овјерили пролаз у финале најелитнијег фудбалског такмичења.

Виљареал је кренуо одлучно у меч да надокнади минус из прве утакмице, што им је добро пошло јер су успјели да поведу у 3. минути меча када је Диа погодио мрежу Бекера.

Екипа Јиргена Клопа у наставку је дјеловала веома лоше, без икакве игре и набоја, што је екипа Виљареала искористила и повела са 2:0 голом Кокелана.

Овај резултат доста је пољуљао планове Ливерпула и вратио је ситуацију на сам почетак.

Ипак, гости из Ливерпула успјели су се пресабрати на полувремену и преокренути утакмицу.

Фабињо је успио да смањи на 2:1 у 62. минути, да би за изједначење погодио Диаз само 5 минута касније (67. минут).

Преокрет и побједу Ливерпулу донио је Мане у 74. минути.

Ливерпул у финалу чека бољег из дуела Реал Мадрид:Манчестер Сити, који се игра сутра од 21 час.

Подсјетимо, Сити је савладао Реал у првом мечу резултатом 4:3.