Лидер Друге лиге, групе запад, неумољив против Јединства: Лакташи грабе ка елити Српске

БАЊАЛУКА - Лидер Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, Лакташи до 18. побједе стигли су лакше него што се очекивало и са три гола у мрежи испратили су госте из Жеравице.

Тако су изабраници тренера Миљана Бајића побједом над Јединством од 3:0 направили још један корак ка повратку у прволигашко друштво.

Домаћин је повео у раној фази утакмице, већ у осмом минуту када је досуђен пенал који је у погодак и вођство претворио Драган Арежина. Тај резултат важио је све до 74. минута када је Борислав Ђогић погодио властиту мрежу и удвостручио предност Лакташана. Коначан резултат у шест минута прије истека регуларног времена поставио је резервиста Дејан Бањац.

Фудбалери Слоге из Српца са 1:0 побиједили су Горицу из Шипова, а једини погодак на мечу у финишу сусрета, тачније у 83. минуту постигао је Хусејин Зукановић послије лијепе акције.

У групи исток водећа Слога 2 из Горњег Црњелова савладала је Стакорину из Чајнича са 4:0 и тако им се осветила за реми у петом колу и прве изгубљене бодове у овом првенству. Код домаћих је бриљирао Миливоје Лазић, који је три пута погодио противничку мрежу.

Права голеада виђена је у Палама, гдје је домаћа Романија савладала Илићку из Брчког са 6:3. Куриозитет ове утакмице је да су чак тројица фудбалера постигла по два гола, Марко Маљукан и Борислав Цицовић код Романије и Милош Крсмановић код Илићке 01.