Леотар зауставио Зрињски у мечу 14. кола Премијер лиге БиХ: Пулетић одбранио Требиње

Г.С.

ТРЕБИЊЕ - Фудбалери Леотара зауставили су шампиона Зрињског на “Полицама”. Пожртвованом игром изабраници Марка Максимовића освојили су бод против екипе из Мостара одигравши неријешено 1:1.

Гости су повели голом Немање Билбије у 11. минуту на асистенцију Нике Јанковића. Био је ово 132 погодак у шампионатима БиХ капитена Зрињског. Домаћи су изједначили фантастичним голом Хариса Ханџића из слободног ударца. Са 17 метара у 40. минуту, нападач Леотара је тукао у голманов угао и погодио малу мрежу за касније ће се испоставити коначних 1:1. Јунак утакмице ипак је чувар мреже домаћих Душан Пулетић, који је у неколико наврата сјајним интервенцијама сачувао мрежу свог тима.

Фудбалери Слоге у Модричи су савладали Сарајево са 1:0 голом “резервисте” Милана Басрака у 74. минуту, а тренер Добојлија Зоран Ћургуз послије сусрета захваљивао се “свим Боговима свијета”.

- Изузетно тешка утакмица за нас послије три негативна резултата. Спремали смо се за овај меч као бити или не бити и тако смо га и одиграли. И прије сусрета било је јасно да ко постигне први гол сигурно има веће шансе да побиједи. Дали смо га ми и зналачки смо успјели сачувати предност до краја утакмица. Сви Богови свијета били су уз нас код шансе Ивана Икића, након тога смо дали гол и побиједили - рекао је Ћургуз.

Остали резултати и стријелци 14. кола: Борац - Посушје 2:1 (Пишчевић 90+3, Закарић пенал 90+4 - Бобан 90), Тузла сити - Игман 2:3 (Нукић 59, Кузмановић 69 - Рамић 2, 44, 67), Вележ - Слобода 1:0 (Анђушић 70), Широки Бријег - Жељезничар 1:0 (Багарић 61).

ЗРИЊСКИ         1 (1)

Стријелци: 0:1 Билбија у 11, 1:1 Ханџић у 40. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу

Гледалаца: 1200

Судија: Адис Мулахасановић (Сарајево) 6,5.

Жути картони: Пулетић (Леотар), Бекић (Зрињски).

Играч утакмице: Душан Пулетић (Леотар) 8.

ЛЕОТАР: Пулетић 8, Миловић 7, Узелац 7,5, Чубрило 7, Стојковић 6,5 (од 69. минута Георгиев -), Ханџић 7,5, Аћимовић 6,5 (од 61. минута Тодоровић -), Ђајић 6,5, Цмиљановић 6,5 (од 69. минута Милић -), Чавић 6,5 (од 51. минута Карић 6,5), Матковић 6,5 (од 69. минута Шушњар -). Тренер: Марко Максимовић.

ЗРИЊСКИ: Чондрић 6,5, Баришић 6,5, Ћорлука 6,5 (од 74. минута Газета -), Бекић 6,5, Ћуже 6 (од 46. минута Маленкушић 6), Јаковљевић 6,5, Сучић 6 (од 60. минута Илинковић-), Странпут 6 (од 46. минута Зломислић 6), Јанковић 7, Тичиновић 6 (од 60. минута Сабљић -), Билбија 7. Тренер: Сергеј Јакировић.

***

СЛОГА (Д)         1 (0)

САРАЈЕВО        0 (0)

Стријелац: 1:0 Басрак у 74. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 700.

Судија: Александар Његомировић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Кујунџић, Зајић, Басрак, Попара (Слога, Добој), Мулахусејновић, Суљић, Варешановић, Трако (Сарајево).

Црвени картон: помоћни тренер Мустафа Кодро (Сарајево) по завршетку утакмице.

Играч утакмице: Милан Басрак (Слога, Добој) 7,5

СЛОГА (ДОБОЈ): Ђулчић 7, Зајић 7 (од 60. минута Ђорић 7), Попара 7, Милаковић 7 (од 72. минута Јанковић -), Крстовски 7 (од 60. минута Басрак 7,5), Кујунџић 7 (од 60. минута Дадић 7), Чолић 7, Стапић 7, Ристић 7, Милановић 7, Куленовић 7 (од 90+3. минута Хасанбеговић -). Тренер: Зоран Ћургуз.

САРАЈЕВО: Шахиновић 6,5, Трако 6, Чатаковић 6 (од 60. минута Аврамовски 6), Ђокановић 6, Ахметовић 6 (од 60. минута Мулахусејновић 6), Варешановић 6,5, Томашевић 6,5 (од 81. минута Рамић -), Чирјак 6 (од 60. минута Џафић 6), Икић 6, Мустафић 6,5 (од 78. минута Дробаров -), Суљић 6,5. Тренер: Феђа Дудић.