Лекић и Шегелова најбољи на Борац ТелеГруп митингу

Д.Д.

БАЊАЛУКА - Пливачки клуб Борац био је сјајан организатор Међународног пливачког митинга “Борац ТелеГруп Гранд Челенџ” који је окупио 230 такмичара из Аустрије, Канаде, Кине, Хрватске, Египта, Естоније, Мексика, Словеније, Русије, Србије, УСА и БиХ.

По укупном броју освојених медаља најуспјешнији су били пливачи Олимпије из Љубљане и домаћина Борца са освојене по 84 медаље. Олимпија је освојила 38 златних, док су Борчевци освојили 30 златних медаља. Трећепласирани су били пливачи Рибе такође из Љубљане са освојене 43 медаље (15 златних).

За најуспјешније такмичаре у мушкој категорији проглашени су (збир 4 испливане дисциплине): Јован Лекић (ПК “22 април”, Б. Лука) - апсолутна категорија, Лука Јанковић (ПК “Напредак”, Крушевац) - 17-18 година  Бор Вран-Бенковић (ПК “Браник”, Марибор) - 15-16 година, Мај Крџалић (ПК “Риба”, Љубљана) - 13-14 година, Сергеј Влачо (ПК “Делфин”, Лакташи) - 12 година и мл.

За најуспјешније такмичарке у женској категорији проглашени су (збир 4 испливане дисциплине): Јања Шегел (ПК “Фужинар”, Равне) - апсолутна категорија, Иза Брицељ (ПК “Олимпија”, Љубљана) 15-16 година,Лара Наглић (ПК “Триглав”, Крањ) 13-14 година, Манца Погачар (ПК “Триглав”, Крањ) 11-12 година, Есма Дижић (ПК “Аqуафит”, Сарајево) 10 година и мл.

Најбољи пливач Борца, Ади Мешетовић још једном је показао да се налази у одличној форми пошто је у обје трке у којима је наступио, а то су 50м и 100м слободно остварио резултате надомак личних рекорда, те освоји злато (100м) и сребро (50м).