Лакташи извојевали велику побједу у комшијском дербију у Трну: Стаменковић погодио на рођендан

БАЊАЛУКА - Фудбалери Лакташа у комшијском дербију 19. кола Друге лиге Републике Српске, група запад славили су на гостовању у Трну гдје су савладали Слогу са 1:0.

Утакмица је протекла у бурној атмосфери и под великим тензијама, а на терену се водио прави правцати фудбалски рат. Виђено је чак 11 жутих и три црвена картона, а сва три показана су гостима. Крајем првог полувремена у свлачионицу је прије времена морао капитен Лакташа Драган Шавија, док су у 59. минуту на клупи “поцрвењели” резервни фудбалер Бранко Келеман и службени представник гостију Милош Метлар.

Једини погодак вриједан три бода постигао је резервни нападач Лакташа Урош Стаменковић у 37. минуту и то баш на 29. рођендан.

Гостујући фудбалери прије утакмице на себи су имали мајице са натписом “Зеле уз тебе смо сви” и на тај начин су пружили подршку саиграчу Горану Зеленики, који је неколико дана раније имао породичну трагедију.

Важне бодове у дербију зачеља освојили су фудбалери бањалучког БСК-а, који су на “Чаирама” савладали добојски Жељезничар са 2:0 погоцима Бранка Трнинића у 43. и Владана Грачанина из пенала у 68. минуту. Овом побједом “романтичари” су побјегли шест бодова претпосљедњој Укрини и имају чак осам више од Добојлија.

У групи исток лидер Слога 2 из Горњег Црњелова је рутински савладала Младост на гостовању са 3:0. Послије овог пораза Рогатичани су преузели “фењер”, док је Слога 2 још више одмакла Фамосу из Источне Илиџе, који је неочекивано киксао на гостовању код Гласинца 1936 у Сокоцу (0:3).