Лакташи декласирали Алфа Модричу: Друга “седмица” коштала одласка

Дарко Пашагић

ЛАКТАШИ - Фудбалери Лакташа на свом терену декласирали су Алфа Модричу са 7:0, а друга узастопно примљена “седмица” коштала је посла тренера Модричана Митра Лукића.

Овај клуб, који се сада налази на посљедњој позицији, дефинитивно је потврдио да је Лукић напустио клупу Алфа Модриче. Говорило се и послије седам примљених голова од Крупе да одлази, али је тада остао, а предсједник клуба Петар Јелић му је указао пуно повјерење, уз охрабрење да није његова кривица. Ипак, седам примљених голова и у Лакташима било је превише, па је услиједио растанак.

А повратник у прволигашко друштво и некадашњи премијерлигаш Лакташи наставио је са одличним играма и стигао до треће узастопне побједе, којом се пробио на пето мјесто на табели. Првенац у дресу Лакташа постигао је млади Давид Вуковић, који је у игру ушао у 60. минуту и недуго потом се уписао у стријелце, постигавши шести погодак за чету Миљана Бајића.

- Очекивао сам много више од противника, али смо на крају стигли до веома лаке и убједљиве побједе. Срећан сам због свог првенца и указаног повјерења, али најбитније је да смо побиједили. Честитам саиграчима на одличној игри, којом смо се пробили у горњи дио табеле - нагласио је Вуковић.

У наредном колу Лакташи гостују у Омарској код истоименог домаћина, којем такође не цвјетају руже у овом првенству.

- Позивам навијаче да нас идуће недјеље подрже у Омарској, како бисмо успјешно наставили овај низ. Имамо прилику да и у том мечу дођемо до доброг резултата и тако се још више учврстимо у горњем дијелу табеле - додао је Вуковић.

5 голова: Марковић, Шкорић (Лакташи), Перовић (Крупа),

4 гола: Божић (Подриње, Јања), Дошло (Радник), Кесић (Слобода, НГ), Н. Мојовић  (Сутјеска), Нухановић (Крупа)...

***

ФАМОС             1 (0)

ЗВИЈЕЗДА 09              0 (0)

Стријелац: 1:0 Блажић у 74. минуту.

Стадион: СРЦ “Бранислав Лубура” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 250.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Тешановић, Отовић, Блажић (Фамос), Ђурић, Карваљо, Милошевић (Звијезда 09).

Играч утакмице: Данел Блажић (Фамос) 7,5.

ФАМОС: М. Терзић 7, Шкрба 7, Бјелош 7 (од 50. минута Демировић -), Отовић 7, Лаловић 7 (од 59. минута Кокот 7), Радовић 7, Перовић 7, Тешановић 7 (од 77. минута Фргања -), Мичић 7 (од 77. минута Минић -), Блажић 7,5, Марковић 7. Тренер: Владимир Дрињак.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 6,5, Јањић 6,5 Ђурић 6, Ресић 6 (од 77. минута Стјепановић -), Матић 6 (од 60. минута Андреи 6), Мујагић 6 (од 60. минута Орландић 6), Милошевић 6, Живановић 6 (од 77. минута Јанковић -), Видовић 6,5, Тешић 6,5, Секуловић 6 (од 47. минута Карваљо). Тренер: Џенан Хошић.

***

ЛАКТАШИ                 7 (4)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Босанчић у 11, 2:0 Шкорић у 13, 3:0 Милојевић у 38, 4:0 Шкорић у 40, 5:0 Марковић у 60, 6:0 Вуковић у 67, 7:0 Амиџић у 84. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 300.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 7.

Жути картони: Остојић, Келеман (Лакташи).

Играч утакмице: Огњен Шкорић (Лакташи) 8.

ЛАКТАШИ: Ђ. Вуковић -, Милић 7 (од 60. минута Келеман -), Амиџић 7,5, Зеленика 7, Милојевић 7,5 (од 60. минута Д. Вуковић 7,5), Остојић 7, Марковић 7,5 (од 69. минута Стаменковић -), Шкорић 8 (од 67. минута Арежина -), Босанчић 7,5 (од 60. минута Радетић -), Рунић 7, Дојчиновић 7. Тренер: Миљан Бајић.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 5, Пљеваљчић 5, Радић 5, Лимић 5, Ализадех 5, Куљанин 5, Нинковић 5, Симић 5 (од 72. минута Јанковић -), Живковић 5, Ел Гамарти 5 (од 72. минута Сајар -), Нишизаки 5. Тренер: Митар Лукић.

***

СУТЈЕСКА                 3 (1)

ПОДРИЊЕ (Ј)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Михајловић у 10, 2:0 Секулић у 79, 3:0 Ристовић из пенала у 90+3. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Судија: Марко Домазет (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Милутиновић, Дачевић, Н. Мојовић, Ристановић (Сутјеска), Рачановић, Марковић, представник клуба Трнавац, Јахић, Божић (Подриње, Ј).

Играч утакмице: Бојан Михајловић (Сутјеска) 7,5.

СУТЈЕСКА: Пајевић 7, Ристановић 7, Радовић 7 (од 65. минута Рашевић -), Н. Мојовић 7,5 (од 86. минута Ристовић -), Милутиновић 7 (од 86. минута О. Мојовић -), Михајловић 7,5, Обреновић 7, Пљеваљчић 7 (од 46. минута Бонић 7), Даниловић 7, Дачевић 7 (од 72. минута Секулић 7,5), Атељевић 7. Тренер: Миљан Радановић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 5,5, Рачановић 5,5 (од 60. минута Перковић 5,5), Андрић 6, Брадарић 5,5, Јахић 6, Божић 5,5 (од 83. минута Максимовић -), Алић 5,5 (од 60. минута Савић 5,5), Пантић 5,5, Перић 5,5, Марковић 5,5 (од 81. минута Јовановић -), Рагиповић 5,5. Тренер: Илија Симић.

***

ДРИНА (З)                   4 (3)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   1 (1)

Стријелци: 1:0 Ћулум из пенала у 3, 2:0 Беатовић у 10, 3:0 Шарчевић у 23, 3:1 Јовандић у 27, 4:1 Шарчевић у 63. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Гледалаца: 200.

Судија: Велимир Дринић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Мазић, Беатовић, Алић  (Дрина, З), Јевић, Калабић, Ђогић (Жељезничар СТ).

Играч утакмице: Будимир Шарчевић (Дрина, З) 8.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 7, Ћулум 7,5, Мазић 7, Сушић 7 (од 59. минута Алић 7), Васић 7, Милошевић 7, Тврдишић 7, Благојевић 7 (од 63. минута Марковић -), Станишић 7, Беатовић 7,5, Шарчевић 8 (од 70. минута Ерић -). Тренер: Миодраг Јевтић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 5,5, Блануша 5,5, Ђогић 6, Керезовић 5,5, Шупут 5,5 (од 52. минута Ивић 5,5), Јовандић 6,5, Јанковић 5,5, Коста 5,5 (од 78. минута Јагодић -), Калабић 6, Стијаковић 6, Јевић 5,5. Тренер: Асмир Авдукић.

***

РАДНИК            3 (1)

СЛОБОДА (МГ)         1 (0)

Стријелци: 1:0 Д. Живковић у 45, 2:0 Дошло у 56, 3:0 Јокић у 58, 3:1 Суљић у 66. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 500.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: Дошло, Рашевић, Васић, тренер Ђурић, Лакић (Радник).

Играч утакмице: Дејан Живковић (Радник) 7,5.

РАДНИК: Лакић 7, Малетић 7 (од 73. минута Лошић -), Д. Живковић 7,5, Јокић 7,5, Дошло 7,5 (од 61. минута Ковачевић -), Весић 7 (од 61. минута Максимовић -), Васић 7 (од 73. минута Паранос -), Срећковић 7, Рашевић 7, Буразор 7 (од 80. минута Касаловић -), Гаврић 7. Тренер: Велибор Ђурић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Стјепановић 6, Даниловић 6, М. Живковић 6, Домузин 6 (од 74. минута Анђелић -), Зекановић 6, Ђукановић 6 (од 85. минута Пушић -), Митрић 6, Вучковић 6 (од 59. минута Солдат 6), Ерић 6 (од 85. минута Хамзић -), Суљић 6,5, Копривица 6. Тренер: Дарко Малетић.

***

ТЕКСТИЛАЦ             1 (0)

СЛОБОДА (НГ) 1 (0)

Стријелци: 1:0 Башић у 72, 1:1 Алић у 90+5.  минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Гледалаца: 250.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Прљета, Радић, Дуспара, Хасикић, Марић, Рељић (Текстилац), Рачић, Салетовић, Фонтемаки (Слобода, НГ).

Црвени картон: Златко Дуспара у 45. минуту.

Играч утакмице: Срђан Башић (Текстилац) 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 7, Марић 6,5, Јоловић 7, Којић - (од 20. минута Башић 7), Прљета 6,5, Дуспара 5, Ћорић 6,5, Миљановић 6,5 (од 58. минута Рељић 6,5), Радић 6,5, Игњић 6,5 (од 58. минута Ђуричић 6,5), Зељковић 6,5 (од 84. минута Кушљић -). Тренер: Огњен Короман.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД):  Тодоровић 7, Додиг 6,5, Абрего 6,5, Самарџић 6,5, Крепалди 6,5, Рачић 6,5 (од 45. минута Смајић 6,5), Тиро 6,5, Кесић 6,5, Фонтемаки 6,5, Салетовић 6,5, Алић 7. Тренер: Дарко Војводић.

***

КРУПА      6 (3)

ОМАРСКА         0 (0)

Стријелци: 1:0 Нухановић у 10, 2:0 Мрзић у 13, 3:0 Перовић у 16, 4:0 Раковић у 73, 5:0 Никодиновић у 76, 6:0 Крнета у 90. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 7.

Жути картони: Јаћимовић, Здјелар (Омарска).

Играч утакмице: Срђан Мрзић (Крупа) 7,5.

КРУПА: Дамјановић -, Реџић 7, Перовић 7,5 (од 46. минута Крнета 7,5), Бабић 7 (од 65. минута Раковић 7,5), Ђекић 7 (од 66. минута Никодиновић 7,5), Митровић 7, Мрзић 7,5, Нухановић 7, Лељи 7 (од 75. минута Бубић -), Петровић 7 (од 46. минута Хаџић 7), Ристановић 7. Тренер: Владимир Илић.

ОМАРСКА: Јокић 5, Ратковић 5 (од 74. минута Стојнић -), Здјелар 5 (од 70. минута Да. Романић -), Б. Романић 5, Растока 5, Анђић 5, Др. Романић 5, Јаћимовић 5 (од 83. минута Шунић -), Јовичић 5 (од 46. минута Граховац 5), Лајић 5, Врачар 5 (од 74. минута Гаврановић 5). Тренер: Златко Јелисавац.

***

КОЗАРА    0 (0)

СЛАВИЈА 3 (1)

Стријелци: 0:1 Дабић у 32, 0:2 Богучанин у 70, 0:3 Мишовић у 90+1. минуту.
Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 150

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Шћекић, Јандрић (Козара), Мандић, Неџибовић (Славија)

Играч утакмице: Петар Дабић (Славија) 7,5.

КОЗАРА: Модић 5,5, Шћекић 5,5, Глишић 6, Малбашић 5,5 (од 82. минута Торлаковић -), Говедарица 5,5 (од 75. минута Благојевић -), Јандрић 6, Деспотовић 5,5, Шикањић 5,5 (од 75. минута Комленић -), Максимовић 5,5, Раца 5,5 (од 26. минута Ђурић 6, од 82. минута Матић -), Пепић 5,5. Тренер: Саша Крупљанин.

СЛАВИЈА: Неџибовић 7, Дабић 7,5, Ђерић 7, Поповић 7, Стојановић 7, Арбиња 7 (од 65. минута Богучанин 7,5), Авдаловић 7 (од 82. минута Мишовић -), Каљић 7 (од 71. минута Бјелош -), Мандић 7, Асентић 7, Томић 7. Тренер: Бојан Регоје.

***

ЉУБИЋ              0

РУДАР ПРИЈЕДОР    0

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картони:  тренер Станивуковић, Џомбић, Субић, Боснић (Љубић) Мршић, Каменчић, Ковачевић, Којић (Рудар Приједор).

Црвени картони: тренер Милан Станивуковић (Љубић) у 37. минуту, Душко Субић (Љубић) у 85. минуту.

ЉУБИЋ:  Митровић 6, Радаковић 6, Јагодић 6, Џомбић 5,5 (од 85. минута Југовић -), Милановић 5,5 (од 67. минута Ћетојевић -), А. Жижак 6 (од 85. минута Јаворац -), Субић 5, Боснић 6, Чудић 5,5 (од 68. минута Граховац -), Видовић 6, Бобић 5,5. Тренер: Милан Станивуковић.

РУДАР ПРИЈЕДОР:  Орландо 6, Мршић 6, Сервос 6, Пекија 6, Ковачевић 5,5, Радаковић 5,5, Д. Билбија 5,5 (од 46. минута Кеита 5,5), Којић 5,5, Каменчић 5,5 (од 78. минута Д. Мармат -), Микић 5,5 (од 58. минута Демоњић 5,5), Марић 6. Тренер: Зоран Бујић.