Лакташани “размонтирали” Жељезничар

Синиша Котараш

БАЊАЛУКА - Лидер на табели Друге лиге Републике Српске, група запад, екипа Лакташа до ногу је потукла посљедњепласирани тим Жељезничара и остварила своју најубједљивију побједу у историји, декласиравши индиспониране госте из Добоја са чак 13:0.

Већ на самом отварању утакмице Никола Бабић постигао је први од своја три поготка, што је био само почетак канонаде изабраника Миљана Бајића. Након другог поготка, који је у шестом минуту постигао капитен Давор Телић, игра Добојлија се у потпуности распала и до краја се постављало само једно питање - колики ће бити коначан резултат.

На крају рекордна побједа некадашњег премијерлигаша, која га оставља на првој позицији са два бода предности у односу на другопласирану Слободу из Мркоњић Града. Истовремено, Жељезничар је и даље чврсто прикован за дно табеле са само два освојена бода и веома малим шансама да на крају задржи друголигашки статус.

Много теже до бодова је дошла Слобода, која је као гост славила на тешком гостовању у Хамбаринама, гдје су домаће Брдо савладали са тијесних 2:1. Домаћин је пружио одличан отпор и мало је недостајало да апсолутном фавориту “откине” бод. Међутим, Харис Харамбашић, стријелац јединог поготка за Брдо, пропустио је да у 84. минуту реализује једанаестерац, тако да је тим из Мркоњић Града ипак освојио сва три бода.

Када је у питању друголигашки исток, овог викенда нису одигране чак три утакмице јер су због велике кише и поплављених терена одгођени мечеви Гласинац 1936 - Јединство (Бр), Губер - Слога 2 (ГЦ) и Фамос - Милићи, који би требало да буду одиграни 17. новембра.

Ипак, иако нису играла два првопласирана тима са врха табеле, не значи да узбуђења није било. У дербију у Власеници играли су истоимени домаћин и Вележ из Невесиња. Некадашњи прволигаш био је много бољи ривал и побједом од 2:0 изборио пласман на треће мјесто, прескочивши на табели Губер и Вележ.

Једини гостујући тријумф уписала је Стакорина, која је славила код посљедњепласиране Илићке 01 са 3:1. Гости су, након 1:1 на полувремену, до побједе дошли тек у наставку и то послије искључења Милана Цвијановића.

У преостала два одиграна сусрета забиљежени су неријешени резултати, а посебно узбудљиво било је у Дворовима, гдје су Пролетер и Дрина ХЕ одиграли 3:3. Гости из Вишеграда имали су на полувремену убједљиву предност од 3:0 и чинило се да им побједа никако не може измаћи. Међутим, домаћин је у наставку кренуо силовито и ипак успио да освоји бод.