Куп Републике Српске: Рукометаши Борца м:тел први финалисти

М. З.

Рукометаши Борца м:тел изборили су пласман у финале Купа Републике Српске на завршном турниру у Вишеграду.

Бањалучани су у првој полуфиналној утакмици савладали старог ривала Слогу 37:31 (15:12).

Од првог минута су изабраници тренера Ирфана Смајлагића имали предност која је у првом полувремену износила и плус пет, 11:6, 12:7...

Бањалучани су боље почели и у другом полувремену у којем су имали 20:16. Потом је услиједио пад, па су Добојлије у 41. минуту први пут изједначили 22:22, а онда је било 23:23.

Послије тога разиграли су се играчи Борца м:тел и на крају заслужено славили са 37:31.

Андреј Климавец и Недим Хаџић са 9 голова били су најефикаснији у побједничком тиму, код Слоге 10 погодака дао је Станко Станковић.

У дворани у Вишеграду у току је свечано отварање 27. по реду финала Купа Републике Српске.

Овом приликом присутнима су се обратили начелник општине Вишеград Младен Ђуревић, предсједник ОО финалног турнира Недељко Перишић и предсједник Рукометног савеза Републике Српске Маринко Умичевић.

Након ове церемоније биће одиграно друго полуфинале: Вишеград ХЕД - Леотар.

Покровитељ финалног турнира је Милорад Додик, предсједник Републике Српске.