Крупа у малом градском дербију боља од Жељезничара

М.В.

БАНЈАЛУКА - Фудбалери Крупе савладали су данас на “Предграђу” домаћи Жељезничар, било је 3:1 за тим из кањона Тијесно у наинтересантнијем дуелу 17. кола Прве лиге Републике Српске чиме је и окончан први дио шампионата.

Чета Владимира Илића од првог минута игре имала је теренску иницијативу коју су крунисали већ у 14. минуту.

Наиме, Аргентинац Лели прошао је по лијевој страници и упослио Милоша Перовића, који се ослободио свог чувара, пуцао је само до голмана Ступара али се Огњен Ђуричин одлично снашао и довео своју екипу у вођство.

То је био и резултата првог полувремена, иако је капитен Крупе Перовић у посљедњем минуту погодио стативу.

Ако није у 45. минуту Перовић је затресао мрежу Жељезничара 20 минута касније када је погодио главом, па је Ступар већ тада други пут лопту вадио из своје мреже.

Само пет минута касније Алонзо Пеарт смањио је вођство Крупе на 2:1 након гужве испред гола Луке Дамјановића.

Ипак, само четири минуте касније двоструки стријелац Ђуричин отклонио је и најмању енигму, те свој тим пред паузу оставио на лидерској позицији са четири бода више од другопласиране Слободе из Новог Града.

Након првог дијела сезоне Крупа има 46 бодова, тим са “Млакви” сакупио је 42 бода док се на зачељу чак пет екипа налази у размаку од два бода.