Крупа побједом над Дрином осигурала јесењу титулу: Илић вјерује у трећу срећу

БАЊАЛУКА - Фудбалери Крупе побједом над Дрином од 3:1 коло прије краја првог дијела осигурали су титулу јесењег шампиона прволигашког каравана и тако наставили доминацију у елити Српске започету прошле сезоне, када су били прваци.

Млади стручњак на клупи прволигаша из кањона Врбаса Владимир Илић задовољан је још једном побједом, али и чињеницом да је јесен била само наставак успјешних игара из прошлог првенства.

- Били смо у свим сегментима најбољи и иза нас је веома успјешна јесен. У 16 до сада одиграних утакмица забиљежили смо 14 побједа, постигли чак 51 погодак, имамо убједљиво најбољу гол-разлику. Наравно, у таквој серији мора бити и један лош дан, а једино је штета што се то десило у окршају са можда и највећим ривалом, Слободом из Новог Града и то на нашем терену - нагласио је Илић.

Кормилар Крупе вјерује да ће његова екипа наредне сезоне играти у Премијер лиги.

- Надам се да ћу овог пута имати више среће. Претпрошле сезоне смо осигурали опстанак у Премијер лиги, па смо одустали од такмичења, прошле смо били шампиони Републике Српске и сценарио је био исти, ваљда ће сада бити трећа срећа и да ћу водити Крупу у елити БиХ - додао је Илић.

Првенствена јесен биће завршена гостовањем код Жељезничар Спорт тима, а онда ће услиједити још сусрет четвртфинала Купа Српске против друголигаша Стакорине у Чајничу.

- Помјерили смо куп утакмицу за седам дана, јер нам је жеља да и у овом такмичењу стигнемо до краја. Што се тиче гостовања на Предграђу, сигурно ће то бити захтјевна утакмица, али се надам повољном резултату. Послије тога планирамо да екипа остане још на окупу и онда бисмо крајем мјесеца отишли на одмор. Сигурно је да ћемо у зимском прелазном року освјежити екипу, али нећемо журити са довођењем појачања - наставио је Илић.

11. Козара 16      4        4        8        16:24 16

12. Дрина (З)                16      5        1        10      19:30          16

ДРИНА (З)          1 (0)

Стријелци: 1:0 Перовић у 35, 1:1 Станишић у 56, 2:1 Ђуричин у 78, 3:1 Бубић у 90+1. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Гледалаца: 100.

Судија: Дејан Лазић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Ристановић (Крупа), Алић (Дрина, Зворник),

Играч утакмице: Милош Перовић (Крупа) 7,5.

КРУПА: Милошевић 7, Реџић 7, Ђуричин 7,5 (од 80. минута Хаџић), Перовић 7,5 (од 66. минута Челар -), Ђекић 7,5, Н. Бабић 7 (од 46. минута Ристановић 7), Митровић 7 (од 46. минута Нухановић 7), Мрзић 7, Лељи 7, Петровић 7 (од 90. минута Бубић -), Раковић 7. Тренер: Владимир Илић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6, Кнежевић 6, Ерић 6, Ћулум 6, Мазић 6, Алић 6 (од 72. минута Шарчевић -), Васић 6, Тврдишић 6, Благојевић 6 (од 64. минута Милошевић -), Станишић 6,5, Беатовић 6 (од 83. минута Марковић -). Тренер: Миодраг Јевтић.

***

СЛОБОДА (НГ) 0

ЗВИЈЕЗДА 09              0

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 200.

Судија: Драган Тодић (Добој) 5.

Жути картони: Рачић, Тиро (Слобода, Нови Град), Којић, Абдулаховић, помоћни тренер Обреновић, Дујковић, Мујагић, Живановић, Видовић, Јањић, Ђурић, Секуловић, Јанковић (Звијезда 09).

Играч утакмице: Тарик Абдулаховић (Звијезда 09) 7.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Чалаковић 6,5, Вејновић 6,5, Абрего 6,5, Самарџић 6,5, Крепалди 6,5, Рачић 6,5, Кесић 6, Фонтемаки 6,5 (од 80. минута Додиг -), Салетовић 6,5, Смајић 6,5 (од 35. минута Тиро 6,5), Алић 6,5. Тренер: Дарко Војводић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 7, Јанковић 6,5, Јањић 6,5, Ђурић 6,5, Мујагић 6,5 (од 88. минута Стјепановић -), Дујковић 6,5, Зоћевић 6,5 (од 90. минута Ресић -), Видовић 5, Бокић 6,5 (од 76. минута Живановић -), Секуловић 6,5, Којић 6,5. Тренер: Срђан Шушић.

***

ТЕКСТИЛАЦ    1 (0)

РАДНИК   2 (2)

Стријелци: 0:1 Живковић у 13, 0:2 Дошло у 16, 1:2 Игњић у 46. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Гледалаца: 150.

Судија: Милан Симић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Радић, Прљета (Текстилац), Паранос, Дошло (Радник).

Играч утакмице: Дејан Живковић (Радник) 7,5.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 6,5, Пешевић 6, Јоловић 6,5, Хасикић 6 (од 46. минута Миљановић 6,5), Ћалић 6 (од 46. минута Обрадов 6,5), Кушљић 6,5, Башић 6 (од 46. минута Којић 6,5), Игњић 6 (од 72. минута Брковић -), Радић 6, Рељић 6 (од 46. минута Прљета 6,5), Зељковић 6. Тренер: Огњен Короман.

РАДНИК: Митровић 7, Живковић 7,5, Јокић 7, Паранос 7 (од 70. минута Весић -), Дошло 7,5 (од 88. минута Касаловић -), Васић 7, Срећковић 7, Ананијас 7, Малетић 7 (од 84. минута Лошић -), Рашевић 7, Буразор 7. Тренер: Велибор Ђурић.

***

СУТЈЕСКА        5 (2)

ФАМОС    3 (1)

Стријелци: 1:0 Секулић у 15, 2:0 Н. Мојовић из пенала у 23, 2:1 В. Ивановић (аутогол) у 38, 3:1 Секулић у 53, 3:2 Шкрба у 59, 3:3 Блажић у 64, 4:3 Дракул (аутогол) у 75, 5:3 Секулић у 78. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Жути картон: Дракул (Фамос).

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 6,5.

Играч утакмице: Бранко Секулић (Сутјеска) 8,5.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Ристановић 7 (од 84. минута Гаговић -), Н. Мојовић 7,5, Секулић 8,5, Милутиновић 7, В. Ивановић 6,5, Михајловић 7, Даниловић 7, Бонић 7 (од 90. минута Батинић -), Ристовић 7 (од 46. минута Рашевић 7,5), О. Мојовић 7 (од 68. минута Обреновић -). Тренер: Миљан Радановић.

ФАМОС: Рончевић 5,5, У. Ковачевић 6 (од 46. минута Кокот 6,5), Дракул 5,5, Шкрба 7, Вранешић 6 (од 56. минута Марковић 6), Блажић 7, Радовић 6,5, Перовић 6,5, Тешановић 6,5, Минић 6 (од 88. минута Суџум -), Лаловић 6,5 (од 88. минута Ђ. Ковачевић -). Тренер: Владимир Дрињак.

***

КОЗАРА             3 (2)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   3 (0)

Стријелци: 1:0 Д. Глишић у 19, 2:0 Максимовић у 26, 2:1 Керезовић у 60, 2:2 Шупут у 61, 2:3 Саватић у 68, 3:3 Д. Глишић из пенала у 80. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 120.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Поповић, Вељкић, Максимовић (Козара), Бајић, Шупут, Краљ (Жељезничар Спорт тим).

Играч утакмице: Дејан Глишић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: П. Глишић 6,5, Шћекић 6,5, Вељкић 6,5 (од 62. минута Комленић -), Раца 6,5 (од 62. минута Илић -), Малбашић 6,5, Д. Глишић 7,5, Јандрић 6,5 (од 62. минута Благојевић -), Деспотовић 6,5, Поповић 6,5 (од 83. минута Матић -), Максимовић 7, Пепић 6,5. Тренер: Саша Крупљанин.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 6,5, Шупут 7, Блануша 6,5, Поповић 6,5, Перт 6,5 (од 67. минута Саватић -), Јовандић 6,5, Бајић 6,5, Поповић 6,5, Калабић 6,5 (од 57. минута Краљ 6,5), Јевић 6,5 (од 53. минута Коста 6,5), Керезовић 7. Тренер: Радомир Поповић.

***

АЛФА МОДРИЧА      3 (1)

СЛОБОДА (МГ)         1 (0)

Стријелци: 1:0 Куљанин у 39, 2:0 Куљанин у 63, 3:0 Фуртунато у 73, 3:1 Солдат у 79.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Судија: Данко Бутулија (Требиње) 6,5.

Жути картони: Де Карваљо, Омерхоџић, Костадиновић, Куљанин, Лимић, Живковић (Алфа Модрича), Митрић (Слобода, Мркоњић Град).

Играч утакмице: Драшко Куљанин (Алфа Модрича) 8.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 7, Омерхоџић 7 (од 83. минута Илић -), Пљеваљчић 7, Де Карваљо 7, Куљанин 8, Костадиновић 7 (од 90+1. минута Радић -), Нинковић 7, Лимић 7, Живковић 7, Никић 7, Фуртунато 7,5 (од 90+4. минута Јанковић -). Тренер: Бојан Магазин.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Зељковић 6, Даниловић 6, Солдат 7, Зекановић 6,5, Ђукановић 6 (од 67. минута Хамзић -), Митрић 6 (од 59. минута Вучковић 6), Копривица 6, Живковић 6, Суљић 6, Гаврић 6, Максимовић 6. Тренер: Дарко Малетић.

***

ЛАКТАШИ        2 (2)

ЉУБИЋ    1 (0)

Стријелци: 1:0 Рунић у 26, 2:0 Шкорић у 27, 2:1 Ћетојевић у 77.  минуту.

Стадион: Градски у Лакташима:

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Амиџић, Милић, Петковић, Стаменковић (Лакташи), Југовић, Граховац, Џомбић (Љубић).

Играч утакмице: Огњен Шкорић (Лакташи) 7,5.

ЛАКТАШИ: Вуковић 7, Милић 7, Амиџић 7, Милојевић 7 (од 73. минута Савановић -), Остојић 7, Марковић 7 (од 86. минута Стаменковић -), Шкорић 7,5, Босанчић 7 (од 73. минута Петковић -), Рунић 7,5, Дојчиновић 7, Бабић 7 (од 57. минута Комљеновић 7). Тренер: Миљан Бајић.

ЉУБИЋ: Митровић 6,5, Радаковић 6,5, Б. Жижак 6,5, Јагодић 6,5, Џомбић 6,5, Милановић 6,5 (од 59. минута Југовић 6,5), А. Жижак 6,5, Субић 6,5 (од 59. минута Ћетојевић 7), Боснић 6,5 (од 46. минута Чудић 6,5), Видовић 6,5, Мишић 6,5 (од 59. минута Граховац 6,5). Тренер: Милан Станивуковић.

***

СЛАВИЈА          2 (0)

ПОДРИЊЕ (Ј)   1 (1)

Стријелци: 0:1 Ристић у 23, 1:1 Ђерић у 84, 2:1 Арбиња у 88. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 30.

Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Беширевић (Славија), Шито, Митрашиновић (Подриње, Јања).

Играч утакмице: Стефан Арбиња (Славија) 7.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Дабић 6,5, Вучинић 6,5 (од 81. минута Лубура -), Ђерић 7, Беширевић 6,5, Поповић 6,5, Мишовић 6,5 (од 59. минута Асентић 6,5), Бјелош 6,5, Арбиња 7, Авдаловић 6,5 (од 69. минута Богучанин 7), Мандић 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 6,5, Томић 6, Андрић 6, Брадарић 6,5, Јовановић 6 (од 80. минута Максимовић -), Митрашиновић 6 (од 71. минута Божић -), Ристић 7, Перковић 6, Марковић 6, Рачановић 6 (од 71. минута Јахић -), Перић 6. Тренер: Миле Лазаревић.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Бановић, Граховац, Јовичић, Стојнић, Растока, Да. Романић (Омарска), Пауло, Д. Билбија, Алибеговић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Милан Врачар (Омарска) 7,5.

ОМАРСКА: Јокић 7, Ратковић 7, Растока 7, Да. Романић 7 (од 90+2. минута Јовичић -), Граховац 7, Анђић 7 (од 58. минута Врачар 7,5), Стојнић 7, Шунић 7 (од 89. минута Крецељ -), Јаћимовић 7, Бановић 7, Лајић 7. Тренер: Златко Јелисавац.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Орландо 6,5, Сервос 6,5, Алибеговић 6,5, Пекија 6,5, Радаковић 6,5, Д. Билбија 6,5, Демоњић 6,5 (од 69. минута Ковачевић -), Пауло 6,5, Којић 6,5, Марић 6,5, Д. Мармат 6,5 (од 77. минута Н. Мармат -). Тренер: Срђан Марјановић.