Кошаркашице Србије поражене од Њемачке у првом мечу квалификација за ОИ

Танјуг

БЕЛЕМ - Кошаркашице Србије поражене су од селекције Њемачке резултатом 73:66 у утакмици првог кола групне фазе квалификација за Олимпијске игре.

Најефикаснија у побједничком тиму била је Сату Сабали са 18 поена, девет скокова и пет асистенција, док је Њара Сабали додала 14 поена, 17 скокова и четири асистенције.

У тиму Србије истакла се Анђела Дугалић са 13 поена и четири скока.

Њемачка је у првом полувремену играла боље у нападу, због чега је у једном тренутку имала плус 15 на семафору.

У трећој деоници Србија је агресивније заиграла одбрану, из чега је проистекао бржи напад у транзицији.

Дјеловало је да су се српске кошаркашице вратиле у меч, али у посљедњој дионици нису имале снаге за потпуни преокрет и поред вођства од два поена четири минута пре краја.

У недјељу ће Србија одиграти меч другог кола против Бразила, док ће у другој утакмици дана снаге одмјерити Њемачка и Аустралија.