Кошаркаши Србије након драме славили против Грчке

Г.С.

БЕОГРАД - Кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас Грчку резултатом 100:94 у првом колу друге фазе квалификација за Свјетско првенство које се 2023. године игра у Јапану, Индонезији и на Филипинима.

У сијенци врло важне побједе остала је повреда плејмејкера Василија Мицића, који је изврнуо скочни зглоб и након детаљних прегледа биће познато да ли ће играч Ефеса бити спреман за предстојеће акције националног тима.

Ово је био дуел са једне стране, актуелног најкориснијег играча НБА лиге Николе Јокића и некадашњег МВП-ија Јаниса Адетокумба.

Од почетка меча играла се брза кошарка, без много пауза, па смо у првом периоду видјели 56 поена са обије стране.

Орлови су од почетка меча били у предности, али већу разлику од 10 поена нису могли да стекну.

На минут и по до краја меча, наш тим је имао +8, при резултату 87:79. Међутим, ни тај резултат није био довољан да се забиљежи побједа послије 40 минута игре. Браћа Адетокумбо и Тајлер Дорси су вратили свој тим у игру, донијели Грчкој изједначење, а у посљедњем нападу, Огњен Јарамаз је био непрецизан.

Некадашњи бек Партизана је у изостанку Василија Мицића имао важну улогу у тиму.

Послије 40 минута игре, на семафору је писало 87:87.

Ушло се у продужетак у коме је тим Светислава Пешића био концентрисанији и бољи.

У српском тиму најефикаснији је био Никола Јокић са 29 поена. Огњен Јарамаз је додао 15, Владимир Лучић 14. На другој страни, Јанис Адетокумбо је убацио 40 поена.

Наредни меч квалификација српски тим игра у недјељу са Селимвријом Турске.