Кошаркаши Партизана побиједили Ефес и прекинули серију пораза у Евролиги

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана побиједили су вечерас у Београду екипу Ефеса резултатом 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25) у мечу 14. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Партизана били су Џејмс Нанели, Кевин Пантер и Данте Егзум, који су постигли по 18 поена, док је Матијас Лесор додао 13.

Код гостију, истакао се Родриг Бубоа са 30 поена. Анте Жижић је убацио 20 поена, а српски репрезентативац Василије Мицић је постигао 14 поена и имао четири скока и шест асистенција за 34 минута на терену.

“Црно-бијели” имају пет побједа и девет пораза у Евролиги, док Ефес, који је актуелни европски шампион, има скор од по седам тријумфа и пораза. Српски клуб је вечерашњим тријумфом прекинуо серију од пет узастопних пораза у Евролиги.

Партизан ће у наредном колу гостовати Фенербахчеу, док ће Ефес дочекати Панатинаикос.

Вечерашњи меч је почео минутом ћутања за легендарног српског фудбалера и тренера Синишу Михајловића, који је преминуо данас у Риму.

Партизан је добро отворио меч, а “црно-бијели” су у шестом минуту повели 12:5. У седмом минуту повриједио се један од најбољих кошаркаша Ефеса Василије Мицић.

Гости су успјели до краја четвртине да смање предност Партизана, који је првих 10 минута ријешио у своју корист резултатом 14:10.

Мицић се почетком друге четвртине вратио на терену, а гости су у 13. минуту стигли до вођства од 17:16.

Потом су се разиграли Бубоа и Жижић, који си у 16. минуту донели предност европском шампиону од 23:18.

Предност гостију расла је из минута у минута, а Ефес је највеће вођство од осам поена (30:22). Партизан се мучио у првом полувремену, које је Ефес добио 37:28.

“Црно-бијели” су наставили са серијом грешака и на старту треће четвртине, а Ефес је у 24. минуту први пут стекао двоцифрену предност (44:34).

Партизан је у финишу треће четвртине заиграо ангажованије, стигао чак и до вођства 53:52, али је Бубоа у последњим секундама овог дијела меча донео предност Ефесу 54:53.

Гости су у 33. минуту стекли вођство од пет поена (64:59). Кошаркаши Партизана се нису предавали, а на четири минута пре краја повели су 70:67.

“Црно-бијели” су на два минута пре краја меча имали вођство од 73:69, а потом је услиједила неизвјесна завршница. Партизан је овог пута успео да сачува предност и да стигне до пете побједе у Евролиги.

“Црно-бијели” су последњи пут прије вечерашњег тријумфа у Евролиги славили 18. новембра против екипе Макабија 96:88.