Кошаркаши Игокее доживјели пораз у Чачку: Не помаже ни Јовановић

ЧАЧАК - Кошаркаши Игокее на дебију новог тренера Владимира Јовановића доживјели су пораз у 16. колу АБА лиге на гостовању код Борца у Чачку са 65:70 (12:18, 12:19, 19:17, 22:16).

Био је ово осми узастопни пораз екипе из Лакташа, пети у регионалном такмичењу, док су Чачани послије четири неуспјеха у АБА лиги стигли до четвртог тријумфа.

Гости су одлично отворили сусрет, повели са 4:0 и 10:2 што је био сигнал тренеру Чачана Дејану Мијатовићу да затражио тајм-аут.

Минут предаха је уродио плодом и серијом од 9:0 Борац је први пут повео са 11:10.

Услиједио је тајм-аут, који је затражио Јовановић, али није уродио плодом и до краја првих десет минута домаћин је стигао до предности од 18:12.

Друга четвртина почела је без поготка у прва два минута, а онда услиједила четири нова Борца са двоцифрену предност од 22:12 и то је био сигнал за нови тајм-аут Игокее.

Први поен у другом периоду Лакташани су постигли на истеку четвртог минута, када је Стефан Ђорђевић искористио једно од два слободна бацања.

Услиједила је прва тројка на мечу у режији Марка Радоњића за предност Чачана од 27:13.

До краја полувремена није се много промијенила слика на паркету и домаћи су на паузу отишли са предношћу од 13 поена, 37:24.

На почетку треће четвртине нових шест поена кошаркаша Борца, који су у 22. минуту имали предност од 43:24.

У наставку Јовановићеви пулени заиграли су нешто боље и успјели су у 27. минуту да смање на 10 поена минута (36:46).

На крају трећег периода Чачани су имали предност од 54:43. На почетку посљедњих 10 минута Игокеа је направила серију од 6:0 и смањила на 49:54. Гости су наставили да притискају “Чачане” и у 36. минуту пришли су на “минус 3”, 56:59. Услиједила је тројка Уроша Чарапића за 62:56.

Игокеа је у 38. минуту пришла на само два поена заостатка, 62:64

Резултати 16. кола: Сплит - ФМП 91:95, Морнар - Цибона 83:81, МЗТ - Будућност 86:90, Борац - Игокеа 70:65, Студентски центар - Партизан играно синоћ, Црвена звезда - Цедевита Олимпија 18 часова, Мега - Задар 20 часова. Пласман: Партизан 28 бодова (меч мање), ФМП 28, Црвена звезда 27 (два меча мање), Цедевита Олимпија 26 (два меча мање), Будућност 26, Задар 23 (меч мање), Студентски центар 22 (меч мање), Цибона 22, Сплит 21, Игокеа 20 (меч мање), Мега 20 (меч мање), Морнар 20 (меч мање), Борац 20, МЗТ 18 бодова. У наредном 17. колу Игокеа у суботу од 17 часова дочекује Сплит.

Борац 70 Игокеа 65 (18:12, 19:12, 17:19, 16:22)

Дворана: Борца крај Мораве у Чачку. Гледалаца: 1.000 Судије: Томислав Хордов, Игор Драгојевић, Крунослав Пеић.

БОРАЦ: Болдвин 7, Глишић, Лешић 8, Петровић, Томашевић, Гагић 12, Кочовић, Новаковић, Радоњић 10, Тодоровић 5, Чарапић 9, Хејл 18. Тренер: Дејан Мијатовић.

ИГОКЕА: Реј 13, Неранџић, Делалић 10, Танасковић 14, Крафорд, Јошило 5, Милосављевић 14, Волер, Марић, Ђорђевић 9. Тренер: Владимир Јовановић.