Кошаркаши Црвене звезде убједљиво савладали Ефес

Танјуг

БЕОГРАД - Кошаркаши Црвене звезде побједили су вечерас екипу Ефеса 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8) у оквиру 27. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде били су Факундо Кампацо са 22 поена, три скока и шест асистенција, док је Огњен Добрић додао 15 поена.

Код гостију, најбољи је био Анте Жижић са 15 поена.

Црвено-бијели имају скор од 12 победа и 15 пораза, док Ефес има скор 13/13.

Црвена звезда ће у петак у наредном колу Евролиге гостовати Панатинаикосу, док ће Ефес играти са Макабијем у Истанбулу.

Турска екипа је боље отворила утакмицу и лако дошла до резултатке предности.

Вратила се Црвена звезда првенствено добром игром Добрића који је једини био расположен у домаћем тиму.

У дурој четвртини истакао се Кампацо шутем за три поена али и продорима којима је успијевао да смањи предност противника.

Недостатак креације у нападу коштао је Ефес много поена, чиме су омогућили домаћем тиму да у више наврата преузме вођство.

Домаћи тим је на полувремену има преност од четири поена.

Друго полувријеме Црвена звезда је наставила у истом ритму.

Опет се истакао Добрић добром ролом и агресивном одбраном, па је Црвена звезда отишла у једном тренутку на +10.

Ипак Ембеја је у екипи Ефеса одиграо сјајно у нападу и са три тројке вратио своју екипу у утакмицу.

У посљедњој четвртини виђена је одлична игра Кампаца који је преузео одговорност и у кључним моментима постигао поене за преност од осам поена за домаћи тим.

Након искључења тренера Ефеса Ергина Атамана турска екипа се на неки начин предала тако да је предност Црвене звезде порасла.