Кошаркаши Црвене звезде побједили Партизан и изборили финале Купа Радивоја Кораћа

НИШ - Кошаркаши Црвене звезде играће у финалу Купа Радивоја Кораћа, пошто су вечерас у Нишу у полуфиналу побједили Партизан резултатом 83:75 (15:21, 19:23, 25:14, 24:17).

Црвена звезда ће у финалу Купа Радивоја Кораћа играти са екипом Меге, која је раније вечерас побједила ФМП 86:67.

Финале је на програму сутра од 21 сат.

Црвена звезда је прошле године освојила Куп Радивоја Кораћа, пошто је у финалу победила Партизан 85:68.

Утакмица је ријешена у последњој четвртини послије великог преокрета Црвене звезде, која је у 18. минуту губила 44:26.

“Црвено-бијели” су ангажованом игром у другом полувремену успјели да направе преокрет и заслужено су стигли до побједе.

Тренер “црвено-белих” Душко Ивановић је искључен у 12. минуту зато што је био незадовољан појединим судијским одлукама.

Утакмица је у 33. минуту била прекинута пошто су се судије повукле у свлачионицу зато што су навијачи два клуба убацивали тврде предмете на терен.

Утакмица је настављена послије 25 минута, а било је најављено да ће меч бити прекинут ако се настави са изгредима навијача.

Црвена звезда је национални Куп до сада освајала 11. пута.

Екипа Меге је само једном у историји освојила Куп и то 2016. године.