ККИ „Врбас“ славио у Зеници: Шампион држао час

Милан Зубовић

Играчи Кошаркашког клуба инвалида „Врбас“ славили су у Зеници против домаће Босне у утакмици 5. кола Премијер лиге БиХ, 69:33 (23:5, 14:14, 20:6, 12:8).

Бањалучани су на овај начин први дио првенствене сезоне окончали као јесењи шампиони и то са максималним учинком, те су на најбољем путу да дођу до рекордне 10. узастопне титуле.

Актуелни шампиони су од првог минута заиграли онако како се од њих очекује и било је само питање са колико разлике ће добити ривала којем су држали час из кошарке. Посебно су импресивни били у првој четвртини коју је Владо Шврака окончао тројком за невјеровантих 23:5. Домаћи су нешто већи отпор пружили у других 10 минута, али су се гости распуцали у трећем периоду послије којег је на семафору стајало 57:25 за тим тренера Горана Матића.

Ништа се није промјенило ни у посљедњих 10 минута, те су Бањалучани на крају славили са више него убједљивих, 69:33.