Катастрофа Полета 1926 из Брода на свом терену: Девет голова Јединства

БАЊАЛУКА - Фудбалери Јединства из Жеравице у сусрету 24. кола Друге лиге Републике Српске, група запад на гостовању у Броду декласирали су Полет 1926 са чак 9:0.

Иако су домаћину бодови били пријеко потребни у борби за опстанак, побједник је био одлучен већ послије уводних десет минута када су изабраници Велимира Стојнића стигли до предности од 3:0. До полувремена још два пута се затресла мрежа Брођана и било је јасно да ће ученици Дејана Пијетловића доживјети прави дебакл пред својим навијачима. До веома убједљиве побједе Жеравичане су предводили Лазар Нишић, који је постигао четири поготка и двоструки стријелац Огњен Шкорић.

Фудбалери БСК-а на гостовању у Чечави освојили су три веома важна бода у борби за опстанак пошто су савладали Укрину са 2:0. Водећи Лакташи су тек у наставку сусрета сломили отпор Прогреса и са три гола задржали убједљиву предност на табели у односу на мркоњићку Слободу, која је на “Лукама” у комшијском окршају савладала Горицу са 1:0 и то поготком са бијеле тачке.

У групи исток одиграно је само пет утакмица, а вриједи издвојити убједљиви тријумф Фамоса из Источне Илиџе, који је на свом терену савладао Губер са 5:1. Иако су гости повели већ у другом минуту поготком Аље Смајиловића, изабраници Владимира Дрињака су већ до одласка на одмор преокренули резултат, а у наставку са још три гола стигли до високе побједе у којој је кључни фудбалер био троструки стријелац Данел Блажић.

“Прави рат” вођен је на сусрету Власенице и Романије из Пала, који је завршен побједом гостију од 1:0. У судијској надокнади првог дијела сусрета дошло је до немилих сцена на терену, а епилог је пет црвених картона. Тако су Власеничани завршили сусрет са осам, а гости са десет фудбалера, док је пети црвени картон додијељен представнику домаће екипе Ђури Вуксићу. Једини погодак на овом сусрету постигао је Марко Благојевић у 72. минуту и тако Паљанима донио вриједну побједу, којом су се учврстили у средини табеле.