Карлос Саинц освојио Велику награду Аустралије

МЕЛБУРН - Возач Ферарија Шпанац Карлос Саинц побиједио је јутрос у трећој трци сезоне у шампионату Формуле један за Велику награду Аустралије на стази у Мелбурну.

Саинц је у Мелбурну стигао до прве побједе у сезони, а треће у каријери.

Он је остварио вријеме сат, 20 минута, 26,843 секунде.

Шпанац је прије двије недјеље пропустио трку за ВН Саудијске Арабије, пошто је осмог марта оперисао слијепо цријево.

Он је добио дозволу љекара да учествује у Аустралији, а онда је успио да тријумфује у Мелбурну.

Друго мјесто заузео је његов тимски колега Шарл Леклер, који је за побједником каснио 2,366 секунде.

Леклер је освојио и додатни бод за најбржи круг на трци.

Трећа позиција припала је возачу Мекларена Ланду Норису, који је за Саинцом заостао 5,904 секунде.

Четврто мјесто освојио је возач Мекларена Оскар Пјастри, док је пети био Серхио Перез из Ред Була.

Бодове су још освојил возачи Астон Мартина Фернандо Алонсо и Ленс Строл, Јуки Цунода из екипе РБ, као и возачи Хаса Нико Хулкенберг и Кевин Магнусен.

Троструки свјетски шампион и возач Ред Була Макс Ферстапен, који је стартовао са пол позиције, морао је да одустане пошто су му се у трећем кругу запалиле кочнице.

Ово је било прво одустајање Ферстапена после двије године и трке за ВН Аустралије.

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон није завршио трку због квара на мотору у 15. кругу. Његов тимски колега Џорџ Расел одустао је у 56. кругу, пошто је ударио у зид.

Прво мјесто у генералном пласману возача држи Ферстапен са 51 бодом, док је Леклер други са 47.

Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена седмог априла за ВН Јапана.