Калинић и Волтерс водили Звезду до побједе против Уникса

Танјуг

КАЗАЊ - Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас Уникс 84:77 на гостовању у 26. колу Евролиге.

Изабраници Дејана Радоњића у четвртој деоници преломили су меч у своју корист, иако су током утакмице неколико пута имали вођство.

Црвено-бели сада имају скор од девет побједа и 14 пораза, док је Уникс на учинку 13-11.

Најефикснији у победничком тиму био је Никола Калинић са 20 поена и шест асистенција, Нејт Волтерс се додао 19 поена уз четири скока, док је двоцифрен били Лука Митровић и Остин Холинс са по 10 кошева.

У екипи Уникса најбољи је био Марио Хезоња са 18 поена.

Црвено-бели меч су отворили серијом од 9:0, Уникс је у једном моменту пришао на два поена заостатка, али је Звезда поново узвратила и послије 10 минута имала је двоцифрену предност (22:11).

Наставак је донео велику борбу, гости су одржавали предност, Уникс стално претио, поново пришао на кош заостатка (29:27).

Звезда је све до финиша првог полувремена чувала вођство, али су домаћини серијом од 6:0 успели да у друго полувреме уђу изједначеним резултатом (43:43).

Егал је виђен и у трећој дионици, али је Уникс у одлучујућих 10 минута ипак ушао са предношћу од два поена (65:63).

Средином последњег дијела изабраници Дејана Радоњића успели су да се одлијепе на плус седам, са три везане тројке Волтрерса, Калинића и Остина.

То је био кључни тренутак и Звезда је на крају славила са 84:77.