Јовељић дао гол за Галакси, али испао од градског ривала

ЛОС АНЂЕЛЕС - Српски фудбалер Дејан Јовељић постигао је гол за Лос Анђелес Галакси у поразу од градског ривала ФК Лос Анђелеса 3:2 у полуфиналу Западне конференције МЛС шампионата.

Јовељић је на терен ушао у 84. минуту, а само минут био му је довољан да се упише у стријелце за 2:2.

Претходно је Денис Буанга постигао два гола за ФК Лос Анђелес, а први гол Галаксија био је дјело Самуела Грандсера.

Кристијан Аранго донио је у трећем минуту судијске надокнаде другог полувремена тријумф ФК Лос Анђелесу, који ће се за звање најбољег на Западу МЛС и пласман у финале борити против побједника дуела између Остина и Даласа.

Дејан Јовељић одиграо је ове сезоне 39 утакмица за Лос Анђелес Галакси и постигао 16 голова, али са изразито малом минутажом.

Српски нападач на терену је провео свега 1.270 минута, што је 32,5 минута просјечно по мечу.

Јовељић је у САД стигао у августу 2021. године из Ајнтрахта за суму од 3,5 милиона евра.