Јокић убацио 41 поен, али Денвер изгубио од Сан Антонија

Српски кошаркаш Никола Јокић постигао је 41 поен и имао 17 скокова у поразу Денвера од Сан Антонија резултатом 116:97.

Нова нестварно добра партија српског центра у НБА лиги, али и помало неочекиван пораз његових Нагетса од Спарса.

Никола је још једном одиграо на МВП нивоу, пошто је на паркету провео више од 40 минута и имао учинак од 41 поена, 17 скокова, четири асистенције и двије украдене лопте.

Ипак, Јокићу је очигледно недостајала помоћ саиграча, пошто је двоцифрен у редовима Денвера био још сам Гордон, који је убацио 18 поена, уз 13 скокова.

Код Спарса је чак шест играча било двоцифрено, од чега су Васел и Џонсон убацили по 20 поена, Риџардсон је имао 18, а Џоунс и Поертел по 13.

Тим из Тексаса од прве четвртине наговијестио је Нагетсима да ће се добро намучити уколико желе да остваре тријумф.

Спарси су након прве дионице водили два поена, да би другу четвртину добили са 32:14 и тако стекли веома осјетну предност и на паузу за полувријеме отишли са 20 поена разлике.

Денвер је направио повратак у трећој четвртини, готово потпуно неутралисао предност гостију, али су Спарси имали више енергије и квалитета у посљедњих 12 минута меча.

Тим Грега Поповича дошао је до веома битне побједе у борби за мјесто које води у плеј-ин фазу такмичења.

Спарси сада имају скор 34-45 и десети су на табели, са три побједе више од Лејкерса и готово је извесно да су осигурали место у доигравању за плеј-оф.

енвер остаје на 47 победа, бележи 33. пораз и шести је на табели НБА лиге.

Исти број побједа има и Јута, док им Минесота дише за врат са двије побједе мање, преноси РТРС.

До краја регуларног тока НБА сезоне, многим тимовима, попут Денвера, је преостало да одиграју само двије утакмице.