Јокић рекордом сезоне разнио Вашингтон

Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је партију сезоне у тријумфу Денвера над Вашингтоном резултатом 141:128.

Он је за 33 минута на паркету имао учинак од 43 поена, 14 скокова, осам асистенција и пет украдених лопти.

Феноменално га је служио шут, пошто је имао 17 од 20 из игре, слободна бацања је изводио, такође, добро (9/10), док тројке није погађао (0/2).

Боунс Хајланд је додао 23 поена за побједнички тим, а Арон Гордон поен мање.

У осмом узастопном поразу Вашингтона најбољи је био Кајл Кузма са 24 поена, док је два поена мање додао некадашњи играч Нагетса Вил Бартон.

Резултатска клацкалица виђена је у првом полувремену, али је на велику паузу Денвер отишао са предношћу од пет поена разлике.

Током трећег квартала Нагетси су стекли и двоцифрену, међутим, Визардси су више пута спуштали ту разлику на пристојан заостатак.

Више од тога нису могли, пошто је Денвер у финишу утакмице, ношен Јокићем, сломио сваки отпор и остварио побједу, преноси б92.

Нагетси су тренутно трећи на Западу са скором 17-10, док су Визардси 12. на Истоку са учинком 11-18.