Јокић наставио побједничку серију и против Индијане

Српски центар Никола Јокић је наставио да сјајном игром предводи тим Денвера и новим најефикаснијим учинком на мечу кључно допринио побједи над Индијаном са 125:118 у Индијанаполису. Јокићу је само једно додавање зафалило за нови трипл-дабл учинак, па је меч завршио са 37 поена уз 13 скокова и девет додавања.

Денвер је, предвођен Јокићем, одлично почео меч на гостовању, преузео иницијативу и повео са двоцифреном предношћу већ у првом полувремену.

У другом полувремену домаћини су успјели да начине обрт, надокнаде чак двоцифрен заостатак и дођу до минималног вођства.

Али онда је у одлучујућој четвртини, у којој је пропустио прва четири минута игре, Никола Јокић показао зашто је први фаворит за освајање новог МВП признања и обезбиједио побједу свом тиму за побједу која им осигурава пету позицију на табели.

Никола Јокић је био најефикаснији играч завршивши 18. утакмицу у сезони са 30 и више постигнутих поена, а имао је одличну подршку од Хајленда који је постигао 20 поена и Бартона који је уписао два мање, преноси РТС.

У редовима пораженог тима најефикаснији су били Хилд са 20, Тејлор са 18 и Битадзе са 17 поена.

У синоћном првом мечу на гостовању је славио и Далас над Кливлендом са 120:112, а опет их је предводио Лука Дончић.

На гостовању је славио и Мајами над Бостоном са 106:98, Шарлот над Њујорком са 114:125 и Сакраменто над Хјустоном са 118:121.

А у дуелу Атланте са Оклахомом и српских интернационалаца Богдана Богдановића са Алексејем Покушевским славио је Богдановић јер је Атланта је била убједљиво боља са 136:118.