Јокић направио трипл-дабл у побjеди Денвера над Голден Стејтом ВИДЕО

Најбољи српски кошаркаш Никола Јокић остварио је трипл-дабл у побjеди Денвера над Голден Стејтом.

Јокић је уписао 26 поена, 12 скокова и 10 асистенција.

Денвер је остварио прву побjеду у новој сезони НБА лиге савладавши Голден Стејт на гостујућем терену резултатом 123:128.

На самом почетку меча Денвер предвођен Николом Јокићем почео је изразито офанзивно убацивши 40 поена актуелним шампионима НБА лиге у првој четвртини.

До полувремена гости су повећавали предност и отишли на паузу са 18 поена разлике, 52:70
У наставку меча Голден Стејт је покушавао брзим нападима да смањи предност, али су кошаркаши Денвера затварали све позиције и ефикасно неутралисали противничке нападе.

Екипа предвођена Каријем је била надомак резултатског повратка и преокрета, међутим из напете завршнице меча, ипак је Денвер изашао као побjедник.

Поред Јокића у редовима Денвера истакли су се Брус Браун са 20, Кентавијус Колдвел-Поуп и Мајкл Портер са 17 поена.

Стеф Кари је уписао 34 поена, пет скокова и четири асистенције на мечу, а запажен наступ је имао и Eндрју Вигинс са 23 поена, осам скокова и три асистенције.

Денвер у наредном мечу дочекује Оклахому, а Голден Стејт је домаћин Сакраменту, преноси РТС.