Игокеа закорачила ка топ 16 фази Лиге шампиона

М.З.

ЛАКТАШИ - Први корак ка топ 16 фази Лиге шампиона кошаркаши Игокее направили су на свом терену побједом над Остендеом резултатом 87:72.

Александровчани су добили први сусрет бараж серије која се игра на двије побједе, а реванш је на распореду 12. јануара у Белгији.

Велику побједу изборио је домаћи тим којег је са клупе предводио Марко Бараћ јер се први тренер Драган Бајић опоравља од операције леђа.

Бараћ је имао велих проблема са саставом тима јер није могао рачунати на прехлађене Дешона Стивенса и Стефана Ђорђевића док је Далибор Илић утакмицу одгледао са клупе јер због повреде није улазио.

Тако је Бараћ стигао до тријумфа с практично једним центром, Стефаном Фундићем.

Утакмица није добро почела за домаћина који се доста мучио и није могао да парира гостима под кошем, али је у другом полувремену успио да успостави равнотежу снага на терену.

Крајем треће четвртине Марко Јошило везао је три тројке чиме је наговијестио побједу коју су потврдили у посљедњој четвртини када су повели са 12 поена предности.

Најбољу партијуу дресу Игокее одиграо је Никола Танасковић са 21 поеном, а пратио га је Маркел Старкс са 16.