Игокеа славила у Задру

М. З.

ЗАДАР - Кошаркаши Игокее уписали су пету побједу у АБА лиги ове сезоне након славља на гостовању код Задра резултатом 77:64, у деветом колу регионалног такмичења.

Екипа из Александровца дуго се мучила са жилавим Задром који је био бољи у првом полувремену, али су гости држали прикључак и чекали своју шансу. У трећем периоду преузели су контролу игре у своје руке, прешли у вођство и ломили противника. Великом енергијом и залагањем Игокеа је повећавала предност док се игра противника распала у посљедњих пет минута када је пала одлука о побједнику.

Екипу Драгана Бајића до тријумфа предводио је Антабија Волер са 19 поена од чега је пет тројки из десет покушаја. Сјајно је одиграо и Далибор Илић који је убацио 16 поена и имао пет скокова док је Маркел Старкс убацио десет поена. Код домаћина истакао се Џастин Картер са 18 поена. Након овог кола слиједи пауза у АБА лиги због квалификационих прозора и наредно искушење Игокеа ће имати 4. децембра против Партизана на свом терену.