И одмори се узимају да би се испратио Мундијал

Г.С.
И одмори се узимају да би се испратио Мундијал

БЕОГРАД - Да је фудбал најважнија споредна ствар на свијету, то већ знамо. Током Свјетског првенства неким навијачима постаје битнији и од посла, па баш у то време узимају годишњи одмор.

Скоро тридесет година у време Свјетског првенства у фудбалу Никола Стевановић иде на годишњи одмор. Мундијал је обично љети, па се некако у распоред удене и одлазак на Аду или базен. Ове године је Николи љето било радно.

 "Живели смо за тај новембар, поготову што наши играју и просто то је, ето, волите фудбал. Ја сам размишљао, рецимо седим, очекујем да крене фудбал, зове ме организатор Николице снимање, коме да пресудим, себи, неком другом, не нећу, волим их све, волим и вас, волим и себе, значи узмеш одмор и лепо се посветиш себи, одгледаш то натенане", каже Никола Стевановић за РТС.

Они који не буду на одмору, сналазиће се. Неки кажу да уз посао који је преподне стижу да гледају поподневне утакмице, док они који имају сопствени бизнис прилагођаваће посао утакмицама.

Има и оних који ће ових мјесец дана уживати и на послу. "Радимо у тој временској разлици, кад је тамо фудбал ми тад радимо и онда гледам, јер је то део нашег посла, кладионица", наводи један суграђанин.

Сви који ће одмор користити како би гледали фудбал, већ је требало да га пријаве послодавцу и добију ријешење. У Унији послодаваца кажу да за сада нема већих одсуствовања, али оно што може да забрине јесу лажна боловања. Нису неуобичајена у вријеме, на примјер, сезонских радова.

"Лажна боловања у сваком случају представљају проблем и за послодавце и за остале запослене који трпе, који виде овакав неки негативан пример, није коректно према осталим запосленима, није коректно према послодавцу, у сваком случају је кршење закона и мислим то би требало заиста да се санкционише", поручује Светлана Будимчевић из Уније послодаваца Србије.

Иначе, Влада у Катару је одлучила да запослени у јавном сектору раде од 7 до 11 сати, а 80 одсто радног времена од куће.

Према неким истраживањима, због пада продуктивности, Мундијал 2018. је свјетској економији одузео скоро 12 милијарди долара.

Код нас је последњих дана, баш због Мундијала, порасла продаја телевизора. Не знамо колико ће их завршити у кућама и становима, а колико у фирмама.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана