Халанд разбио Швеђане - Норвешка опет побјегла Србији

Фудбалери Норвешке побиједили су Шведску резултатом 3:2 у четвртом колу Групе 4 Лиге Б Лиге нација и удаљили се од Србије.

Норвешка је задржала прву позицију у групи и са десет бодова побјегла Србији, која свој меч против Словеније игра од 20.45, на +4.

Норвежани су тријумфом показали да су брзо заборавили кикс у Ослу у прошлој рунди, када је бод однијела десеткована Словенија (0:0).

Први гол на утакмици пао је већ у десетом минуту, а стрелац је био незаустављиви Ерлинг Халанд, од наредне сезоне нападач Манчестер ситија.

Наставили су са нападима Норвежани, притискали су скандинавског ривала са свих страна, али промјене резултата није било.

И Шведска је у неколико наврата припретила у првих 45 минута, али ниједна прилика није била превише опасна по Орјана Ниланда.

На паузу се отишло са 1:0, а онда је, већ у 53. минуту, виђена прва велика занимљивост.

Сорлот је пао након дуела у шеснаестерцу, судија је отишао да се консултује са ВАР собом и досуђен је пенал који је реализовао Халанд.

Селектор гостију је послије другог пирмљеног гола припремио чак три измјене, а то му се убрзо исплатило.

Већ у 62. минуту Кулушевски је пронашао усамљеног Форсберга, а он је успио да се намјести и изузетним ударцем са дистанце матира голмана Норвешке за 2:1.

Нада Швеђана, међутим, није дуго трајала.

Норвежани су се примирили, консолидовали, а онда поново напали – и то убојито, преноси б92.

Халанд је био актер и код трећег гола своје екипе у утакмици, пошто је центаршутом савршено пронашао Сорлота на другој стативи.

То је био лак посао за нападача Реал Сосиједада, који је повисио на 3:1.

Друго полувријеме било је продужено чак шест минута, а то је Швеђанима далу какву-такву наду.

Успјели су да у 95. минуту преко Гјокереса постигну гол за 3:2, али није било довољно времена за чудо.