Голман постигао два аутогола па тражио да га изваде из игре (ВИДЕО)

ГС

Фудбалери Омана које води Бранко Иванковић побиједили су Јемен 3:2 у утакмици 2. кола скупине А арапског Гулф Купа.

Утакмицу играну по јакој киши пред више од 60.000 људи на стадиону у Басри обиљежиле су грубе погрешке јеменског голмана Алија Абаса, који је постигао два аутогола.

Прво је код корнера у 2. минуту хтио боксати лопту и тако отклонити опасност, али смјестио ју је у своју мрежу.

Јемен је до 30. минута преокренуо резултат и повео, а онда је стигла нова погрешка голмана Јемена. Аршад Ал Алави пуцао је из слободног ударца у 37. минуту утакмице.

Лопта је пала испред Абаса, клизнула му из руку и отишла иза црте. Тужни голман Јемена одмах је затражио замјену.

Остао је играти до краја сусрета.

Иванковићев Оман полуфинале ће тражити у четвртак у утакмици са Саудијском Арабијом, преносе Независне новине.