Голман Бенфике шутирао са половине терена и постигао еврогол ВИДЕО

ГС

У оквиру 12. кола португалске друге лиге синоћ су се састали Трофенсе и Бенфика Б, а на сусрету је виђен један од најљепших голова ове године.

Трофенсе је повео са 1:0 поготком Ангеа Муцинзија у 32. минути и тим резултатом се отишло на одмор.

Други тим Бенфике је нападао и покушавао стићи до изједначења, а играла се 65. минута када су играчи екипе из Лисабона били тотално безидејни и вратили лопту голману Самуелу Соаресу.

Голман У21 репрезентације Португала је видио да је његов колега на супротној страни Мигуел Сантос далеко од свог гола, те је одлучио шутирати са неколико метара ван свог казненог простора.

Двадесетогодишњи Соарес је то учинио на чудесан начин, те је постигао го од пречку.

Лопта се од оквир гола одбила у несретног Сантоса и завршила у мрежи.

Бенфика је у финишу сусрета стигла и до побједе када је Луис Семедо у 82. минути погодио за коначних 2:1, но сва слава на сусрету је припала голману другог тима лисабонске екипе, преноси Кликс.