Фудбалери Спартака побиједили Партизан у Београду

Tanjug

БЕОГРАД- Фудбалери Спартака побиједили су вечерас у Београду екипу Партизана 1:0 у заосталом мечу седмог кола Суперлиге Србије.

Једини гол на утакмици постигао је Лука Бијеловић у 86. минуту. Ово је био тек други погодак суботичког клуба ове сезоне на гостовањима. Партизан је доживио други пораз ове сезоне у домаћем шампионату.

Партизан је имао више од игре у првом полувремену, а домаћи су једину шансу имали у 38. минуту када је Александар Лутовац погодио стативу противничког гола.

Спартак је имао велику прилику на старту другог полувремена. Срђан Хрстић је имао један на један са голманом Партизана Александром Поповић. Он је закачио лопту, која је завршила на пречки. Лопта се потом одбила до Хрстића, који је пребацио празан гол.

Партизан је заиграо ангажованије у наставку меча, а велику прилику домаћи тим имао је у 68. минуту преко Светозара Марковића. Гости су до тријумфа стигли голом Луке Бијеловића у 86. минуту. Он је погодио доњи угао гола Поповића и донио је велику радост фудбалерима Спартака.

"Црно-бели" су други на табели са 40 бодова, док је Спартак 11. са 18. Партизан ће у недељу дочекати екипу Новог Пазара у 19. колу Суперлиге Србије, док ће Спартак гостовати Вождовцу.