Фудбалери Монака побједили Звезду, одлучио “пенал” Срнића

БЕОГРАД - Фудбалери Црвене звезде поражени су вечерас у Београду од Монака 1:0 (0:0) у првом мечу Х групе Лиге Европе.

Пред 40.226 гледалаца на стадиону Рајко Митић одлучио је погодак “резервисте” Брила Ембола из пенала у 74. минуту, након што је Славољуб Срнић неопрезно фаулирао Александра Головина.

Срнић је и недавно против Макабија у плеј-офу за Лигу шампиона скривио пенал, одмах потом је замијењен и “награђен” звиждуцима са западне трибине.

Звезда је у првом полувремену имала сјајну шансу преко Османа Букарија, Гелор Канга је у наставку погодио пречку, а одличан покушај из слободног ударца забиљежио је Александар Катаи.

Ипак, на крају меча дио незадовољних навијача Звезда скандирао је “Управа напоље”, у тренутку када је њемачки судија Харм Осмерс досудио још један пенал за госте, али га је ВАР анулирао.

У другом мечу групе Ференцварош је у Будимпешти савладао Трабзон 3:2.

Звезда за седам дана у другом колу гостују Трабзону, а Монако дочекује Ференцварош.