Фудбалери Крупе уписали злата вриједан тријумф против Слободе: Шампионска побједа

Дејан Марић

КРУПА НА ВРБАСУ - Фудбалери Крупе у дербију 23. кола м:тел Прве лиге Републике Српске са минималних 1:0 су савладали првог пратиоца Слободу, те на тај начин направили огроман, можда и пресудан корак ка титули.

Састав из кањона Тијесно са нова три бода Новограђанима је побјегао четири корака и у посљедњих седам првенствених рунди улази са ореолом изразитог фаворита за круну. Уосталом, по свему приказаном ове сезоне ученици Владимира Илића заслужено држе трон, а у дербију су и доказали зашто је то тако.

Посао им је знатно олакшан јер су већ на старту, практично у првом нападу, “откључали” мрежу гостију и тако себи живот учинили знатно лакшим. Био је то мат у четири потеза. Акцију је почео голман Младен Милошевић, наставили су је Срђан Мрзић и Живко Бубић, а тачку на “и” ставио је Еманулах Блажевић, искористивши смушеност противничке одбране.

Рано примљен погодак шокирао је Слободу, међутим, гости су смогли снаге да се опораве и дођу надомак изједначења. Љубомир Ковачевић је изборио пенал у 27. минуту, а потом сам намјестио лопту на “креч” и - послао је преко гола. Био је то други шок, од којег се чета Душка Вранешевића није опоравила. У дуелу препуном тензија гости су још само једном запријетили преко Валентина Алвареза, а његов шут зауставио је Милошевић.

На другој страни, Миодраг Рудан је имао зицер, али у 90. минуту није успио да изађе као побједник из дуела “један на један” са Елвиром Траком.

Лидера у наредном колу очекује још један дерби, овог пута против Звијезде 09, док другопласирани састав елите дочекује Текстилац.