Фудбалери Крупе протутњали кроз Јању: Илић хвали играче

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Крупе наставили су доминацију у прволигашком друштву и у четвртом колу без већих проблема савладали су на гостовању у Јањи домаће Подриње са убједљивих 4:0.

Прва два гола постигао је најбољи актер сусрета Милош Перовић који је мрежу домаћина начео у деветом, а повисио у 59. минуту на 2:0. Иако су његови изабраници убједљиво савладали ривала, кормилар Крупе Владимир Илић је истакао да се до побједе није баш тако лако дошло као што резултат говори.

- Знали смо да нас чека јако мотивисан противник, али су моји играчи испунили све што је од њих тражено и заслужили су све честитке за пружену партију. Терен је био изузетно тежак за игру, а додатни проблем представљала је киша која је падала већим дијелом утакмице. Ипак, успјели смо да на вријеме поведемо и на тај начин домаћину мало скрешемо крила, тако да је касније било лакше играти - нагласио је Илић.

Послије четири кола Крупа једина има максималан учинак.

- Иза нас су два домаћа дербија у којима смо савладали Рудар Приједор и Звијезду 09, те два јако тешка гостовања, тако да са максималних 12 бодова морам бити презадовољан - наставио је Илић.

Већ у наредном колу Крупа ће угостити другопласирану Слободу из Новог Града која важи за једног од највећих фаворита за освајање титуле.

- Моје мишљење је да је Слобода уз нас показала највише у досадашња четири кола. То значи да нас чека јако захтјевна утакмица, али вјерујем да ћемо направити добар план да и послије овог кола останемо непоражени - додао је Илић.

КРУПА               4 (1)

Стријелци: 0:1 Перовић у 9, 0:2 Перовић у 59, 0:3 Мрзић у 61, 0:4 Хаџић у 83. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 400.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Рачановић (Подриње, Јања),

Играч утакмице: Милош Перовић (Крупа) 8.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 5,5, Рачановић 5,5 (од 58. минута Максимовић 5,5), Андрић 5,5, Брадарић 5,5 (од 58. минута Алић 5,5), Митрашиновић - (од 27. минута Савић 5,5), Божић 5,5 (од 33. минута Јахић 5,5), Малетић 5,5, Ристић 5,5, Перковић 5,5, Перић 5,5, Рагиповић 5,5. Тренер Илија Симић.

КРУПА: Дамјановић 7, Бубић 7 (од 64. минута Љељи -), Реџић 7,5 (од 64. минута Л. Бабић -), Рудан 7, Перовић 8 (од 70. минута Никодиновић -), Ђекић 7, Н. Бабић 7, Мрзић 7,5, Нухановић 7 (од 59. минута Хаџић 7,5), Петровић 7, Ристановић 7. Тренер: Владимир Илић.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Халиловић (Алфа Модрича), Растока, Граховац (Омарска).

Играч утакмице: Маринко Растока (Омарска) 7.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 6, Омерхоџић 6, Пљеваљчић 6, Де Карваљо 6, Лимић 6 (од 58. минута Живковић 6), Куљанин 6 (од 58. минута Симић 6), Костадиновић 6, Мишић 6 (од 75. минута Ализадех -), Нинковић 6, Халиловић 6 (од 82. минута Сајар -), Нишизаки 6 (од 58. минута Ел Гамарти 6). Тренер: Митар Лукић.

ОМАРСКА: Јокић 6,5, Ратковић 6,5 (од 90+2. минута Јовичић -), Здјелар 6,5, Б. Романић 6,5, Растока 7, Панић 6,5 (од 90+2. минута Марић -), Граховац 6,5, Стојнић 6,5, Д. Романић 6,5, Гаврановић 6,5 (од 71. минута Шунић -), Врачар 6,5 (од 89. минута Нишевић -) Тренер: Златко Јелисавац.

***

СЛОБОДА (МГ)         1 (1)

ТЕКСТИЛАЦ             1 (0)

Стријелци: 1:0 Солдат у 4. минуту, 1:1 Дуспара у 70. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 100.

Судија: Данко Бутулија (Требиње) 6,5.

Жути картони: Гускић, Максимовић, тренер Малетић (Слобода), Ђекић, Ђуричић (Текстилац).

Играч утакмице: Драган Јоловић (Текстилац) 7.

СЛОБОДА (МГ): Стјепановић 6,5, Даниловић 6,5, Максимовић 6,5, Живковић 6,5, Домузин 6 (од 67. минута Гаврић -), Зекановић 6,5, Солдат 7 (од 83. минута Хамзић -), Гускић 6,5, Ерић 6 (од 68. минута Вучковић -), Суљић 6,5, Копривица 6 (од 67. минута Анђелић -). Тренер: Дарко Малетић.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 6,5, Марић 6,5, Миљановић 6 (од 69. минута Хасикић -), Ђекић 6,5, Јоловић 7, Ђуричић 6,5, Зељковић 6 (од 77. минута Ћорић -), Прљета 6,5, Дуспара 7 (од 87. минута Брковић -), Башић 6,5, Радић 6,5. Тренер: Дарио Пурић.

***

СЛОБОДА (НГ) 3 (1)

КОЗАРА             0 (0)

Стријелци: 1:0 Фонтемаћи у 14, 2:0 Вејновић у 82, 3:0 Крепалди у 84. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 300.

Судија: Велимир Дринић (Модрича) 7.

Жути картони: Вељкић, тренер Крупљанин, Максимовић, Ђурић, Модић (Козара).

Играч утакмице: Хозе Хуан Фонтемаћи (Слобода) 7,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Тодоровић 7, Вејновић 7,5, Додиг 7 (од 57. минута Тиро 7), Абрего 7 (од 89. минута Радишић -), Крепалдо 7,5 (од 86. минута Смајић -), Рачић 7, Кесић 7, Фонтемаћи 7,5, Салетовић 7, Самарџић 7, Алић 7 (од 89. минута Бобај -). Тренер: Дарко Војводић.

КОЗАРА: Модић 5,5, Шћекић 5,5, Вељкић 5,5 (од 89. минута Плијего -), Глишић 5,5 (од 85. минута Комленић -), Малбашић 5,5, Јандрић 5,5, Пејић 5,5 (од 85. минута Матић -), Ђурић 5,5 (од 77. минута Говедарица -), Максимовић 5,5 (од 77. минута Благојевић -), Раца 5,5, Пепић 5,5. Тренер: Саша Крупљанин.