Фудбалери БиХ и Црне Горе подијелили бодове

Г.С.

ПОДГОРИЦА - Босна и Херцеговина је освојила бод у Црној Гори! Екипа Ивајла Петева је прва дошла до предности, али није успјела да је сачува до краја.

Црногорци су први запријетили у четвртој минути ударцем Владимира Јововића, али је Ибрахим Шехић зауставио овај покушај. Двије минуте касније покушао је Денис Хаџикадунић.

У 28. минути Амер Гојак је блокирао покушај Адама Марушића.Најбољу шансу у првом полувремену имали су домаћи у 41. минути када је Јововић након соло продора погодио пречку.

БиХ је прва повела у 62.минути. Акцију Превљака и конфузију домаће одбране искористио је Лука Менало и донио предност.

Ипак Црногорци су успјели да изједначе. Никола Крстовић је сјајно покренуо акцију, а Марушић је погодио мрежу за 1:1. Након тога домаћи су могли и до преокрета. Но срећом њихов покушај је завршио поред стативе

Резултати:

Лига А: Енглеска –Италија 0:0, Мађарска –Њемачка 1:1, Холандија –Пољска 2:2, Велс- Белгија 1:1

Лига Б: Украјина –Јерменија 3:0, Ирска –Шкотска 3:0, Црна Гора –БиХ 1:1, Румунија – Финска 1:0.

Лига Ц: Фарска острва –Литванија 2:1, Луксембург –Турска 0:2.