Џеко донио побједу Интеру и оборио Михајловићев рекорд

Танјуг

МИЛАНО - Фудбалери Интера побиједили су данас у гостима екипу Сасуола са 2:1 у утакмици деветог кола Серије А.

Оба гола за Интер постигао је Един Џеко у 44. и 75. минуту. Једини стријелац за домаћи тим био је Давиде Фратеси у 60. минуту.

Милански клуб је овим тријумфом прекинуо низ од два пораза у италијанском првенству.

Репрезентативац БиХ је постао најстарији фудбалер у историји Серије А, који је дао два гола на једној утакмици (36 година и 205 дана).

Он је оборио рекорд који је од 2005. држао некадашњи репрезентативац наше земље Синиша Михајловић, када је постигао два поготка против Роме.

Џеко је са ова два гола стигао до 101. поготка у Серији А. Он је постао трећи најстарији фудбалер, који је стигао до сто голова и више голова у италијанском првенству.

Старији од њега су били Горан Пандев (37 година и 267 дана) и Серхио Пелисије (37 година и 243 дана).

Интер је тренутно седми на табели Серије А са 15 бодова, док је Сасуоло девети са три бода мање.

Милански клуб ће у наредном колу дочекати Салернитану, док ће Сасуоло гостовати Аталанти.