Џеко донио Интеру тријумф у Бергаму

Един Џеко постигао је два поготка у тријумфу Интера против Аталанте у Бергаму 3:2, у једном од дербија 15. кола Серије А.

Одличан дерби одиграли су Аталанта и Интер у Бергаму - домаћин је био бољи ривал, али су гости дошли до тријумфа послије преокрета 3:2.

Послије пораза од Јувентуса, победа у Бергаму била је императив за екипу Симонеа Инзагија, а до ње су дошли послије велике борбе, преокрета, али и мало среће.

Аталатна је дошла до вођства у 25. минуту, а стрелац за екипу Ђанјпјера Гасперинија био је Адемола Лукман са бијеле тачке.

Един Џеко је ушао у 37. годину живота, али и даље Интер може да се ослони на нападача из Босне и Херцеговине - "Дијамант" је прво донио изједначење гостима у 36. минуту, а онда је 20 минута касније погодио за предност неро-азура.

У 62. минуту Паломино је постигао аутогол и тада је изгледало да је Интер преломио питање побједника, али се Аргентинац искупио голом у 77. минуту за коначних 3:2.

Аталанта је могла и до бода, али су гости у финишу сачували минималну предност и бар накратко се изједначили са Миланом и Лациом на другом мјесту на табели Серије А са 30 бодова.