Друголигаш из Горњег Црњелова све ближи Првој лиги Српске: Слога прошла и Гацко

БАЊАЛУКА - Лидер Друге лиге Републике Српске Слога 2 из Горњег Црњелова направила је још један велики корак ка прволигашком друштву пошто је у 25. колу савладала Младост са 2:0 на тешком гостовању у Гацку.

Отпор домаћина сломљен је тек у посљедњих пола часа утакмице. Прво је у 66. минуту црногорски интернационалац Баћо Николић постигао водећи гол за госте, а побједу тима из Горњег Црњелова потврдио је Миливоје Лазић десетак минута прије краја сусрета. Овим тријумфом лидер је задржао девет великих бодова предности у односу на Фамос из Источне Илиџе.  “Мотористи” су поново забиљежили убједљиву побједу баш као и у прошлом колу. Тада су савладали Губер из Сребренице са 5:1, овог пута Јединство из Бродца са 6:1, а интересантно је да је као и у прошлом колу хет-трик постигао Данел Блажић.

Бољи учинак од првотимца Фамоса у овом колу имао је играч Губера Драшко Куљанин, који је у побједи своје екипе над Власеницом од 6:0 учествовао са четири поготка.

Фудбалери Милића нису су се појавили у Брчком гдје је требало да одиграју утакмицу против домаће Илићке 01. Није било никакве најаве недоласка тима из Милића на овој меч, а они су се на овај потез одлучили зато што их није било довољно да отпутују на гостовање. И пред почетак другог дијела сезоне шушкало се да би Милићи могли одустати од такмичења, међутим, некако су успјели да догурају до шест кола прије краја. Да ли ће издржати и преостали дио првенства остаје да се види.

У групи запад водећи Лакташи су у судијској надокнади дошли до сва три бода на гостовању код Слоге уз Српцу. Гол вриједан тријумфа од 1:0 постигао је Михајло Амиџић са бијеле тачке. Овом побједом изабраници Миљана Бајића су побјегли најближем пратиоцу Слободи на чак 11 бодова и било би право чудо да у посљедњих пет кола прокоцкају тај капитал. Њихова предност је увећана захваљујући поразу Мркоњићана на гостовању код Борца у Шамцу, гдје је било 1:0 за домаћина.

За друголигаше нема предаха, јер су већ сутра на распореду сусрети 26. кола у обје групе.