Друге лиге Републике Српске: Дубичанима јесења титула

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца из Козарске Дубице осигурали су титулу јесењег шампиона у Другој лиги Републике Српске, група запад, пошто су у 14. колу на гостовању у Јаружанима савладали Црни врх са 3:2 и коло прије краја имају шест бодова више од најближег пратиоца Горице из Шипова.

Тако су изабраници Раде Дрвенице на најбољем путу да се послије само годину дана врате међу прволигаше. Дубичани против дебитанта међу друголигашима, Црног врха нису имали нимало лак задатак, иако су већ у 19. минуту голом Немање Гаврића повели са 1:0. Када је у 49. минуту Жордан Андрес Кампања Хинестроза повисио на 2:0 чинило се да је посао завршен, али тако није мислио Дејан Диљевић, који је погоцима у 54. и 77. минуту изједначио на 2:2. И када се чинило да ће обје екипе у овом веома занимљивом окршају освојити по бод, најбољи појединаца сусрета, фудбалер Борца Стефан Томаш у 88. минуту донио је цијели плијен гостима.

Фудбалери БСК-а неочекивано лако су славили на гостовању у Кнежеву, гдје су савладали домаћи Прогрес са 4:1, а централна фигура сусрета био је играч “романтичара” Стефан Триван, који је био двоструки стријелац.

ФСА Приједор на свом терену је идентичним резултатом савладао Полет 1926 из Брода, а одличну партију пружио је расположени Ведран Мршић, који је три пута затресао мрежу противника.

У дербију групе исток фудбалери водећег Јединства из Бродца савладали су Романију са Пала са 3:0 и тако коло прије краја првенства и даље имају три бода предности у односу на најближег пратиоца Вележ из Невесиња, који је идентичним резултатом савладао рогатичку Младост.

СЛОГА (С)                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Копања у 14, 2:0 Ел Гамарти у 62, 2:1 В. Њежић у 64, 3:1 Копања у 73. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 100.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Вади, Пејичић, Вукмировић, Стојановић, Ел Гамарти (Пролетер, Теслић), Кондић, Зукановић, И. Њежић, Цвијетић, Кукић (Слога, Србац).

Играч утакмице: Никола Копања (Пролетер, Теслић) 8.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Ристић 6,5, Лале 7, Копања 8 (од 90+1. минута Берак -), Стојановић 7 (од 86. минута Алексић -), Пејичић 7 (од 86. минута Јовановић -), Поповић 7, Јанковић 7, Ел Гамарти 7,5, Махмутовић 7 (од 65. минута Маркуљевић -), Осмић 7, Вади 7 (од 46. минута Вукмировић 7). Тренер: Далибор Игњић.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6, Зукановић 6, Цвијетић 6 (од 66. минута Шарић -), В. Њежић 7, Карамехић 6, Кукић 6, И. Њежић 6, Р. Зеленац 6, Ремић 6, Г. Зеленац 6, Кондић 6,5. Тренер: Славко Вујић.

***

ПРОГРЕС 1 (0)

БСК           4 (1)

Стријелци: 0:1 Дојчиновић у 47, 0:2 Триван у 57, 0:3 Стојичић у 67, 1:3 Милановић у 69, 1:4 Триван у 82. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 50.

Судија: Дејан Радић (Модрича) 6,5.

Жути картони: резервни играч М. Будић, резервни играч Д. Гламочић, Алексић (Прогрес).

Црвени картон: Мирослав Ђурановић (Прогрес) у 78. минуту

Играч утакмице: Филип Триван (БСК) 8.

ПРОГРЕС: Марковић 5,5, Васиљевић 5,5, Свјетлановић 5,5, Кутић 5,5, Ђурановић 5,5, Баришић 5,5, П. Будић 5,5, Милановић 6,5, Дукић 5,5, Алексић 5,5, Ђукарић 5,5. Тренер: Владимир Поповић.

БСК: Гојић 6,5, Лемић 7 (од 70. минута Кулишић -), Штековић 7, Милосављевић 7, Јовић 7, Драгољић 7 (од 65. минута Сарајлић -), Трнинић 7, Б. Дојчиновић 7,5 (од 85. минута Чекић -), Стојичић 7,5 (од 85. минута Тривуновић -), Триван 8, Грачанин 7 (од 85. минута Ј. Дојчиновић -). Тренер: Жељко Врањеш.

***

ЦРНИ ВРХ         2 (0)

БОРАЦ (КД)      3 (1)

Стријелци: 0:1 Гаврић у 19, 0:2 Хинестроза у 49, 1:2 Диљевић у 54, 2:2 Диљевић у 77, 2:3 Томаш у 88. минуту.

Стадион: Црног врха у Јаружанима.

Гледалаца: 200.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6.

Жути картони: Амиџић, Цвијетић, Гајић, Рачић (Црни врх), Јаћимовић, Бунић, С. Валенсија, Ј. Валенсија (Борац).

Црвени картон: Александро Јаћимовић (Борац) у 58. минуту.

Играч утакмице: Стефан Томаш (Борац, Козарска Дубица) 8.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6, Милаковић 6 (од 75. минута Рогић -), Аулић 6,5, Дамјанић 6,5, Субић 6,5, Кнежевић 6 (од 59. минута Рогић 6), Грабовац 6,5, Грујић 6 (од 89. минута Брдан -), Цвијетић 6 (од 89. минута Станковић -), Диљевић 8, Амиџић 6 (од 59. минута Гајић 6). Тренер: Далибор Балабан.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Ј. Валенсија 6, Бунић 7, Ковачевић 7, С. Валенсија 7, Томаш 8, Јаћимовић 5, Пекић 7 (од 46. минута  Хинестроза 7,5), Гаврић 7, Зец 7, Јанковић - (од 20. минута Шкарић 7), Пралица 7 (од 90+3. минута Буразор -). Тренер: Раде Дрвеница.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        4 (2)

ПОЛЕТ 1926               1 (1)

Стријелци: 1:0 Кнежевић у 19, 1:1 Милошевић у 21, 2:1 Мршић у 45+1, 3:1 Мршић у 54, 4:1 Мршић у 74. минуту

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Гледалаца: 30.

Судија: Петар Тепић (Челинац) 7.

Жути картони: М. Грозданић (Полет 1926).

Играч утакмице: Ведран Мршић (ФСА Приједор) 8,5.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6,5, Речевић 7, Рудак 7, Пекија 7, Голић 7 (од 78. минута Дринић -), Бабић 7, Мршић 8,5 (од 78. минута Радуловић -), Мариновић 7, Микић 7, Црнобрња 7, Кнежевић 7,5. Тренер: Бојан Ивановић.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 5,5, М. Грозданић 5,5, Петрић 6, Ђекановић 5,5 (од 85. минута П. Бардак -), С. Грозданић 5,5, Миличић 5,5 (од 46. минута Колунија 5,5), Лекић 5,5, Милошевић 6,5 (од 85. минута Лучановић -), С. Бардак 5,5, Миловац 5,5, Милићевић 5,5. Тренер: Мирун Јокановић

***

ДУБРАВЕ                    1 (1)

ЈЕДИНСТВО (Ж)       0 (0)

Стријелац: 1:0 Сањицки у 19. минуту

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Судија: Никола Гарић (Добој) 6,5.

Жути картони: Д. Кисин, Б. Кисин, Сањицки, Малбашић, Васић (Дубраве), Вуковић, Кнежић, тренер Стојнић, Плавањац, Ђогић, О. (9) Петровић, (Јединство, Жеравица).

Црвени картон: Саша Бехара (Јединство, Жеравица) у 28. минуту.

Играч утакмице: Александар Сањицки (Дубраве) 7,5.

ДУБРАВЕ: Васић 7, Д. Кисин 7, Сањицки 7,5, Лукајић 7, Квргић 7, Демо 7 (од 55. минута Поповић 7), Радосавац 7, Томичић - (од 15. минута Чехајић 7), Грујић 7 (од 70. минута Љепојевић -), Б. Кисин 7, Малбашић 7. Тренер: Синиша Ђурић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић 6,5, Ђогић 6 (од 89. минута Делибашић -), Ђ. Нишић 6 (од 87. мнинута Вранић-Будимовић -), Будимовић 6 (од 46. минута Плавањац 6), О. (9) Петровић 6, Л. Нишић 6, Петковић 6, Кнежевић 6, Бехара 5, Кнежић 6, Хамзић 6. Тренер: Велимир Стојнић.

***

БРДО                  0 (0)

ГОРИЦА   2 (1)

Стријелци: Малиновић у 45. и Сакан у 90. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Хамбаринама.

Судија: Борислав Радић (Градишка) 6,5.

Жути картони: тренер Кецман, Исаковић (ОФК Брдо), Јакшић (Горица).

Играч утакмице: Душко Сакан (Горица) 7,5.

БРДО: Видовић 6, Тркуља 6, Ступар 6, Крнета 6, Вујатовић 6, Дедић 6 (од 84. минута Бехлић -), Исаковић 6 (од 89. минута Хоџић -), Војниковић 6 (од 45. минута Стевић 6), Куриџа 6 (од 69. минута Кадирић -), Бундало 6, Миљевић 6. Тренер: Горан Кецман.

ГОРИЦА: Илић 7, Перак 7, Халаба 7, Митрић 7, Сакан 7,5, Сивоњић 7, Р. Јовић 7, Малиновић 7,5, Јакшић 7 (од 80. минута Шобић -), Богосављевић 7, М. Јовић 7. Тренер: Душко Сакан.

***

ЧЕЛИНАЦ         6 (3)

УКРИНА   0 (0)

Стријелци: 1:0 Орашанин из пенала  у 21, 2:0 Босанчић у 24, 3:0 Босанчић у 28, 4:0 Кузмановић у 58, 5:0 Орашанин у 64, 6:0 Илић у 89. минуту.

Стадион: Спортски центар у Челинцу.

Судија: Милан Радуловић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Орашанин, Илић, Босанчић (Челинац), Пећић (Укрина).

Играч утакмице: Огњен Босанчић (Челинац).

ЧЕЛИНАЦ: Сувајац -, Рађеновић 7, Амиџић 7 (од 59. минута Матерић 7), Дубравац 7, Кузмановић 7,5, Орашанин 8, Шиканић 7 (од 46. минута Бојић 7), Бајић 7 (од 46. минута Илић 7,5), Бабић 7 (од 46. минута Крминац 7), Ђајић 7, Босанчић 8 (од 76. минута Гаврић -). Тренер: Данијел Пеулић.

УКРИНА: Шљивић 5, С. Квржић 5, Пећић 5 (од 46. минута Ђурић 5), Рајак 5, Кулага 5, Хаџикадунић 5, Симић 5, Југовић 5 (од 76. минута Пејичић -), Босић 5 (од 65. минута Д. Продић -), Гојковић 5 (од 46. минута Лазић 5), Вучић 5 (од 76. минута Петровић 5). Тренер: Миливоје Видовић.

***

БОРАЦ (Ш)        2 (2)

СЛОГА (Т)         0 (0)

Стријелци: 1:0 Дујмушић у 15, 2:0 Аџић у 25. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Гледалаца: 90.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Дујмушић, Илић (Борац, Шамац), Ивић, Марјановић (Слога, Трн).

Играч утакмице: Драгиша Аџић (Борац, Шамац) 7,5.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 7, Нишић 7 (од 90+2. минута Лукић -), Благојевић 7, Бијелић 7, Дујмушић 7,5 (од 61. минута Пупчевић -), Марчета 7 (од 90+2. минута Дакић -), Аџић 7,5 (од 68. минута Јаћимовић -), Илић 7 (од 61. минута Сјенчић -), Мићић 7, Мајић 7, Максимовић 7. Тренер: Мирослав Дринић.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6, Грозданић 6, Вулић 6, Божић 6, Станковић 6, Ни. Јокановић 6, Ивић 6, Бабић 6 (од 66. Тодорић -), Телић 6, Гаћеша 6, Батос 6 (од 64. Марјановић -). Тренер: Миленко Петровић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)                  3 (2)

МЛАДОСТ (Р)   0 (0)

Стријелац: 1:0 Реповић у 5, 2:0 Реповић у 16, 3:0 Реповић у 49. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 150.

Судија: Милан Тадић (Пале) 6,5.

Жути картони: Вучетић, Шаренац (Вележ, Невесиње), Миличевић, Нешковић, Нерић, Николић (Младост, Рогатица).

Играч утакмице: Дарко Реповић (Вележ, Невесиње) 8,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац -, Вучетић 7, Петковић 7, Г. Продановић 7, Реповић 8,5 (од 74. минута Окука -), Драшковић 7, Радовић 7, Пантић 7, Шаренац 7 (од 83. минута Андријашевић -), Гутић 7, С. Продановић 7 (од 83. минута Аџић -). Тренер: Мијат Мишељић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Орашанин 5,5, Нешковић 5,5 (од 32. минута Балчаковић 5,5), Ћаћић 5,5, Обрадовић 5,5, Перковић 5,5, Б. Маријановић 5,5, Окука 5,5, Миличевић 5,5, Михајловић 5,5 (од 79. минута Андрић -), Нерић 5,5, Николић 5,5. Тренер: Драган Јовановић.

***

СТАКОРИНА    5 (3)

ГУБЕР                1 (1)

Стријелци: 0:1 Бојановић (аутогол) у 6, 1:1 А. Миловић у 9, 2:1 Марковић у 23, 3:1 Мрдак у 44, 4:1 Мрдак  у 56, 5:1 Кајевић у 64. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: П. Миловић (Стакорина), Јашаревић, Пашалић (Губер).

Играч утакмице: Миливоје Мрдак (Стакорина) 8.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Катана 7 (од 68. минута Јовановић -), Поповић 7, Рацковић 7 (од 68. минута Миловановић -), Мрдак 8 (од 72. минута Д. Тадић -), А. Миловић 7,5 (од 72. минута Стјепановић -), Кајевић 7,5, Т. Тадић 7, П. Миловић 7, Нешковић 7, Марковић 7,5 (од 68. минута Симовић -). Тренер: Мирослав Фуртула.

ГУБЕР: Попадић 5, Мерџић 5, Кандић 5, Лемез 5, Пашалић 5, Максимовић 5, Смајиловић 5, Јашаревић 5, Мујић 5, Косанић 5, Грујичић 5. Тренер: Давор Крсмановић.

***

ЈЕДИНСТВО (БР)      3

РОМАНИЈА                0

Стријелци: 1:0 Калајџић у 23, 2:0 Лукић у 68, 3:0 Васиљевић у 86. минуту.

Стадион: Јединства у Бродцу.

Гледалаца: 30

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Жути картони: Лукић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Срђан Калајџић (Јединство, Бродац) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 7, Лукић 7,5, Гвозденац 7, Стевановић 7, Јевђеновић 7 (од 79. минута Василић -), Шикуљак 7 (од 89. минута Бош. Мандић -), Ружичић 7 (од 89. минута Бој. Мандић -), Калајџић 7,5, Дукић 7, Крсмановић 7, Васиљевић 7,5 (од 89. минута Ђукић -). Тренер: Дејан Вучић.

РОМАНИЈА: Лазаревић 6, Чворо 6, Кошарац 6  (од 85. минута Тробок -), Симанић 6, Лукић 6, Короман 6, Пандуревић 6 (од 73. минута Глуховић -), Елек 6, Н. Цицовић 6, Благојевић 6, Ступар 6 (од 77. минута Хршум -). Тренер: Сретко Вуксановић,

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  2 (1)

ПРОЛЕТЕР (Д)  0 (0)

Стријелци: 1:0 Г. Милидраговић у 14, 2:0 Илић у 90+1. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Гледалаца: 350.

Судија: Игор Илић (Пале) 6,5.

Жути картони: Бегенишић, Вукајловић, Јокановић (Херцеговац), Буњевац, Госпавић (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Горан Милидраговић (Херцеговац) 7,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић 7, Бегенишић 7, Биберџић 7, Андрић 7, Комненић 7, Вујовић 7 (од 65. минута Ђорђић -), Г. Милидраговић 7,5 (од 65. минута Вукајловић -), Ивковић 7 (од 46. минута Јокановић -), Илић 7,5, Салатић 7, Суџум 7. Тренер: Рајко Миленић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 6, Секулић 6, Буњевац 6, Мркајић 6, Васић 6,5, Н. Ракић 6,5, Арнаутовић 6,5, С. Ракић 6,5, Матијевић 6, Барјактаревић 6 (од 73. минута Васиљевић -), Госпавић 6. Тренер: Драган Матић.

***

РУДАР 1925                 2 (0)

ПОДРИЊЕ (Т)   2 (1)

Стријелци: 0:1 Г. Аћимовић у 4, 0:2 Дафиновић из пенала у 74, 1:2 Тодоровић у 78, 2:2 Јовић у 82. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 20.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: Н. Цвијић, Бумбић, Тодоровић (Рудар 1925), Јовановић, Д. Аћимовић, Лукић (Подриње, Тршић).

Играч утакмице: Глигор Аћимовић (Подриње, Тршић) 7.

РУДАР 1925: Ђокић 6,5, Бумбић 6,5 (од 90. минута Божић -), Божић 6,5, Митровић 6,5, Јовић 7, Б. Цвијић 6,5, Марковић 6,5, Н. Цвијић 6,5, Јелић 6,5, Тодоровић 7, Арсеновић 6,5. Тренер: Горан Љубојевић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Лукић 6,5, Тешић 6,5, Танацковић 6,5, Лазаревић 6,5, Г. Аћимовић 7, Дафиновић 7 (од 77. минута Матић -), Д. Аћимовић 6,5 (од 88. минута Мелезановић -), Крајшумовић 6,5, Хускић 6,5, Јовановић 6,5, М. Аћимовић 6,5. Тренер: Милан Стевановић.

***

БУДУЋНОСТ (П)       3 (1)

ГЛАСИНАЦ 1936       2 (1)

Стријелци: 0:1 Витомир у 22, 1:1 Јовичић у 36, 1:2 Шука у 59, 2:2 Лазаревић у 61, 3:2 Јовичић из пенала у 80. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Далибор Лукић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Гладанац (Гласинац)

Играч утакмице: Филип Јовичић (Будућност, Пилица) 8

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 7, Јовић 7, П. Радић 7, Јовичић 8, Лукић 7, Лазаревић 7,5, Јосиповић 7, Ивановић 7, Миловановић 7, Крезовић 7,5, Предиансијах 7 (од 75. минута Секанић -). Тренер: Далибор Крезовић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, Мирковић 6,5, Чортан 6,5, Пајевић 6,5, Витомир 7 (од 83. минута Марић -), Радоња 6,5 (од 56. минута Радовић -, од 83. минута Беатовић -), Гладанац 6,5 (од 65. минута Вуковић -), Шука 7, Ми. Вујичић 6,5, Лончаревић 6,5 (од 83. минута Петрић -), А. Пејановић 6,5. Тренер: Огњен Крешталица.

***

МЛАДОСТ (Г)   0

ДРИНА ХЕ                  0

Стадион: Градски у Гацку.

Судија: Драгомир Марјановић (Бијељина) 6.

Жути картони: Ћеранић, Горановић, Мрковић (Младост, Гацко), Се. Лозо, Сарић, Марковић (Дрина ХЕ).

Црвени картон: Бојан Мрковић (Младост, Гацко) у 60. минуту.

Играч утакмице: Марко Каришик  (Дрина ХЕ) 7.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 6,5, Зечевић 6,5, Авдаловић 6,5, Мрковић 5, Кандић 6,5, Слијепчевић 6,5, Горановић 6,5, Ћеранић 6,5, Пушара 6,5, Дракул 6,5, Жарковић 6,5 (од 46. минута Шаренац 6,5). Тренер: Велибор Васиљевић.

ДРИНА ХЕ: Каришик 7, Симић 6,5, Сарић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Грујић 6,5, Дамјановић 6,5, Марковић 6,5, Секулић 6,5, Се. Лозо 6,5, Пејовић 6,5, Шимшић 6,5. Тренер: Иван Мирковић.

***

ВЛАСЕНИЦА   2 (2)

ИЛИЋКА 01      0 (0)

Стријелци: 1:0 Тешић у 23, 2:0 Зекић у 41. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Гледалаца: 40.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картон: Ристић (Илићка 01)

Црвени картон: Марко Ристић (Илићка 01) у 83. минуту.

Играч утакмице: Вања Зекић (Власеница) 7,5

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 7, Вуковић 7, Мијатовић 7, Матић 7 (од 46. минута Крсмановић 7), Митровић 7, Н. Ковачевић 7, Зекић 7,5, Мајсторовић 7, М. Ковачевић 7, Видовић 7 (од 77. минута Тодоровић -), Тешић 7,5. Тренер: Павле Голијан.

ИЛИЋКА 01: Шпирић 6,5, Ристић 5, Хуремовић 6,5, Антуновић 6,5, Крсмановић 6,5, Челик 6,5 (од 46. минута Максимовић 6,5), Томић 6,5 (од 66. минута Топаловић -), Зимоњић 6,5, Крстић 6,5, Божић 6,5, Зелен 6,5 (од 77. минута Маркановић -). Тренер: Радивоје Николић.