Друге лиге Републике Српске: Трњани нанијели први пораз Јединству из Жеравице

БАЊАЛУКА - Фудбалери трнске Слоге наставили су са ефикасним играма и у трећем колу Друге лиге Републике Српске, група запад, на свом терену савладали су Јединство из Жеравице са 5:1.

Прво име сусрета био је троструки стријелац Милош Кукић, који је био најзаслужнији за први пораз гостију у овој сезони. Тако су изабраници Бранислава Симиџије наставили да решетају мреже ове сезоне, а колико су ефикасни, говори податак да су у прва три кола постигли чак 16 голова.

Премијерни меч у овој сезони имао је бањалучки БСК, који је освојио велики бод на гостовању у Хамбаринама, гдје је играо са домаћим Брдом неријешено, 1:1.

У групи исток Херцеговац је у Билећи у одличној утакмици пред више од 500 гледалаца убједљиво савладао Стакорину са 4:0. Од самог старта пулени Рајка Миленића наметнули су јак темпо и напали госте, а већ у четвртом минуту Гаврило Попадић је силовитим шутом, уз помоћ стативе донио предност домаћину. У 20. минуту одличну соло акцију голом је крунисао најбољи појединац сусрета Филип Вујовић, да би само четири минута касније због оштрог старта над њим директан црвени картон добио капитен гостију Бобан Кајевић. У другом дијелу “Хео” је држао све конце игре, а као резултат боље игре дошли су и голови Лазара Мркаића у 59. и Обрада Вучковића у трећем минуту судијске надокнаде. Треба напоменути да је овај сусрет одигран у фантастичној атмосфери коју су створили домаћи навијачи, али и тридесетак присталица Стакорине који су здушно бодрили свој тим током цијелог меча.

Илићка 01 је на Градском стадиону поражена од Подриња из Тршића са 0:1, а гол одлуке дао је капитен Глигор Аћимовић у судијској надокнади утакмице. Било је много варница током овог сусрета. Судија Василије Милошевић из Бијељине је подијелио чак 11 жутих картона, а утакмица је у 84. минуту била и прекинута на петнаестак минута. Како је делегат Лазо Јовановић забиљежио, други помоћни судија Драган Матовић је пријавио да је погођен каменом у ногу, а након тога је група гледалаца насилно ушла у ограђени дио, гдје је паркинг стадиона. Претходно је публика убацивала и флаше у терен.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Субић, Грабовац (Црни врх), Симуновић, Осмић, Махмутовић, Пејичић, Маркуљевић (Пролетер, Т).

Црвени картон: Јован Симуновић (Пролетер, Т) у 62. минуту.

Играч утакмице: Дејан Субић (Црни врх) 7,5.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Кнежевић 7, Аулић 7, Дамјанић 7, Субић 7,5, Вукосављевић 6,5 (од 67. минута Галић -), Грабовац 7, Софтић 6,5 (од 74. минута Рогић -), Грујић 6,5 (од 74. минута Цвијетић -), Гајић 6,5 (од 90. минута Станковић -), Амиџић 6,5 (од 90. минута Брдан -). Тренер: Драган Вукша.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Кесић 6,5, Јотановић 6,5, Копања 6,5, Симуновић 5, Пејичић 6,5, Стојановић 6 (од 87. минута Алексић -), Јанковић 6,5, Маркуљевић 6,5, Осмић 6 (од 65. минута Јовановић -), Махмутовић 6,5, Савић 6 (од 65. минута Вукмировић -). Тренер: Далибор Игњић.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        6 (2)

ПРОГРЕС           0 (0)

Стријелци: 1:0 Мариновић у 6, 2:0 Речевић у 10, 3:0 Ковачевић у 58, 4:0 Ковачевић у 59, 5:0 Кнежевић у 69, 6:0 Стегић у 77. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Гледалаца: 20.

Судија: Владимир Анчић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Јованић (ФСА Приједор), Никић, Гламочић (Прогрес).

Играч утакмице: Милан Ковачевић (ФСА Приједор) 8.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин -, Речевић 7,5, Ђенадија 7 (од 33. минута Рудак 7), Голић 7, Ковачевић 8, Мариновић 7,5 (од 78. минута Радуловић -), Микић 7, Црнобрња 7 (од 78. минута Грбић -), Стегић 7,5, Шкрбић 7 (од 74. минута Јованић -), Кнежевић 7,5. Тренер: Драгослав Бабић.

ПРОГРЕС: Бекић 5, Стојановић 5 (од 46. минута Баришић 5), Свјетлановић 5, Радосавац 5, Ђурановић 5, Гламочић 5, Вучић 5, Дукић 5, М. Будић 5, Никић 5 (од 70. минута Видовић -), Ђукарић 5 (од 78. минута Васиљевић -). Тренер: Немања Дамјановић.

***

ДУБРАВЕ 0 (0)

СЛОГА (С)         3 (3)

Стријелци: 0:1 Кондић у 15, 0:2 Шервел у 24, 0:3 И. Њежић у 42. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 150.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Томичић, Поповић, Сањицки, Шакић (Дубраве), Ђукановић, Новаковић, Кондић, Зукановић (Слога, С).

Црвени картон: Александар Кондић (Слога, С) у 62. минуту.

Играч утакмице: Стефан Шервел (Слога, С) 7,5.

ДУБРАВЕ: Хамзић 5,5, Сањицки 5,5, Лукајић 5,5 (од 80. минута Чехајић -), Квргић 5,5 (од 32. минута Демо -), Грујић 5,5, Шакић 5,5, Поповић 5,5, Љепојевић 5,5 (од 46. минута Кисин 5,5), Кисин 5,5, Малбашић 5,5 (од 71. минута Никић -), Томичић 5,5 (од 80. минута Пузић -). Тренер: Синиша Ђурић.

СЛОГА (СРБАЦ): Смиљанић 7, Новаковић 7, Зукановић 7, Шервел 7,5, Н. Вајукић 7, В. Њежић 7, Карамехић 7, И. Њежић 7,5, Ђукановић 7 (од 69. Кукић -), Ремић 7, Кондић 5. Тренер: Славко Вујић.

***

БРДО                  1 (0)

БСК           1 (0)

Стријелци: 0:1 Вујатовић у 62, 1;1 Јовић у 76. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Хамбаринама.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: Каруповић, Миљевић, Исаковић, помоћни тренер Алкић, Миодраговић, Кадирић (ОФК Брдо), Штековић, Трнинић, Триван (БСК).

Играч утакмице: Ђорђе Јовић (БСК) 7.

БРДО: Видовић 6, Тркуља 6 (од 90. минута Војниковић -), Каруповић 6,5, Вујатовић 7, Миљевић 6 (од 75. минута Крнета -), Исаковић 6 (од 62. минута Карајица -), Миодраговић 6,5, Мијић 6,5, Куриџа 6,5, Ступар 6,5, Дедић 6 (од 46. минута Кадирић 6). Тренер: Горан Кецман.

БСК: Гојић 6,5, Лемић 6 (од 75. минута Сарајлић -), Штековић 6,5, Милосављевић 6 (од 81. минута Дамјанић -), Стојичић 6 (од 46. минута Триван 6,5), Трнинић 6,5, Дојчиновић 6,5, Грачанин 6,5, Кулишић 6,5, Јовић 7, Росић 6,5. Тренер: Жељко Врањеш.

****

ЧЕЛИНАЦ         0

БОРАЦ (КД)      0

Стадион: Спортски центар у Челинцу.

Гледалаца: 100.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Томић, Орашанин, Кнежевић (Челинац), Благојевић, И. Ковачевић (Борац).

Играч утакмице: Дејан Чађо (Челинац) 7.

ЧЕЛИНАЦ: Чађо 7, Рађеновић 6,5, Рајилић 6,5, Дубравац 6,5, Кузмановић 6 (од 60. минута Бојић 6), Томић 6,5, Шиканић 6,5, Илић 6 (од 77. минута Кнежевић -), Бабић 6 (од 73. минута Ђајић -), Бајић 6 (од 60. минута Орашанин 6), Крминац 6,5. Тренер: Данијел Пеулић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Мисимовић 7, М. Ковачевић 6,5, Благојевић 6 (од 66. минута Лончар -), Бунић 6,5, И. Ковачевић 6,5, Буразор 6 (од 54. минута Јаћимовић 6), Пекић 6,5, Гаврић 6,5, Зец 6,5, Јанковић 6,5, Пралица 6,5. Тренер: Раде Дрвеница.

***

БОРАЦ (Ш)        4 (2)

ПОЛЕТ 1926      1 (0)

Стријелци: 1:0 Лекић (аутогол) у 9, 2:0 Благојевић у 36, 3:0 Дујмушић у 77, 3:1 Грозданић у 79, 4:1 Благојевић у 90. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Гледалаца: 220.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картон: Мајић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Габријел Благојевић (Борац, Ш) 8,

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 7, Благојевић 8, Јаћимовић 7, Бијелић 7, Дујмушић 7,5 (од 80. минута Арсенић -), Илић 7, Аџић 7 (од 70. минута Нишић -), Сјенчић 7 (од 54. минута Мајић 7), Перић 7, Мићић 7 (од 80. минута Пупчевић -), Максимовић 7 (од 54. минута Дакић -). Тренер: Мирослав Дринић.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 5,5, М. Грозданић 5,5 (од 42. минута П. Бардак 5,5, од 80. минута Миличић -), С. Бардак 5,5 (од 80. минута Вукман -), Петрић 5,5, Тешановић 5,5 (од 37. минута Ђорђевић 5,5), Ђекановић 5,5, С. Грозданић 5,5, Колунија 5,5 (од 80. минута Теодосић -), Лекић 5, Милошевић 5,5, Миловац 5,5. Тренер: Дејан Пијетловић.

***

СЛОГА (Т)                   5 (3)

ЈЕДИНСТВО (Ж)       1 (0)

Стријелци: 1:0 Марјановић у 6, 2:0 Кукић у 29, 3:0 Кукић у 30, 4:0 Курузовић у 57, 4:1 О. (9) Петровић у 64, 5:1 Кукић у 70. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Судија: Дејан Радић (Модрича) 7.

Жути картони: Ивић, Латиновић (Слога, Т), Плавањац, Кнежевић, О. (9) Петровић (Јединство, Ж).

Играч утакмице: Милош Кукић (Слога, Т) 8,5.

СЛОГА (ТРН): Гашић 7, Грозданић 7 (од 86. минута Аћимовић -), Марјановић 7,5, Јаворац 7, Станковић 7, Курузовић 7,5 (од 77. минута Тодорић -), Ни. Јокановић 7 (од 77. минута Латиновић -), Вуковић 7, Телић 7, Божић 7 (од 64. минута Ивић -), Кукић 8,5 (од 86. минута Бабић -). Тренер: Бранислав Симиџија.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић 5, Ђогић 5 (од 57. минута Делибашић 5), Ђ. Нишић 5, О. (9) Петровић 6,5 (од 70. минута Будимовић -), Плавањац 5 (од 46. минута Н. Петровић 5), Л. Нишић 5 (од 75. минута Вранић-Будимовић -), Петковић 5, О. (15) Петровић 5, Бехара 5, Кнежић 5, Аљетић 5 (од 46. минута Кнежевић 5). Тренер: Велимир Стојнић.

***

УКРИНА   1 (0)

ГОРИЦА   2 (0)

Стријелци: 1:0 Радоја у 62, 1:1 Богосављевић у 77, 1:2 Малиновић у 90. минуту.

Стадион: Спортски центар у Чечави.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Зеленковић, Нинковић, Лукић, представник клуба Липић, Радоја, Симић (Укрина), Халаба, Богосављевић, Сивоњић, Јовић, Малиновић (Горица).

Црвени картон: Бојан Пећић (Укрина) по завршетку утакмице.

Играч утакмице: Станко Малиновић (Горица) 7,5.

УКРИНА: Нинковић 6, Симић 6, Кулага 6,5, Хаџикадунић 6, Ђуричић 6 (од 71. минута С. Квржић -), Лукић 6,5, Пећић 5, Зеленковић 6,5, Г. Квржић 6 (од 71. минута Стојковић -), Радоја 7, Вучић 6,5.  Тренер: Миливоје Видовић.

ГОРИЦА: Илић 6,5, К. Лацић 7, Халаба 7, Перак 7, Сакан 7, Сивоњић 7, Т. Лацић 7, Јовић 7, Пастир 6 (од 46.  минута Малиновић 7,5), Богосављевић 7,5, Јовић 6 (од 67. минута Проле -). Тренер: Душко Сакан.

****

ЈЕДИНСТВО (БР)      1 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Шикуљак у 23, 1.1 Петковић у 90. минуту.

Стадион: Јединства у Бродцу.

Гледалаца: 50.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Шикуљак, Крсмановић, Вучић, Калајџић (Јединство, БР), Радовић, Кљакић, Вујичић (Вележ, Н).

Црвени картон: Стефан Благић (резервни играч Јединство БР) у 90+2. минуту, Митар Вујичић (Вележ, Н) у 90+2. минуту.

Играч утакмице: Миљан Петковић (Вележ, Н) 7.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6,5, Лукић 6,5, Стевановић 6,5, Јевђеновић 6,5, Шикуљак 7 (од 43. минута Митровић 6,5), Томић 6,5, Ружичић 6,5, Вучић 6,5, Калајџић 6,5, Ђурковић 6,5, Крсмановић 6. Тренер: Милорад Савић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Зуровац 7, Окука 6,5, Вучетић 6,5, Петковић 7, Г. Продановић 6,5, Гутић 6,5 (од 57. минута Јеремић 6,5), Кљакић 6,5 (од 46. минута Вукосав 6,5), Радовић 6,5, Вујичић 5, С. Продановић 6,5, Шаренац 6,5. Тренер: Мијат Мишељић.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  4 (2)

СТАКОРИНА             0 (0)

Стријелци: 1:0 Г. Попадић у 4, 2:0 Вујовић у 20, 3:0 Мркаић у 59, 4:0 Вучковић у 90+3. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Гледалаца:  500.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Мркаић, Суџум, Г. Попадић, Вучковић (Херцеговац).

Црвени картон: Бобан Кајевић (Стакорина) у 24. минуту.

Играч утакмице: Филип Вујовић (Херцеговац) 7,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић -, Бегенишић 7 (од 84. минута Кешељевић -), Г. Попадић 7,5, Салатић 7, Вујовић 7,5 (од 84. минута М. Попадић -), Мркаић 7,5, Илић 7 (од 41. минута Вукајловић - од 46. минута Јокановић 7), Суџум 7, Милидраговић 7, Комненић 7, Андрић 7 (од 35. минута Вучковић 7,5). Тренер: Рајко Миленић.

СТАКОРИНА: Бојановић 5,5, Тошић 5,5 (од 46. минута Поповић 5,5), Рацковић 5,5 (од 60. минута Марковић 5,5), А. Миловић 5,5, Шупић 5,5, Тадић 5,5, Катана 5,5, Кајевић 5, П. Миловић 5,5 (од 71. минута Симовић -), Нешковић 5,5, Мрдак 5,5 Тренер: Константин Катана.

***

РУДАР 1925                 1 (0)

МЛАДОСТ (Р)   2 (0)

Стријелци: 0:1 Миличевић из пенала у 63, 1:1 Стевић у 79, 1:2 Лукић у 86. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Бумбић (Рудар 1925), Обрадовић, Нешковић (Младост, Р).

Играч утакмице: Никола Миличевић (Младост, Р) 7.

РУДАР 1925: Ђокић 6, Бумбић 6, Ј. Божић 6, Томић 6, Стевановић 6, Ж. Божић 6, Давидовић 6, Марковић 6, Јелић 6, Тодоровић - (од 17. минута Стевић 6,5), Арсеновић 6 (од 81. минута Пурић -).  Тренер: Горан Љубојевић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6,5, Хонг Јуан 6,5, Нешковић 6,5, Ћаћић 6,5, Обрадовић 6,5, Окука 6,5, Б. Маријановић 6,5 (од 70. минута Лукић 7) Павловић 6,5 (од 52. минута Милићевић 7), Дебелногић 7, Нерић 7, Николић 6,5 (од 90+1. минута Михајловић -). Тренер: Драган Јовановић.

****

БУДУЋНОСТ (П)       2 (0)

ГУБЕР                          0 (0)

Стријелци: 1:0 П. Радић у 84, 2:0 Лазаревић и 90+1. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Гледалаца: 40.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Лукић, С. Радић (Будућност, П), Максимовић, Петровић, Лемез, Чирак, Аврамовић (Губер).

Играч утакмице: П. Радић (Будућност, П) 7.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6,5, Јовић 6,5 (од 90+2. минута Секанић -), П. Радић 7, Марковић 6,5 (од 81. минута Јосиповић -), Јовичић 6,5, Лукић 6,5, Лазаревић 7, Радовановић 6,5 (од 90+2. минута Кулић -), Ивановић 6,5, Миловановић 6,5, Крезовић 7. Тренер: Далибор Крезовић.

ГУБЕР: Попадић 6, Аврамовић 6, Кандић 6 (од 30. минута Чирак 6), Илић 6, Петровић 6, Максимовић 6 (од 59. минута Лемез 6), Смајиловић 6, Лазаревић 6 (од 46. минута Митровић 6), Јашаревић 6, Косанић 6, Грујичић 6. Тренер: Слађан Станковић.

***

МЛАДОСТ (Г)   2 (1)

РОМАНИЈА                1 (0)

Стријелци: 1:0 Пушара у 29, 2:0 Пушара у 51, 2:1 Јовановић у 63. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Гледалаца: 60.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Жути картони: Пребирачевић, Авдаловић (Младост, Г).

Играч утакмице: Бошко Пушара (Младост, Г) 7,5.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 6,5, Авдаловић 7, Мрковић 6,5, Кандић 6,5, Пребирачевић 7, В. Елек 6,5, Николић 6,5, Зечевић 7 (од 90. минута Зечевић -), Пушара 7,5, Дракул 7 (од 69. минута Жарковић -), Мастиловић 6,5 (од 89. минута Шаренац -). Тренер: Веселин Слијепчевић.

РОМАНИЈА: Јокић 6, Јовановић 7, Короман 6, Чворо 6,5, Маљукан 6 (од 76. минута Симовић -), Тробок 6,5, Симанић 6, Лукић 6,5, Цицовић 6,5, Н. Елек 6,5, Ступар 6 (од 57. минута Игњић 6). Тренер: Раде Цицовић.

***

ВЛАСЕНИЦА             1 (1)

ПРОЛЕТЕР (Д)  1 (1)

Стријелци: 1:0 М. Ковачевић у 13, 1:1 Ракић у 39. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Судија: Милан Тадић (Пале) 6,5.

Жути картони: Арнаутовић, Буњевац (Пролетер, Д)

Играч утакмице: Стефан Ракић (Пролетер, Д) 7.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 6,5, Витомир 6,5, Мијатовић 6,5, Видовић 6,5, Митровић 6,5, Фехратовић 6,5, Тешић 6,5 (од 68. минута Лазаревић -), Мајсторовић 6,5, М. Ковачевић 7, Богичевић 6,5 (од 85. минута Крсмановић -), Н. Ковачевић 6,5. Тренер: Павле Голијан.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 6,5, Секулић 6,5, Мркајић 6,5, Васић 6,5, Ракић 6,5, Арнаутовић 6,5, Ракић 7, Барјактаревић 6,5 (од 46. минута Буњевац 6,5, од 85. минута Матијевић -), Госпавић 6,5, Јовановић 6,5, Лакић 6,5 (од 68. минута Максиновић -). Тренер: Драган Матић.

****

ИЛИЋКА 01                0 (0)

ПОДРИЊЕ (Т)   1 (0)

Стријелац: 0:1 Г. Аћимовић у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Антуновић, Крстић, Савић, Томић, Зимоњић, Трипић, Крсмановић (Илићка 01), Мелезановић, Новаковић, Јовановић, Делибајрић (Подриње, Т).

Играч утакмице: Глигор Аћимовић (Подриње, Т) 7.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 6,5, Савић 6, Ристић 6 (од 79. минута Челик -), Арсић 6, Антуновић 6, Крсмановић 6,5, Тодоровић 6 (од 70. минута Зелен -), Томић 6, Зимоњић 6,5, Крстић 6, Тришић 6. Тренер: Радивоје Николић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Лукић 6,5, Тешић 6,5, Танацковић 6,5, Новаковић 7, Мелезановић 6,5 (од 46. минута Симић 6,5), Г. Аћимовић 7 (од 90+2. минута Катић -), Дафиновић 6,5, С. Аћимовић 6,5 (од 62. минута Делибајрић -), Крајшумовић 7, Јовановић 6,5, М. Аћимовић 6,5. Тренер: Бранислав Максимовић.

***

ДРИНА ХЕ                  1 (0)

ГЛАСИНАЦ      1936  1 (1)

Стријелци: 0:1 Шука у 36, 1:1 Шимшић у 58. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: Секулић, резервни играч Мирковић, Бојат, Шимшић, Пљеваљчић (Дрина ХЕ), М. Пејановић, А. Пејановић, Лончаревић, Шука (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 7.

ДРИНА ХЕ: Каришик 6,5, Бојат 6,5, Пљеваљић 6,5, Станојчић 6,5, Врећо 6,5, Марковић 6,5, Секулић 6,5, Пејовић 6,5 (од 76. минута Нинковић -), Сарић 6,5, Крсмановић 6,5, Шимшић 7. Тренер: Синиша Јовандић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, Вељовић 6,5, М. Пејановић 6,5, Пајевић 6,5, Вуковић 6,5 (од 57. минута Мирковић 6,5), Рајић 6,5, Шкобо 7, Шука 7, Ми. Вујичић 6,5, Лончаревић 6,5, А. Пејановић 6,5. Тренер: Огњен Крешталица.