Друге лиге Републике Српске: Романија повела, па убједљиво поражена

БАЊАЛУКА - Фудбалери Гласинца 1936 из Сокоца у дербију седмог кола Друге лиге Републике Српске, група исток савладали су до ове првенствене рунде водећу Романију из Пала са 5:1.

Такав резултат нико није могао да наговијести послије поготка Марка Благојевића у 16. минуту којим је Романија дошла до предности од 1:0. Најбољи играч и стријелац Сокочана Неђо Шука 20 минута касније изједначио је на 1:1, а већ у 40. нови погодак домаћина и потпуни преокрет у режији Младена Витомира. До краја првог дијела у стријелце се уписао и Синиша Шкобо, који је у 43. минуту повисио на 3:1. У наставку сусрета изабраници Огњена Крешталице постигли су још два гола. Прво је у 67. минуту Никола Рајић повисио на 4:1, а коначан резултат другим голом на овом мечу, овог пута из пенала, поставио је Шука.

Сличан сценарио виђен је и на сусрету Вишеграду, гдје је Дрина ХЕ савладала Губер из Сребренице са 5:1. Гости су повели већ у 10. минуту и било је то све што су урадили у овом сусрету. Послије примљеног гола домаћи су се престројили, кренули организованије и агресивније ка противничком голу и до краја сусрета послали пет лопти иза леђа Марка Каришика.

У групи запад водећи Борац из Козарске Дубице доживио је пораз од 0:1 на гостовању код Горице у Шипову. У веома динамичном сусрету тренутак одлуке десио се у 85. минуту када је мрежу гостију затресао “резервиста” Бранко Пено. Послије ове побједе фудбалери Горице налазе се на трећој позицији са само бодом заостатка иза лидера из Козарске Дубице.

До веома важних бодова и то на гостовању дошли су фудбалери бањалучког БСК-а, који су у Чечави савладали “фењераша” Укрину са 2:1. Са овим бодовима “романтичари” су се дочепали мјеста у средини табеле, а Укрина је прикована за посљедњу позицију без иједног освојеног бода.

ПРОЛЕТЕР (Т)  0 (0)

Стријелци: 1:0 Демо у 12, 2:0 Грујић у 36, 3:0 Томичић у 68. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама

Гледалаца: 120.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Лукајић, Д. Кисин, Љепојевић (Дубраве), Ристић, Махмутовић, Симуновић, Видић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Мерис Демо (Дубраве) 7,5.

ДУБРАВЕ: Хамзић 7,  Д. Кисин 7, Сањицки 7,  Лукајић 7, Квргић 7 (од 57. минута Чехајић 7), Грујић 7,5 (од 83. минута Љепојевић -), Демо 7,5 (од 83. минута Шикуљак -), Радосавац 7, Малбашић 7 (од 67. минута Никић -), Б. Кисин 7, Томичић 7,5 (од 83. минута Турановић -). Тренер: Синиша Ђурић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Ристић 6, Берак 6, Јотановић 6 (од 28. минута Видић 6), Маркуљевић 6, Копања 6, Симуновић 6 (од 74. минута Јовановић -), Пејичић 6, Стојановић 6 (од 82. минута Алексић -), Јанковић 6, Вукмировић 6 (од 82. минута Панић -), Махмутовић 6. Тренер: Далибор Игњић.

***

БРДО                            3 (2)

ФСА ПРИЈЕДОР        0 (0)

Стријелци: 1:0 Куриџа у 25, 2:0 Каруповић у 35, 3:0 Куриџа у 70. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Приједору.

Гледалаца: 100.

Судија: Филип Средојевић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Каруповић, Исаковић (Брдо), Стегић (ФСА Приједор).

Црвени картон: Вахид Каруповић (Брдо) у 69. минуту.

Играч утакмице: Данило Куриџа (Брдо) 8.

БРДО: Видовић 7, Каруповић 5, Вујатовић 7, Миљевић 7, Исаковић 7 (од 67. минута Карајица -), Миодраговић 7, Стевић 7 (од 26. минута Кадирић 7, од 87. минута Тркуља -), Мијић 7, Куриџа 8 (од 87. минута Хоџић -), Крнета 7 (од 87. минута Дедић -), Бундало 7. Тренер: Горан Кецман.

ФСА ПРИЈЕДОР: Милинковић 6, Голић 6, Грбић 5,5, Ковачевић 5,5, Микић 6, Мршић 5,5, Кнежевић 5,5 (од 57. минута Милинковић 5,5), Стегић 6, Бабић - (од 26. минута Дринић 5,5), Шкрбић 6, Мрђа 5,5 (од 60. минута Радуловић 5,5). Тренер: Ненад Башић.

***

ЧЕЛИНАЦ         2 (0)

ЦРНИ ВРХ         0 (0)

Стријелци: 1:0 Бабић у 59, 2:0 Кузмановић у 83. минуту.

Стадион: Челинац у Челинцу.

Судија: Никола Гарић (Добој) 6,5.

Жути картони: Бојић (Челинац), Савичић, Кнежевић (Црни Врх).

Играч утакмице: Милко Бабић (Челинац) 7,5.

ЧЕЛИНАЦ: Чађо 7, Рађеновић 7, Матерић 7, Амиџић 7, Кузмановић 7,5, Томић 7 (од 90. минута Кутић -), Шиканић 7 (од 67. минута Крминац -), Бојић 7 (од 87. минута Д. Кнежевић -), Ђајић 7, Поповић 7 (од 67. минута Илић -), Бабић 7,5 (од 87. минута Босанчић -). Тренер: Данијел Пеулић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6, Милаковић 6, Вуњак 6 (од 46. минута Вукосављевић 6), Савичић 6,5, Дамјанић 6,5, Субић 6 (од 76. минута Рогић -), Кнежевић 6 (од 46. минута Грујић 6), Грабовац 6, Диљевић 6, Татић 6 (од 87. минута Брдан -), Аулић 6,5. Тренер: Далибор Балабан.

***

БОРАЦ (Ш)        2 (0)

ПРОГРЕС 0 (0)

Стријелац: 1:0 Марчета у 54, 2:0 Марчета у 75. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Судија: Бојан Џепина (Приједор) 6,5.

Жути картони: Јаћимовић, Дујмушић, Мајић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Петар Марчета (Борац, Шамац) 8.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 7, Јаћимовић 7, Бијелић 7, Дујмушић 7 (од 70. минута Аџић -), Пупчевић 7 (од 46. минута Максимовић 7), Марчета 8 (од 77. минута Арсенић -), Благојевић 7, Сјенчић 7 (од 46. минута Нишић 7), Мичић 7, Мајић 7, Перић 7 (од 85. минута Лазић -). Тренер: Мирослав Дринић.

ПРОГРЕС: Бекић 6,5, Стојановић 6, Свјетлановић 6, Кутић 6, Дукић 6 (од 87. минута Видовић -), Гламочић 6, Никић 6 (од 77. минута Баришић -), М. Будић 6,5, Марјановић 6, Ђујарић 6, Ђурановић 6. Тренер: Немања Дамјановић.

***

СЛОГА (Т)         2 (0)

СЛОГА (С)         2 (1)

Стријелци: 0:1 Кондић у 32, 1:1 Курузовић у 67, 2:1 Кукић у 74, 2:2 Шервел у 75. минуту

Стадион: Слоге у Трну.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Кукић, Гаћеша (Слога, Трн), Ђурђић, Кондић, Ђукановић, Карамехић, Н. Вајукић, Г. Зеленац (Слога, Србац).

Играч утакмице: Стефан Шервел (Слога, С).

СЛОГА (ТРН): Гашић 6, Грозданић 6,5, Јаворац 7, Станковић 6,5, Курузовић 7,5, Јокановић 6,5, Вуковић 6,5 (од 89. минута Божић -), Бабић 6,5 (од 60. минута Ивић 6,5), Телић 6,5, Гаћеша 7, Кукић 7,5. Тренер: Бранислав Симиџија.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6, Шервел 7,5, Н. Вајукић 7, Карамехић 6,5 (од 77. минута Г. Зеленац -), Лолић 7 (од 90. минута Новаковић -), И. Њежић 7, Ђукановић 6,5, Р. Зеленац 7, Ремић 6,5, Ђурђић 7, Кондић 7,5. Тренер: Славко Вујић.

***

УКРИНА   1 (0)

БСК           2  (1)

Стријелци: 0:1 Триван из пенала у 30, 0:2 Росић у 90+1, 1:2 Зеленковић из пенала у 90+5. минуту.

Стадион: Спортски центар у Чечави.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 7.

Жути картони: Радоја, Рајак, Симић, Пећић, Д. Продић (Укрина), Лемић, Драгољић (БСК).

Црвени картони: Јован Рајак (Укрина) у 65. минуту, Стефан Триван (БСК) у 65. минуту.

Играч утакмице: Ђорђе Росић (БСК).

УКРИНА: Нинковић 6, Хаџикадунић 6, Рајак 5, Лукић 6 (од 87. минута Кулага -), Пећић 6 (од 43. минута Ђуричић 6), Стојковић 6, Симић 6, Зеленковић 7, Г. Квржић 6 (од 87.  минута Д. Продић -), Радоја 6 (од 87. минута Југовић -), Вучић 6 (од 66. минута Босић -). Тренер: Миливоје Лазић.

БСК: Гојић 6,5, Сарајлић 6,5 (од 90+2. минута Дојчиновић -), Лемић 7 (од 90+2. минута Ђаковић -), Штековић 7, Милосављевић 7, Јовић 7, Драгољић 6,5 (од 52. минута Стојичић 6,5), Трнинић 7, Дојчиновић 6,5 (од 88. минута Тривуновић -), Триван 5, Росић 7,5 (од 90+2. минута Дамјанић -). Тренер: Жељко Врањеш.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: К. Лацић, Сакан (Горица), Ковачевић, Гаврић, Томаш (Борац, Козарска Дубица).

Играч утакмице: Бранко Пено (Горица) 7,5.

ГОРИЦА: Илић 7, Митрић 7, Сакан 7, Сивоњић 7, Јовић 7, Малиновић 6,5 (од 74. минута Пастир -), Јакшић 6,5 (од 55. минута Пено 7,5), Богосављевић 7, К. Лацић 7, Џанан 7, Перак 7. Тренер: Душко Сакан.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Мисимовић 6, Бунић 6,5, Шкарић 6, Ковачевић 6, Благојевић 6, Томаш 6,5, Јаћимовић 6, Пекић 6, Јанковић 6 (од 71. минута Буразор -), Гаврић 6, Зец 6. Тренер: Раде Дрвеница.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)       5 (2)

ПОЛЕТ 1926               0 (0)

Стријелци: 1:0 Л. Нишић у 4, 2:0 Ђ. Нишић у 30, 3:0 Л. Нишић у 52, 4:0 Л. Нишић у 55, 5:0 Кнежић у 75. минуту.

Стадион: СЦ “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Гледалаца: 40.

Судија: Петар Тепић (Челинац) 6,5.

Жути картони: Петковић (Јединство, Жеравица), С. Бардак, Милошевић (Полет 1926).

Играч утакмице: Лазар Нишић (Јединство, Жеравица).

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић -, Ђогић 7, Вранић-Будимовић 7, Ђ. Нишић 7,5 (од 63. минута Н. Петровић -), Будимовић 7, О. (9) Петровић 7, Л. Нишић 8,5, Петковић 7, О. (15) Петровић 7, Бехара 7 (од 73. минута Делибашић -), Кнежић 7,5 (од 75. минута Хајдаревић -). Тренер: Велимир Стојнић.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 5, Јовичић 5, Ђекановић 5 Блажановић 5 (од 67. минута П. Бардак -), С. Грозданић 5, Колунија 5 (од 67. минута Теодосић -), Лекић 5 (од 67. минута Тешановић -), Милошевић 5 (од 63. минута Миличић -), М. Грозданић 5 (од 58. минута Вукман 5), Игњатић 5, С. Бардак 5. Тренер: Дејан Пијетловић.

***

РУДАР 1925       2 (2)

ВЕЛЕЖ (Н)        0 (0)

Стријелци: 1:0 Давидовић из пенала у 19, 2:0 Б. Цвијић у 32. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 20.

Судија: Далибор Лукић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Бумбић, Томић, Јовић (Рудар 1925), Шаренац, Кљакић (Вележ, Невесиње).

Црвени картон: Радивоје Бумбић (Рудар 1925) у 65. минуту.

Играч утакмице: Бранислав Цвијић (Рудар 1925) 7.

РУДАР 1925: Ђокић 6,5, Бумбић 5, Ј. Божић 6,5, Томић 6,5 (од 62. минута Стевановић -), Јовић 6,5, Митровић 6,5, Б. Цвијић 7 (од 79. минута Пурић -), Давидовић 7, Марковић 6,5, Јелић 6,5, Арсеновић 6,5 (од 86. минута Н. Цвијић -). Тренер: Горан Љубојевић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6, Окука 6, Вучетић 6, Петковић 6, Вукосав 6 (од 86. минута Јеремић -), Г. Продановић 6, Кљакић 6, Радовић 6, Гутић 6, С. Продановић 6, Шаренац 6. Тренер: Мијат Мишељић.

***

БУДУЋНОСТ (П)       2 (1)

ХЕРЦЕГОВАЦ  0 (0)

Стријелац: 1:0 Јовичић у 24, 2:0 Јовичић у 79. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Јовић (Будућност, Пилица), Мркаић, Јокановић (Херцеговац).

Играч утакмице: Филип Јовичић (Будућност, Пилица) 7,5.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6,5, Јовић 6,5, П. Радић 6,5, Марковић 6,5, Јовичић 7,5 (од 90. минута Предиансијах -), Лукић 6,5, Лазаревић 6,5, Радовановић 7, Ивановић 7, Миловановић 6,5 (од 90. минута Жугић -), Крезовић 7. Тренер: Далибор Крезовић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Бејатовић 6 (од 57. минута Биберџић 6), Бегенишић 6, Г. Попадић 6, Вучковић 6 (од 77. минута Јокановић -), Мркаић 6, Вујовић 6, Илић 6, Суџум 6, Милидраговић 6  (од 77. минута Дангубић -), Комненић 6,5, Ђорђић 6 (од 85. минута Старовић -). Тренер: Рајко Миленић.

***

МЛАДОСТ (Г)   3 (1)

ЈЕДИНСТВО (БР)      4 (1)

Стријелци: 0:1 Шикуљак у 43, 1:1 Николић у 45+1, 1:2 Шикуљак у 50, 1:3 Васиљевић у 70, 1:4 Шикуљак у 79, 2:4 Ћеранић из пенала у 85, 3:4 Ћеранић у 90+3. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Судија: Милан Тадић (Пале) 6,5.

Жути картони: Николић, Дракул, Кандић (Младост, Гацко), Шикуљак, Бој. Мандић, Јевђеновић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Владимир Шикуљак (Јединство, Бродац) 8,5.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 6, Зечевић 6, Авдаловић 6,5 (од 70. минута Кандић -), Мрковић 6, Пребирачевић 6, Николић 7, Ћеранић 7,5, Пушара 6  (од 86. минута Жарковић -), Дракул 6,5 (од 86. минута Слијепчевић -), Мастиловић 6, Тепавчевић 6. Тренер: Веселин Слијепчевић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ружичић 6,5, Лукић 7, Стевановић 7, Јевђеновић 7, Шикуљак 8,5, Томић 7, Василић 7,5, Бош. Мандић 7, Бој. Мандић 7, Митровић 7,5, Васиљевић 8. Тренер: Милорад Савић.

***

ВЛАСЕНИЦА   4 (2)

СТАКОРИНА    2 (1)

Стријелци: 1:0 Видовић у 16, 1:1 Кајевић из пенала у 21, 2:1 Видовић у 38, 3:1 Богичевић у 58, 4:1 Фехратовић у 71, 4:2 Мрдак у 81. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: Зекић, М. Ковачевић, Митровић (Власеница), Катана, Кајевић (Стакорина).

Играч утакмице:Владимир Видовић (Власеница) 8.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 7, Видовић 8, Митровић 7, Фехратовић 7,5 (од 83. минута Лазаревић -), Н. Ковачевић 7, Зекић 7 (од 76. минута Петровић -), Мајсторовић 7, М. Ковачевић 7, Крсмановић 7 (од 89. минута Јурошевић -), Богичевић 7,5, Тешић 7. Тренер: Павле Голијан.

СТАКОРИНА: Бојановић 6, Тадић 6, Шупић 6, Миловић 6,5 (од 83. минута В. Марковић -), Кајевић 7, Ристановић 6,5, Миловановић 6,5, Тошић 6 (од 62. минута Б. Марковић -), Нешковић 6,5, Катана 6,5 (од 78. минута Стјепановић -), Мрдак 7.  Тренер: Константин Катана.

***

ДРИНА ХЕ         5 (2)

ГУБЕР                1 (1)

Стријелци: 0:1 Косанић у 10, 1:1 Секулић у 19, 2:1 Марковић у 37, 3:1 Се. Лозо у 60, 4:1 Дамјановић у 67, 5:1 Врећо у 77. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Гледалаца: 70.

Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Марковић, Пљеваљчић, Шимшић, Пејовић, Секулић (Дрина ХЕ), Лемез, Аврамовић (Губер).

Играч утакмице: Бојан Марковић (Дрина ХЕ) 7,5.

ДРИНА ХЕ: Каришик 7, Са. Лозо 7 (од 58. минута Се. Лозо 7,5), Пљеваљчић 7 (од 70. минута Крсмановић -), Дамјановић 7,5 (од 70. минута Симић -), Марковић 7,5, Секулић 7,5, Пејовић 7 (од 74. минута Ждрало -), Врећо 7,5, Грујић 7, Грачанин 7 (од 58. минута Станојчић 7), Шимшић 7. Тренер: Иван Мирковић.

ГУБЕР: Попадић 5, Аврамовић 5, Лемез 5,5, Капор 5, Петровић 5, Андрић 5, Смајиловић 5, Чирак 5,5, Косанић 6 (од 33. минута Мујић 5), Митровић 5, Грујичић 5. Тренер: Слађан Станковић.

***

ГЛАСИНАЦ 1936       5 (3)

РОМАНИЈА                1 (1)

Стријелци: 0:1 Благојевић у 16, 1:1 Шука у 36, 2:1 Витомир у 40, 3:1 Шкобо у 43, 4:1 Рајић у 67, 5:1 Шука из пенала у 88. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Лончаревић, Новосел (Гласинац 1936),  Кошарац, Лукић (Романија)

Црвени картон:

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 8.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 7, М. Пејановић 7, Пајевић 7, Деурић 7, Новосел 7 (од 87. минута Марић -), Витомир 7,5 (од 87.  минута Чортан -), Рајић 7,5 (од 78. минута Радоња -), Шкобо 7,5 (од 87. минута Гладанац -), Шука 8, Лончаревић 7, А. Пејановић 7 (од 78. минута Вуковић -). Тренер: Огњен Крешталица.

РОМАНИЈА: Јокић 5, Јовановић 5 (од 60. минута Баричанин 5), Чворо 5,5, Маљукан 5, Кошарац 5,5, Симанић 5 (од 69. минута Тробок -), Лукић 5, Б. Цицовић 5 (од 87. минута Глуховић -), Елек 5,5, Н. Цицовић 5 (од 46. минута Короман 5), Благојевић 6 (од 69. минута Ступар -). Тренер: Сретко Вуксановић.

***

ПОДРИЊЕ (Т)   2 (1)

ПРОЛЕТЕР (Д)  1 (0)

Стријелци: 1:0 Дафиновић из пенала у 17, 2:0 Г. Аћимовић у 60, 2:1 Лакић у 61. минуту.

Стадион: Подриња у Тршићу.

Гледалаца: 150.

Судија: Урош Југовић (Пале) 6,5.

Жути картони: Д. Аћимовић, Крајшумовић, Г. Аћимовић, Васић, М. Матић, С. Аћимовић (Подриње, Тршић), Јовановић, Госпавић, Ракић (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Глигор Аћимовић (Подриње, Тршић) 7,5.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): С. Аћимовић 6,5, Танацковић 6,5, Новаковић 6,5 (од 59. минута М. Матић 7), Г. Аћимовић 7,5, Дафиновић 7,5, Д. Аћимовић 6,5 (од 69. минута Мелезановић -), Крајшумовић 7, Симић 6,5 (од 38. минута Васић 6,5), Хускић 7, Јовановић 6,5, М. Аћимовић 6,5. Тренер: Милан Стевановић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 6, Секулић 6,5 (од 71. минута Дупор -), Мркајић 6, Васић 6, Н. Ракић 6,5, Максимовић 6, С. Ракић 6,5, Матијевић 6 (од 46. минута Васиљевић 6), Госпавић 6,5, Јовановић 6,5, Лакић 7. Тренер: Драган Матић.