Друге лиге Републике Српске: Јединству титула, Губеру “фењер”

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Јединства из Бродца освојили су титулу јесењег шампиона у Другој лиги Републике Српске, група исток пошто су у посљедњем, 15. колу првог дијела првенства славили на гостовању у Сребреници гдје су савладали домаћи Губер са 2:0.

На стадиону “Видиковац” побједник је одлучен у наставку сусрета. Прво је Хусо Дукић у 55. минуту госте довео до предности, да би 13 минута касније играч-тренер Дејан Вучић повисио на 2:0 и поставио коначан резултат овог сусрета. Тако су фудбалери Јединства задржали три бода предности у односу на Вележ из Невесиња, који је у овом колу био неумољив у Брчком, гдје је савладао домаћу Илићку 01 са убједљивих 5:1.

Пролетер је у Дворовима са убједљивих 5:2 савладао некадашњег шампиона и освајача Купа Републике Српске Рудар 1925 из Угљевика и на најбољи начин је завршио јесењи дио сезоне на друголигашком истоку. У редовима домаћих блистао је Стефан Ракић који је постигао хет-трик, док је с друге стране у екипи Рудара 1925 двоструки стријелац био Бранислав Цвијић.

У групи запад јесењи шампион Борац из Козарске Дубице је на стадиону “Ђолови” савладао ФСА Приједор са 2:1. Популарни “академци” су се показали као тврд орах и поред тога што су утакмицу завршили са два играча мање јер су црвене картоне зарадили Милош Рудак у 33. и Рајко Пекија у 88. минуту. Повели су домаћи голом Стефана Томаша већ у петом минуту, да би у 48. минуту властиту мрежу погодио Жељко Стегић. Немања Мариновић је у 62. минуту постигао погодак за госте и вратио резултатску неизвјесност, али бројчано ослабљени Приједорчани нису могли даље од часног пораза.

БСК је головима Стефана Тривана у 48. и 52. минуту славио побједу против Црног врха из Јаружана са 2:0 и на најбољи могући начин завршио јесењи дио сезоне на друголигашком западу. Популарни “романтичари” потврдили су улогу фаворита у овој утакмици, а Тривану је било довољно пет минута да донесе побједу свом тиму и израсте у јунака утакмице.

ПРОЛЕТЕР (Т)  0 (0)

Стријелци: 1:0 Гаћеша у 5, 2:0 Ивић у 31, 3:0 Грозданић у 35, 4:0 Станковић из пенала у 67. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 50.

Судија: Предраг Ерлетић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Ивић, Телић, Гаћеша, Савић (Слога, Трн), Јанковић, Јотановић, Стојановић, Поповић, Ристић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Ђорђе Гаћеша (Слога, Трн) 7,5.

СЛОГА (ТРН): Гашић -, Грозданић 7,5, Вулић 7 (од 82. минута Бабић -), Станковић 7 (од 82. минута Латиновић -), Ни. Јокановић 7 (од 65. минута Јаворац -), Ивић 7,5, Савић 7, Телић 7 (од 65. минута Тодорић -), Божић 7, Гаћеша 7,5 (од 78. минута Марчетић -), Батос 7. Тренер: Миленко Петровић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Ристић 5,5, Копања 5,5, Стојановић 5,5, Вади 5,5 (од 55. минута Видић 5,5), Поповић 5,5, Вукмировић 5,5, Јанковић 5,5, Гамарти 5,5 (од 82. минута Алексић -), Јовановић 5,5, Осмић 5,5 (од 82. минута Нестеровић -), Јотановић 5,5 (од 82. минута Берак -). Тренер: Далибор Игњић.

***

УКРИНА   3 (3)

БОРАЦ (Ш)        1 (0)

Стријелци: 1:0 Зеленковић у 10, 2:0 Рајак у 18, 3:0 Радоја у 34, 3:1 П. Марчета у 65. минуту.

Стадион: СЦ “Чечава” у Чечави.

Судија: Бојан Џепина (Приједор) 6,5.

Жути картони: Вучић, Радоја (Укрина), Јаћимовић, Маслић, Нишић, Бијелић, Дујмушић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Јован Рајак (Укрина) 7,5.

УКРИНА: Шљивић 7, С. Квржић 7, Рајак 7,5, Хаџикадунић 7, Симић 7, Југовић 7, Босић 7, Зеленковић 7,5, Ђурић 7 (од 70. минута Гојковић -), Радоја 7 (од 90. минута Д. Продић -), Вучић 7 (од 88. минута Лазић -). Тренер: Миливоје Видовић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6 (од 62. минута Стојичић -), Нишић 6, Благојевић 6 (од 58. минута Дакић 6), Јаћимовић 6, Бијелић 6, Дујмушић 6, П. Марчета 6,5, Аџић 6, Сјенчић 6 (од 52. минута Пупчевић 6), Мићић 6, Максимовић 6. Тренер: Мирослав Дринић.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Р. Јовић (Горица), Кутић (Челинац).

Играч утакмице: Радивој Јовић (Горица) 7.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Халаба 6,5, Сакан 7, Сивоњић 6,5, Пастир 6,5 (од 46. минута Митрић 6,5), Р. Јовић 7, Малиновић 6,5, Јакшић 6,5, Богосављевић 6,5, М. Јовић 6,5, Перак 6,5 (од 46. минута Пено 6,5). Тренер: Душко Сакан.

ЧЕЛИНАЦ: Сувајац 6,5, Рађеновић 6 (од 57. минута Кутић 6), Амиџић 6, Дубравац 6, Кузмановић 6,5, Крминац 6, Бојић 6 (од 64. минута Субић -), Бајић 6 (од 57. минута Шиканић 6), Ђајић 6 (од 82. минута Гаврић -), Босанчић 6,5, Бабић 6 (од 64. минута Матерић -). Тренер: Данијел Пеулић.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)       0

БРДО                            0

Стадион: Спортски центар “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Судија: Милан Алексић (Бањалука).

Жути картони: Плавањац, Хамзић (Јединство, Жеравица), Исаковић (Брдо).

Играч утакмице: Милош Бабић (Брдо) 6,5.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић 6,5, Вранић-Будимовић 6,5, Ђ. Нишић 6,5, Будимовић 6,5, О. (9) Петровић 6,5, Плавањац 6,5 (од 90. минута Н. Петровић -), Л. Нишић 6,5, Петковић 6,5, Кнежевић 6,5, Делибашић 6,5 (од 87. минута Хајдаревић -), Хамзић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

БРДО: Бабић 6,5, Тркуља 6,5, Каруповић 6,5, Крнета 6,5, Исаковић 6,5 (од 71. минута Кадирић -), Дедић 6,5, Стевић 6,5, Куриџа 6,5, Бундало 6,5, Миљевић 6,5 (од 82. минута Војниковић -), Карајица 6,5 (од 57. минута Ступар 6,5). Тренер: Мирза Алкић.

***

ПОЛЕТ 1926      0 (0)

ДУБРАВЕ 5 (1)

Стријелци: 0:1 Шикуљак у 19, 0:2 Љепојевић у 52, 0:3 Шакић у 77, 0:4 Шакић у 82, 0:5 Шакић у 86. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 40.

Судија: Славиша Јованић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Миловац, С. Грозданић, Милићевић, Маринковић (Полет 1926), Поповић (Дубраве).

Играч утакмице: Милан Шакић (Дубраве) 8,5.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 5, Петрић 5, С. Грозданић 5, Јовичић 5, Лекић 5 (од 62. минута Вукман -), Милошевић 5, Маринковић 5, Игњатић 5 (од 62. минута Ђекановић -), С. Бардак 5, Миловац 5, Милићевић 5 (од 69. минута Миличић -). Тренер: Мирун Јокановић.

ДУБРАВЕ: Хамзић -, Д. Кисин 7, Сањицки 7, Лукајић 7, Квргић 7, Поповић 7 (од 81. минута Чехајић -), Љепојевић 7,5 (од 58. минута Грујић 7), Радосавац 7, Шикуљак 7,5 (од 64. минута Шакић 8,5), Б. Кисин 7, Малбашић 7 (од 81. минута Никић -). Тренер: Синиша Ђукић.

***

БОРАЦ (КД)                2 (1)

ФСА ПРИЈЕДОР        1 (0)

Стријелци: 1:0 Томаш у 5, 2:0 Стегић (аутогол) у 48, 2:1 Мариновић у 62. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 200.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Гаврић (Борац, Козарска Дубица), Рудак, Стегић, Ковачевић, Пекија (ФСА Приједор).

Црвени картон: Милош Рудак (ФСА Приједор) у 33. минуту, Рајко Пекија (ФСА Приједор) у 88. минуту.

Играч утакмице: Стефан Томаш (Борац, Козарска Дубица) 7.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Ј. Валенсија 6,5, Шкарић 6,5, М. Ковачевић 6,5, С. Валенсија 6,5, Паласиос 6,5, Благојевић 6,5 (од 67. минута Буразор -), Томаш 7, Хинестроза 6,5, Гаврић 6,5, Зец 6,5, Пралица 6,5 (од 79. минута Лончар -). Тренер: Раде Дрвеница.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6, Речевић 6, Рудак 6, Голић 6 (од 36. минута Пекија 6), Ковачевић 6, Мариновић 6,5, Микић 6, Кнежевић 6 (од 58. минута Мршић 6), Стегић 6, Бабић 6, Шкрбић 6 (од 78. минута Дринић -). Тренер: Бојан Ивановић.

***

БСК           2 (0)

ЦРНИ ВРХ         0 (0)

Стријелац: 1:0 Триван у 48, 2:0 Триван у 52. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Гледалаца: 100.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: Лемић (БСК), Татић, Диљевић (Црни врх).

Играч утакмице: Стефан Триван (БСК) 8.

БСК: Гојић 7, Лемић 7 (од 54. минута Росић 7), Грачанин 7 (од 86. минута Ј. Дојчиновић -), Стојичић 7 (од 68. минута Чекић -), Трнинић 7, Јовић 7, Б. Дојчиновић 7, Драгољић 7 (од 86. минута Сарајлић -), Милосављевић 7, Штековић 7, Триван 8 (од 86. минута Ђаковић). Тренер: Жељко Врањеш.

ЦРНИ ВРХ: Милаковић 6, Рогић 6, Савичић 6, Дамјанић 6, Субић 6, Кнежевић 6, Грабовац 6, Грујић 6 (од 64. минута Станковић -), Татић 6 (од 64. минута Брдан -), Вукосављевић 6, Диљевић 6. Тренер: Далибор Балабан.

***

СЛОГА (С)         3 (3)

ПРОГРЕС 2 (1)

Стријелци: 1:0 Ремић у 14, 2:0 Лолић у 17, 3:0 Лолић у 20, 3:1 Никић у 45+1, 3:2 Дукић у 49. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 30.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Шервел, Г. Зеленац, Кондић, Цвијетић (Слога, Србац), Алексић, Гламочић, Кутић (Прогрес).

Играч утакмице: Драшко Лолић (Слога, Трн) 8

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 7, Зукановић 7, Ђурђић 7, Лолић 8, В. Њежић 7, Карамехић 7, Р. Зеленац 7, Ремић 7,5, Шервел 7 (од 70. минута Кукић -), Г. Зеленац 7 (од 88. минута Цвијетић -), Кондић 7. Тренер: Славко Вујић.

ПРОГРЕС: Бекић 6,5, Стојановић 6,5, Свјетлановић 6,5, Кутић 6,5, Баришић 6,5, Гламочић 6,5, Никић 7, П. Будић 6,5, Дукић 7, Алексић 6,5, Ђукарић 6,5. Тренер: Немања Дамјановић.

***

ИЛИЋКА 01      1 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)        5 (2)

Стријелци: 1:0 Станкић у 4, 1:1 Драшковић у 6, 1:2 Драшковић у 36, 1:3 Петковић из пенала у 79, 1:4 С. Продановић у 83, 1:5 Драшковић у 85. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Гледалаца: 60.

Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Антуновић, Мићановић, Крсмановић, Станкић, Хуремовић (Илићка 01), Г. Продановић, Шиљеговић, Драшковић (Вележ, Невесиње).

Играч утакмице: Срђан Драшковић (Вележ, Невесиње) 8,5.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 5, Челик 5 (од 46. минута Крстић 5), Савић 5 (од 71. минута Петровић -), Хуремовић 5,5, Станкић 6, Антуновић 5, Арсић 5,5, Крсмановић 5,5, Тодоровић 5, Зимоњић 5 (од 71. минута Зелен -), Божић 5,5. Тренер: Радивоје Николић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 7, Петковић 7,5, Шиљеговић 7, Г. Продановић 7 (од 85. минута Кљакић -), Реповић 7, Драшковић 8,5, Радовић 7, Пантић 7 (од 89. минута Вујичић -), Гутић 7 (од 89. минута Окука -), С. Продановић 7,5 (од 89. минута Пикула -), Шаренац 7. Тренер: Мијат Мишељић.

***

ДРИНА ХЕ         1 (0)

ВЛАСЕНИЦА   3 (1)

Стријелци: 0:1 Зекић уз 36, 0:2 Зекић у 73, 0:3 Зекић у 78, 1:3 Дамјановић из пенала у 83. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Грујић, Пејовић, Шимшић, (Дрина ХЕ), Вуковић, Крсмановић, Н. Ковачевић, Мајсторовић (Власеница).

Играч утакмице: Вања Зекић (Власеница) 8,5.

ДРИНА ХЕ: Андрић 6, Ждрало 6, Симић 6 (од 68. минута Врећо -), Станојчић 6, Дамјановић 6,5, Марковић 6, Се Лозо 6, Пејовић 6, Грујић 6, Грачанин 6, Шимшић 6. Тренер: Иван Мирковић.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 7, Вуковић 7, Мијатовић 7, Матић 7, Митровић 7,5, Н. Ковачевић 7 (од 86. минута Јурошевић -), Зекић 8,5 (од 90. минута Тодоровић -), Мајсторовић 7, М. Ковачевић 7, Тешић 7, Крсмановић 7. Тренер: Павле Голијан.

***

ГЛАСИНАЦ 1936       4 (2)

МЛАДОСТ (Г)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Лиздек у 12, 2:0 Шука у 34, 3:0 Шука у 74, 4:0 Радоња у 85. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Вујичић, Витомир, Новосел (Гласинац 1936), Кандић, Ћеранић (Младост, Гацко).

Црвени картон: тренер Велибор Васиљевић (Младост, Гацко) у 35. минуту.

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 8.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић -, Чортан 7 (од 41. минута Гладанац 7), Пајевић 7, Деурић 7 (од 67. минута Вуковић -), Новосел 7, Витомир 7 (од 67. минута Радоња 7,5), Шука 8 (од 76. минута Марић -), Лиздек 7,5, Вујичић 7, Лончаревић 7 (од 76. минута Петрић -), А. Пејановић 7. Тренер: Огњен Крешталица.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 5,5, Авдаловић 5,5, Кандић 5,5, Жарковић 5,5 (од 46. минута Тепавчевић 5,5), Слијепчевић 5,5, Николић 5.5, Ћеранић 5,5, Пушара 5,5, Дракул 5,5, Шаренац 5,5, Стајић 5,5 (од 72. минута Крстојевић -). Тренер: Велибор Васиљевић.

***

ПОДРИЊЕ (Т)   3 (1)

БУДУЋНОСТ (П)       0 (0)

Стријелци: 1:0 Г. Аћимовић у 15, 2:0 Г. Аћимовић у 58, 3:0 Матић у 82. минуту.

Стадион: Подриње у Тршићу.

Судија: Игор Илић (Пале) 6,5

Жути картони: Јовановић, Танацковић, Хускић, Лукић (Подриње, Тршић), Јосиповић, П. Радић, С. Радић, Лукић, Ивановић, Миловановић (Будућност, Пилица).

Црвени картон: Слободан Радић (Будућност, Пилица) у 45+1. минуту.

Играч утакмице: Глигор Аћимовић (Подриње, Тршић) 8.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Лукић -, Тешић 7, Танацковић 7, Хускић 7, Лазаревић 7 (од 75. минута Мелезановић -), Г. Аћимовић 8, Дафиновић 7 (од 89. минута Петровић -), Крајшумовић 7, М. Матић 7 (од 46. минута Д. Матић 7), Јовановић 7, М. Аћимовић 7. Тренер: Милан Стевановић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 5, П. Радић 5,5 (од 84. минута Жугић -), Радовановић 5,5, Јовичић 5,5, Лукић 5,5, Пантић 5,5 (од 54. минута Предиансијах -), Лазаревић 5,5, Јосиповић 5,5 (од 84. минута Кулић -), Ивановић 5,5, Миловановић 5,5, Крезовић 5,5. Тренер: Далибор Крезовић.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  5 (3)

РУДАР 1925                 2 (2)

Стријелци: 1:0 С. Ракић у 9, 2:0 С. Ракић у 14, 2:1 Б. Цвијић у 16, 3:1 Секулић у 16, 3:2 Б. Цвијић у 37, 4:2 С. Ракић  у 54, 5:2 Максимовић у 82. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Милана Марковић (Милићи) 6,5.

Жути картони: Секулић (Пролетер, Дворови), Цвијић (Рудар 1925).

Играч утакмице: Стефан Ракић (Пролетер, Дворови) 8,5.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Митровић 7, Секулић 7,5, Мркајић 7, Васић 7 (од 87. минута Петковић -), Н. Ракић 7, Арнаутовић 7 (од 87. минута Вукомановић -), С. Ракић 8,5, Магазин 7 (од 46. минута Матијевић 7), Госпавић 7, Јовановић 7 (од 46. минута Барјактаревић 7), Максимовић 7,5 (од 83. минута Васиљевић). Тренер: Драган Матић.

РУДАР 1925: Ђокић 5,5, Бумбић 5,5, Томић 6, Митровић 5,5, Јовић 5,5 (од 85. минута Станојевић -), Б. Цвијић 7,5, Давидовић 5,5, Марковић 6, Н. Цвијић 6, Тодоровић 5,5 (од 85. минута Ребић -), Арсеновић 5,5 (од 65. минута Копривица -). Тренер: Горан Љубојевић.

***

РОМАНИЈА                3 (0)

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (1)

Стријелци: 0:1 Комненић у 34, 1:1 Симанић у 47, 2:1 Благојевић у 67, 3:1 Благојевић у 70. минуту.

Стадион: “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 70.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник)

Жути картони: Јовановић, Елек (Романија), Комненић (Херцеговац).

Играч утакмице: Марко Благојевић (Романија) 8.

РОМАНИЈА: Лазаревић 7, Јовановић 7, Короман 7 (од 84. минута Ступар -), Кошарац 7, Симанић 7,5, Лукић 7, Б. Цицовић 7 (од 88. минута Пандуревић -), Елек 7, Н. Цицовић 7, Благојевић 8 (од 88. минута Тробок -), Глуховић 7. Тренер: Раде Цицовић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић 6, Биберџић 6, Миливојевић 6 (од 46. минута Попадић -, од 72. минута Пухало -), Салатић 6, Старовић 6, Милидраговић 6, Ивковић 6, Илић 6, Јокановић - (од 22. минута Кешељевић 6), Комненић 6,5, Ђорђић 6. Тренер: Рајко Миленић.

***

ГУБЕР                          0 (0)

ЈЕДИНСТВО (БР)      2 (0)

Стријелци: 0:1 Дукић (55), 0:2 Вучић (68).

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Горан Лакић (Брчко).

Жути картони: Аврамовић (Губер), Панић, Стевановић, Василић (Јединство).

Црвени картони: Аљо Смајиловић (Губер) у 3. минуту, Стојан Васиљевић (Јединство, Бродац) у 3. минуту.

Играч утакмице: Дејан Вучић (Јединство, Бродац) 7,5.

ГУБЕР: Попадић 6, Митровић 6 (од 80. минута Мујић -), Аврамовић 6, Лемез 6, Петровић 6, Максимовић 6, Смајиловић 5, Кандић 6 (од 46. минута Лазаревић 6), Јашаревић 6, Грујичић 6, Косанић 6. Тренер: Давор Крсмановић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 7, Лукић 7, Гвозденац 7, Стевановић 7, Ружичић 7, Вучић 7,5 (од 88. минута Ђукић -), Василић 7, Калајџић 7, Дукић 7,5 (од 70. минута Шикуљак -), Крсмановић 7, Васиљевић 7. Тренер: Дејан Вучић.

***

МЛАДОСТ (Р)   1 (1)

СТАКОРИНА             1 (0)

Стријелци: 1:0 Окука у 15, 1:1 Мрдак у 64. минуту.

Стадион: СЦ “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Обрадовић, Нешковић (Младост, Рогатица), Мрдак, Шупић (Стакорина).

Играч утакмице: Миливоје Мрдак (Стакорина) 7.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6,5, Нешковић 6,5, Ћаћић 6,5, Обрадовић 6,5, Спајић 6,5, Б. Маријановић 6,5, Окука 7 (од 27. минута Павловић 6,5, од 74. минута Лукић -), Миличевић 6,5, В. Маријановић 6,5, Шаренац 6,5, Нерић 6,5 (од 80. минута Михајловић -). Тренер: Драган Јовановић.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Тадић 6,5, Рацковић 6,5, Шупић 6,5, Миловић 6,5, Ристановић 6,5 (од 87. минута Јовановић -), Поповић 6,5, Кајевић 6,5, Нешковић 6,5, Катана 6,5 (од 76. минута Марковић -), Мрдак 7 (од 90+3. минута Миловић -). Тренер: Мирослав Фуртула.