Друге лиге Републике Српске: Борац на “плус 5”

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца из Козарске Дубице на добром су путу да поново постану чланови Прве лиге Републике Српске, јер послије 12 одиграних кола у Другој лиги, група запад, већ имају пет бодова предности у односу на најближег пратиоца ФСА Приједор.

Изабраници Раде Дрвенице поготком неумољивог Предрага Пралице у 73. минуту славили су на гостовању код Слоге у Српцу са 1:0 и тако на најбољи начин искористили кикс Приједорчана, који су на свом терену идентичним резултатом поражени од Горице из Шипова, која се овом побједом пробила на трећу позицију. Гол одлуке на стадиону “Пољана” постигао је Хрвоје Јакшић у 19. минуту.

Фудбалери Прогреса оправдали су улогу фаворита у дуелу са Полетом 1926 и славили са 3:1. Послије овог тријумфа друголигаш из Кнежева задржао је позицију у средини табеле, док су Брођани сада “фењераши”.

У групи исток лидер Јединство из Бродца било је неумољиво на свом терену против Подриња из Тршића, које су савладали са 4:0 головима Данијела Ружичића, Стојана Васиљевића, Марка Митровића и Дејана Вучића. Вриједи поменути и да је свој први меч као главни арбитар у друголигашкој конкуренцији одсудила Милана Марковић. Ова 23-годишња дјевојка из Милића до сада је била у три меча помоћни судија, а сада се први пут нашла у улози главног дјелиоца правде. У овом колу још једна дјевојка је била у улози главног арбитра и то Весна Милетић из Пала, која је судила дуел у Невесињу између Вележа и Губера из Сребренице (2:0).

Фудбалери Романије славили су на гостовању у Рогатици, гдје су домаћу Младост савладали са 2:0 погоцима Богдана Симанића и Немање Лукића. Ово је била седма побједа паљанске “вучице” у сезони, којом се пробила на трећу позицију са 22 бода.

БСК                     0 (0)

Стријелци: 1:0 Ел Гамарти у 30, 2:0 Вади у 36, 3:0 Ел Гамарти у 48. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 150.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Берак, Видић (Пролетер, Теслић), Штековић (БСК).

Играч утакмице: Илијас ел Гамарти (Пролетер, Теслић) 8.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Ристић 7, Копања 7, Стојановић 7, Пејичић 7 (од 75. минута Видић -), Поповић 7 (од 84. минута Берак -), Вукмировић 7 (од 75. минута Алексић -), Јанковић 7, Ел Гамарти 8, Махмутовић 7, Осмић 7, Вади 7,5 (од 84. минута Мулабећировић -). Тренер: Далибор Игњић.

БСК: Гојић 5,5, Лемић 5,5 (од 82. минута Сенић -), Штековић 6, Милосављевић 5,5 (од 60. минута Ђаковић 5,5), Јовић 5,5 (од 82. минута Дамјанић -), Дојчиновић 5,5, Стојичић 5,5, Триван 6, Грачанин 5,5, Драгољић 5,5 (од 60. минута Чекић 5,5), Кулишић 5,5 (од 60. минута Сарајлић 5,5). Тренер: Жељко Врањеш.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: В. Њежић, Цвијетић, Кондић, Вајукић (Слога, Србац), С. А. Памплона Валенсија, Паласиос, Јаћимовић  (Борац, Козарска Дубица).

Играч утакмице: Предраг Пралица (Борац, Козарска Дубица) 7.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,5, Зукановић 6,5, Ђурђић 6, Лолић 6,5, В. Њежић 6,5, Карамехић 6,5 (од 83. минута Шарић -), Р. Зеленац 6,5 (од 68. минута Вајукић -), Ремић 6, Шервел 6 (од 42. минута Цвијетић 6), Г. Зеленац 6,5, Кондић 6,5. Тренер: Славко Вујић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Ј. С. Памплона Валенсија 6,5, Бунић 6,5, Шкарић 6,5, С. А. Памплона Валенсија 6,5, Благојевић 6,5 (од 79. минута Хинестроза -), Томаш 7, Јаћимовић 6,5, Гаврић 6,5 (од 60. минута Паласиос 6,5), Зец 6,5, Јанковић 7, Пралица 7 (од 89. минута Лончар -). Тренер: Раде Дрвеница.

***

ПРОГРЕС           3 (1)

ПОЛЕТ 1926               1 (0)

Стријелци: 1:0 М. Будић у 23, 2:0 Ђурановић у 52, 2:1 Милошевић у 60, 3:1 Ђукарић у 73. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 50.

Судија: Борислав Радић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Ђурановић, Гламочић (Прогрес), М. Грозданић, С. Грозданић, Вукичевић, Петрић  (Полет 1926),

Црвени картон: Драган Верић (Прогрес) у 88. минуту.

Играч утакмице: Миљан Будић (Прогрес) 7,5.

ПРОГРЕС: Марковић 7, Свјетлановић 7 (од 76. минута Дукић -), Баришић 7, Ђурановић 7,5, Гламочић 7, Верић 5, М. Будић 7,5 (од 90+2. минута Алексић -), П. Будић 7 (од 76. минута Вучић -), Марјановић 7, Ђукарић 7,5, Кутић 7. Тренер: Немања Дамјановић.

ПОЛЕТ 1926:  Вукичевић 6, М. Грозданић 6 (од 74. минута Вукман -), Петрић 6,5, Ђорђевић 6 (од 46. минута Колунија -), С. Грозданић 6, Глигић 6,5, Лекић 6, Милошевић 6,5, Маринковић 6, Миличић 6 (од 74. минута П. Бардак -), С. Бардак. Тренер: Бојан Петрић.

***

ЦРНИ ВРХ                   3 (1)

ЈЕДИНСТВО (Ж)       1 (1)

Стријелци: 0:1 Вранић-Будимовић у 4, 1:1 Грабовац у 15, 2:1 Амиџић у 52, 3:1 Грујић у 73. минуту.

Стадион: Црног Врха у Јаружанима.

Гледалаца: 100.

Судија: Предраг Ерлетић (Модрича) 6.

Жути картони: Грабовац, Амиџић, Грујић (Црни Врх), Л. Нишић, Плавањац, Ђогић (Јединство, Жеравица).

Црвени картон: физиотерапеут Драго Вујић (Јединство, Жеравица) у 89. минуту.

Играч утакмице: Недељко Грабовац (Црни Врх) 7,5.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6,5, Милаковић 7 (од 89. минута Кнежевић -), Аулић 7, Савичић 7, Дамјанић 7, Субић 7 (од 69. минута Грујић 7,5), Вукосављевић 7 (од 69. минута Гајић -), Грабовац 7,5, Диљевић 7 (од 59. минута Татић 7), Цвијетић 7, Рогић 6,5 (од 46. минута Амиџић 7,5). Тренер: Далибор Балабан.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић 6, Ђогић 6, Вранић-Будимовић 7 (од 87. минута Н. Петровић -), Ђ. Нишић 6,5, Будимовић 6 (од 54. минута Плавањац 6), О. (9) Петровић 6, Л. Нишић 6, Кнежевић 6, О. (15) Петровић 6,5, Кнежић 6 (од 79. минута Делибашић -), Хамзић 6. Тренер: Велимир Стојнић.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        0 (0)

ГОРИЦА            1 (1)

Стријелац: 0:1 Х. Јакшић у 19. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Судија: Славиша Јованић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Ковачевић, Бабић, Стегић (ФСА Приједор), Калаба, Сакан, Перак (Горица).

Играч утакмице: Хрвоје Јакшић (Горица) 7.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6,5, Речевић 6,5, Рудак 6,5, Голић 6 (од 59. минута Шкрбић 6), Ковачевић 6, Мариновић 6, Мршић 6,5, Црнобрња 6, Н. Кнежевић 6 (од 59. минута Пекија 6), Стегић 6,5, Бабић 6 Тренер: Ненад Башић.

ГОРИЦА: Калаба 7, Халаба 6,5, Митрић 6,5, Сакан 7, Сивоњић 6,5, Х. Јакшић 7 (од 76. минута Хајдер -), С. Богосављевић 6,5, Јовић 6,5, Перак 6,5, Пастир 6,5 (од 59. минута Шобић -), Малиновић 6,5. Тренер: Душко Сакан.

***

ДУБРАВЕ 3 (1)

УКРИНА   4 (1)

Стријелци: 0:1 Радоја у 16, 1:1 Томичић у 20, 1:2 Радоја у 56, 1:3 Лукић у 58, 2:3 Квргић у 70, 2:4 Лукић у 80, 3:4 Томичић у 89. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 60.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Поповић (Дубраве), Стојковић (Укрина).

Играч утакмице: Владан Лукић (Укрина).

ДУБРАВЕ: Хамзић 5,5, Д. Кисин 6,5, Сањицки 6,5, Чехајић 6,5, Квргић 7, Демо 6,5, Поповић 6 (од 62. минута Малешевић -), Љепојевић 6,5 (од 46. минута Никић 6), Радосавац 6,5, Томичић 8, Малбашић 6,5 (од 81. минута Пузић -). Тренер: Синиша Ђурић.

УКРИНА: Нинковић 6, С. Квржић 7, Пећић 7 (од 90+4. минута Пејичић -), Хаџикадунић 7, Лукић 8, Стојковић 7, Симић 7, Босић 7, Зеленковић 7, Радоја 8 (од 85. минута Продић -), Гојковић 7 (од 74. минута Ђурић -). Тренер: Миливоје Видовић.

***

БРДО                  1 (1)

СЛОГА (Т)         0 (0)

Стријелац: 1:0 Тркуља у 39. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Хамбаринама.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: Мијић, Бундало, Војниковић, Ступар, Миљевић (Брдо), Станковић, Курузовић, Марјановић (Слога, Трн).

Црвени картон: Дејан Мијић (Брдо) у 48. минуту, Зоран Миодраговић (Брдо) у 89. минуту, Милош Кукић (Слога, Трн) у 82. минуту.

Играч утакмице: Манојло Тркуља (Брдо) 7,5.

БРДО: Видовић 7, Тркуља 7,5, Крнета 7, Вујатовић 7, Миљевић 7, Исаковић 6,5 (од 71. минута Карајица -), Миодраговић 5, Стевић 6,5 (од 62. минута Ступар -), Мијић 5, Куриџа 7 (од 90+1. минута Дедић -), Бундало 7. Тренер: Горан Кецман.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6,5, Грозданић 6,5, Марјановић 6,5, Јаворац 6,5, Станковић 6, Курузовић 6, Ни. Јокановић 6 (од 85. минута Милиновић -), Не. Јокановић 6 (од 46. минута Вуковић 6), Бабић 6, Гаћеша 6 (од 78. минута Савић -), Кукић 5. Тренер: Миленко Петровић.

***

ЧЕЛИНАЦ         2 (1)

БОРАЦ (Ш)        0 (0)

Стријелци: Бабић у 2. и Ђајић у 75. минуту.

Стадион: Спортски центар у Челинцу.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Орашанин, Илић, Амиџић (Челинац), Аџић, Маслић, тренер Дринић (Борац).

Играч утакмице: Бојан Ђајић (Челинац).

ЧЕЛИНАЦ: Чађо 7 (од 90+2. минута Сувајац -), Рађеновић 7, Бајић 7 (од 82. минута Крминац -), Илић 7, Амиџић 7, Дубравац 7, Томић 7 (од 65. минута Шиканић -), Орашанин 7, Ђајић 7,5, Босанчић 7 (од 82. минута Кнежевић -), Бабић 7 (од 65. минута Бојић -). Тренер: Борислав Врховац.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6, Нишић 6, Благојевић 6, Јаћимовић 6, Дакић 6, Марчета 6, Аџић 6, Сјенчић 6, Лукић 6 (од 71. минута Ђурић -), Мићић 6, Пупчевић 6. Тренер: Мирослав Дринић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)        2 (1)

ГУБЕР                0 (0)

Стријелци: 1:0 Реповић у 44, 2:0 Г. Продановић у 88. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Судија: Весна Милетић (Пале) 7.

Жути картони: Реповић (Вележ, Невесиње), Аврамовић (Губер).

Играч утакмице: Горан Продановић (Вележ, Невесиње) 7,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6,5, Окука 6,5, Вучетић 7, Петковић 6,5, Шиљеговић 7, Г. Продановић 7,5, Кљакић 7, Реповић 7,5, Драшковић 7, Пантић 7, С. Продановић 7. Тренер: Мијат Мишељић.

ГУБЕР: Попадић 6, Аврамовић 6, Петровић 6, Андрић 6, Смајиловић 6, Лазаревић 6, Јашаревић 6, Мујић 6, Косанић 6, Митровић 6, Грујичић. Тренер: Давор Крсмановић.

***

МЛАДОСТ (Р)   0 (0)

РОМАНИЈА                2 (0)

Стријелци: 0:1 Симанић у 64, 0:2 Лукић у 69. минуту.

Стадион: “9. јануар” у Рогатици.

Гледалаца: 70.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Којић, Павловић, Нерић, Дебелногић (Младост, Рогатица), Симанић, тренер Вуксановић (Романија).

Црвени картон: Лука Којић (Младост, Рогатица) у 85. минуту

Играч утакмице: Немања Лукић (Романија) 7,5.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6, Божовић - (од 14. минута Којић 5), Нешковић 6, Обрадовић 6, Спајић 6, Б. Маријановић 6, Окука 6, В. Маријановић 6, Павловић 6 (од 75. минута Перковић -), Дебелногић 6, Нерић 6. Тренер: Драган Јовановић.

РОМАНИЈА: Лазаревић 7, Јовановић 7, Короман 7, Чворо 7, Кошарац 7, Симанић 7,5 (од 89. минута Тробок -), Лукић 7,5, Б. Цицовић 7, Елез 7, Н. Цицовић 7, Благојевић 7 (од 83. минута Ступар -). Тренер: Сретко Вуксановић.

***

СТАКОРИНА             4 (2)

ПРОЛЕТЕР (Д)  0 (0)

Стријелци: 1:0 Мрдак у 24, 2:0 Мрдак у 39, 3:0 А. Миловић у 58, 4:0 А. Миловић 78. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5

Жути картон: Симовић (Стакорина).

Играч утакмице: Миливоје Мрдак (Стакорина) 8.

СТАКОРИНА: Бојановић -, Рацковић 7, А. Миловић 8 (од 81. минута Стјепановић -), Т. Тадић 7, Марковић 7 (од 66. минута Симовић -), Катана 7,5 (од 81. минута Старовлах -), Кајевић 7, П. Миловић 7 (од 60. минута Миловановић -), Поповић 7, Нешковић 7, Мрдак 8 (од 81. минута Д. Тадић -). Тренер: Константин Катана.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 5, Мркајић 5, Васић 5, Н. Ракић 5, Арнаутовић 5 (од 88. минута Секулић -), С. Ракић 5, Магазин 5, Барјактаревић 5 (од 52. минута Матијевић 5), Госпавић 5, Јовановић 5, Лакић - (од 18. минута Васиљевић 5). Тренер: Драган Матић.

***

ЈЕДИНСТВО (БР)      4 (1)

ПОДРИЊЕ (Т)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Ружичић у 15, 2:0 Васиљевић у 60, 3:0 Митровић у 81, 4:0 Вучић из пенала у 85. минуту.

Стадион: Јединства у Бродцу.

Судија: Милана Марковић (Милићи) 7.

Жути картони: Васиљевић (Јединство, Бродац), Дафиновић, Јовановић, Хускић, Делибајрић (Подриње, Тршић).

Играч утакмице: Дејан Вучић (Јединство, Бродац) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић -, Лукић 7, Гвозденац 7, Стевановић 7, Јевђеновић 7 (од 86. минута Мандић), Томић 7 (од 52. минута Дукић 7), Ружичић 7,5 (од 79. минута Митровић -), Вучић 7,5 (од 86. минута Мандић -), Василић 7, Крсмановић 7, Васиљевић 7 (од 79. минута Шикуљак -). Тренер: Дејан Вучић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Лукић 5, Тешић 5 (од 69. минута Матић -), Танацковић 5 (од 62. минута Делибајрић -), Хускић 5, Г. Аћимовић 5, Дафиновић 5, Васић 5 (од 78. минута Н. Јовановић -), Д. Аћимовић 5, Крајшумовић 5 (од 78. минута Мелезановић -), Љ. Јовановић 5, М. Аћимовић 5. Тренер: Милан Стевановић.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  2 (0)

ГЛАСИНАЦ 1936       0 (0)

Стријелци: 1:0 Илић у 51, 2:0 Дангубић у 89. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Судија: Урош Југовић (Пале) 6,5.

Жути картони: Јокановић, Комненић, Вукајловић (Херцеговац), Новосел, Шука, Лончаревић (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Марко Илић (Херцеговац) 7,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић 7, Бегенишић - (од 28. минута Биберчић 7), Андрић 7, Попадић 7 (од 85. минута О. Милидраговић -), Вујовић 7, Г. Милидраговић 7 (од 66. минута Дангубић 7,5), Илић 7,5, Салатић 7, Суџум 7, Комненић 7, Јокановић 7 (од 66. минута Вукајловић -). Тренер: Рајко Миленић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, Чортан 6, Деурић 6, Новосел 6,5, Витомир 6 (од 75. минута Вуковић -), Радоња 6 (од 71. минута Гладанац -), Шкобо 6, Шука 6, Лиздек 6, Ми. Вујичић 6, Лончаревић 6. Тренер: Огњен Крешталица.

***

РУДАР 1925       2 (1)

ДРИНА ХЕ         0 (0)

Стријелци: 1:0 Арсеновић у 19, 2:0 Цвијић у 50. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина).

Жути картони: Ребић, Тодоровић (Рудар 1925), Симић, Грујић, тренер Јовандић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Жељко Арсеновић (Рудар 1925) 7,5.

РУДАР 1925: Ђокић 7, Божић 6,5, Јовић 6,5 (од 82. минута Ђурић -), Митровић 7, Б. Цвијић 7,5 Давидовић 6,5, Марковић 7, Н. Цвијић 7 (од 88. минута Шавија -), Ребић 7, Тодоровић 6,5 (од 88. минута Станојевић -), Арсеновић 7,5 (од 72. минута Пурић -). Тренер: Горан Љубојевић.

ДРИНА ХЕ: Каришик 6, Ждрало 6, Сарић 6, Пљеваљчић 6, Грујић 6, Ковачевић 6, Марковић 6,5, Станојчић 6, Лозо 6, Симић 6, Грачанин 6. Тренер: Синиша Јовандић.

***

БУДУЋНОСТ (П)       0 (0)

ИЛИЋКА 01                4 (2)

Стријелци: 0:1 Тодоровић у 31, 0:2 Савић у 42, 0:3 Тодоровић у 81, 0:4 Тодоровић у 90+2. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Игор Илић (Пале) 6,5.

Жути картони: Крезовић, С. Радић, Лукић (Будућност, Пилица), Крстић, Зимоњић (Илићка 01).

Играч утакмице: Немања Тодоровић (Илићка 01) 8,5.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 5, П. Радић 5, Радовановић 5, Марковић 5, Јовичић 5, Лукић 5, Пантић - (од 16. минута Кулић 5), Јосиповић 5 (од 87. минута Михајловић -), Ивановић 5, Крезовић 5, Предиансиах 5 (од 30. минута Секанић). Тренер: Далибор Крезовић.

ИЛИЋКА 01: Мићановић -, Челик 7, Савић 7,5, Хуремовић 7, Станкић 7, Арсић 7 (од 86. минута Зелен -), Крсмановић 7, Тодоровић 8,5, Зимоњић 7,5, Крстић 7, Божић 7 (од 89. минута Томић -). Тренер: Радивоје Николић.

***

МЛАДОСТ (Г)   2 (1)

ВЛАСЕНИЦА             1 (0)

Стријелци: 1:0 Ћеранић у 24, 2:0 Пушара у 65, 2:1 Н. Ковачевић у 80. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Судија: Предраг Кичић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Дракул (Младост, Гацко),

Играч утакмице: Рајко Ћеранић (Младост, Гацко) 7.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 6,5, Зечевић 6,5 (од 84. минута Тепавчевић -), Авдаловић 7, Кандић 6,5, Слијепчевић 6,5, Горановић 6,5, Николић 6,5, Ћеранић 7 (од 90. минута Стајић -), Пушара 7, Дракул 6,5, Жарковић 6,5 (од 46. минута Шаренац 6,5). Тренер: Велибор Васиљевић.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 6, Јурошевић 6, Крсмановић 6, Митровић 6, Фехратовић 6, Н. Ковачевић 6,5, Зекић 6, Мајсторовић 6, М. Ковачевић 6 Петровић 6 (од 46. минута Вуковић 6), Тешић 6. Тренер: Павле Голијан.