Друге лиге Републике Српске, 16. коло: У Шипову голови падали као на траци

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Невиђена голеада десила се у Шипову, гдје је домаћа Горица на прољећној премијери савладала шамачки Борац са 8:3 и тако најавила да не одустаје од битке за прво мјесто у Другој лиги Републике Српске, група запад.

Изабраници Душка Сакана већ до 26. минута постигли су пет голова и најавили потоп Шамчана, којима није помогао ни троструки стријелац Петар Марчета, којем ће овај сусрет сигурно остати у памћењу по хет-трику, али и дебаклу његове екипе.

Друголигашу из Шипова убједљив тријумф није помогао да смањи бодовни заостатак за јесењим шампионом, Борцем из Козарске Дубице, који је без већих проблема на својим “Ђоловима” побиједио Дубраве са 5:0.

Шансу да се домогне елите Српске и даље вреба БСК, који је у дербију кола на “Чаирама” савладао ФСА Приједор са 2:0 и задржао трећу позицију показавши тако да се “романтика” поново враћа у моду.

У групи исток одиграно је само шест утакмица, јер су дуели у Рогатици између Младости и Јединства из Бродца те у Дворовима између Пролетера и Будућности из Пилице одгођени за 22. март.

У дербију кола Стакорина је у Чајничу побиједила јесењег вицешампиона Вележ из Невесиња са 2:0, а убједљив тријумф на Градском стадиону у Вишеграду забиљежила је Дрина ХЕ, која је побиједила Илићку 01 из Брчког са 6:1.

Парови 17. кола, које се игра у суботу и недјељу, 18. и 19. марта: група запад: ЧЕЧАВА: Укрина - Пролетер (Т), ТРН: Слога - Горица, ШАМАЦ: Борац - Јединство (Ж), ЧЕЛИНАЦ: Челинац - Полет 1926, ХАМБАРИНЕ: Брдо - Борац (КД), ДУБРАВЕ: Дубраве - БСК, ПРИЈЕДОР: ФСА Приједор - Слога (С), ЈАРУЖАНИ: Црни Врх - Прогрес, група исток: ВИШЕГРАД: Дрина ХЕ - Вележ (Н), БРЧКО: Илићка 01 - Гласинац 1936, ВЛАСЕНИЦА: Власеница - Подриње (Т), ГАЦКО: Младост - Пролетер (Д), ПИЛИЦА: Будућност - Романија, УГЉЕВИК: Рудар 1925 - Губер, БИЛЕЋА: Херцеговац - Младост (Р), БРОДАЦ: Јединство - Стакорина.

ПРОГРЕС           0 (0)

Стријелац: 1:0 А. Секулић у 32, 2:0 А. Секулић у 43, 3:0 А. Секулић у 75. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 100.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: С. Кузмановић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Александар Секулић (Пролетер, Теслић) 8,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић -, Секулић 8,5, Б. Кузмановић 7, С. Кузмановић 7, Јовановић 7 (од 54. минута Миладић -, од 65. минута М. Секулић -), Вукмировић 7,5, Поповић 7 (од 53. минута Маркуљевић -), Е. Осмић 7, Т. Осмић 7, Николић 7, Јотановић 7. Тренер: Дарјан Грбић.

ПРОГРЕС: Марковић 6, Ђурановић 5,5, Свјетлановић 5,5, Дукић 6, Баришић 5,5 (од 86. минута Васиљевић -), Тепић 6, Трифковић 5,5, М. Будић 6, П. Будић 6 (од 85. минута Видовић -), Алексић 5,5 (од 71. минута Никић -), Ђукарић 6. Тренер: Стефан Марковић.

***

СЛОГА (С)         1 (1)

ЦРНИ ВРХ         0 (0)

Стријелац: 1:0 Тодорић у 33. минуту.

Стадион: Слоге у Српцу.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: Г. Зеленац (Слога, Србац), Цвијетић, Црногаћа (Црни Врх).

Играч утакмице: Бранимир Тодорић (Слога, Србац) 7.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,5, Зукановић 6,5, Ђурђић 6,5, В. Њежић 7, Карамехић 6,5, Тодорић 7, И. Њежић 6,5, Шервел 6,5, Ремић 6,5, Травар 6,5, Г. Зеленац 7 (од 82. минута Вајукић -). Тренер: Славко Вујић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6,5, Милаковић 6,5, Аулић 6 (од 75. минута Вуњак -), Шавија 6,5, Дамјанић 6,5, Субић 6, Зеленика 6, Грабовац 6, Вукосављевић 6 (од 55. минута Грујић 6), Цвијетић 6, Рогић 6 (од 75. минута Црногаћа -). Тренер: Далибор Балабан.

***

БСК                     2 (1)

ФСА ПРИЈЕДОР        0 (0)

Стријелци: 1:0 Стојичић у 19, 2:0 Вујчић (аутогол) у 51. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Судија: Дејан Лазић (Модрича) 7.

Жути картони: Триван, Лемић, Грачанин (БСК), Мариновић, М. Мршић (ФСА Приједор).

Играч утакмице: Стефан Стојичић (БСК) 7,5.

БСК: Гојић 7, Лемић 7, Милосављевић 7, Јовић 7, Драгољић 7 (од 88. минута Дамјанић -), Трнинић 7, Стојичић 7,5 (од 65. минута Пушић -), Триван 7 (од 74. минута Кулишић -), Грачанин 7 (од 88. минута Бабић -), Микић 7, Росић 7 (од 65. минута Дојчиновић -). Тренер: Жељко Врањеш.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6, Речевић 6, Голић 6, Ковачевић 6, Вујчић 5,5, Мариновић 6, Микић 6, Црнобрња 6, Добријевић 6, М. Мршић 6, Саџак 6. Тренер: Бојан Ивановић.

***

БОРАЦ (КД)      5 (2)

ДУБРАВЕ 0 (0)

Стријелци: 1:0 Благојевић у 26, 2:0 Пралица у 32, 3:0 Бунић у 63, 4:0 Јаћимовић у 70, 5:0 Паласиос у 81. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 50.

Судија: Деан Јокић (Теслић).

Жути картони: Сањицки, Радосавац (Дубраве).

Играч утакмице: Предраг Пралица (Борац, Козарска Дубица) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Серхио -, Бунић 7,5, Андрес 7 (од 77. минута Лончар -), Пејичић 7, Благојевић 7,5 (од 62. минута Јаћимовић 7,5), Томаш 7, Хинестроза 7, Пекић 7, Зец 7, Јанковић 7 (од 74. минута Далић -), Пралица 7,5 (од 77. минута Паласиос 7,5). Тренер: Раде Дрвеница.

ДУБРАВЕ: Хамзић 5,5, Кисин 5,5 (од 66. минута Борковић -), Сањицки 5, Лукајић 5, Томичић 5, Радосавац 5, Никић 5 (од 46. минута Савановић 5), Грујић 5 (од 86. минута Латифовић -), Шикуљак 5 (од 56. минута Квргић 5), Кисин 5, Малбашић 5 (од 86. минута Турановић -). Тренер: Синиша Ђурић.

***

ПОЛЕТ 1926      0 (0)

БРДО                  2 (1)

Стријелци: 0:1 Крнета у 33, 0:2 Сархатлић из пенала у 67. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Ђекановић, Петрић, М. Грозданић (Полет 1926), Миљевић, Исаковић, Стевић (Брдо).

Играч утакмице: Никола Крнета (Брдо) 7.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 6, Тешановић 6, Петрић 6,5, Ђекановић 6, С. Грозданић 6, Милошевић 6, Игњатић 6 (од 58. минута Маринковић -), Бардак 6, Милићевић 6 (од 46. минута Ђорђевић 6), М. Грозданић 6, Жарић 6. Тренер: Мирун Јокановић.

БРДО: Видовић 6,5, Тркуља 6,5, Харамбашић 6,5 (од 90. минута Ступар -), Каруповић 6,5 (од 46. минута Вујатовић 6,5), Миодраговић 7, Стевић 6,5 (од 74. минута Карајица -, од 81. минута Дедић -), Сархатлић 7, Куриџа 6,5 (од 46. минута Исаковић -), Бундало 6,5, Крнета 7, Миљевић 6,5. Тренер: Мирза Алкић.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)       3 (2)

ЧЕЛИНАЦ                  0 (0)

Стријелци: 1:0 Ђ. Нишић у 3, 2:0 Ђогић у 23, 3:0 Л. Нишић у 70. минуту.

Стадион: Спортски центар “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 7.

Жути картони: Кнежевић (Јединство, Жеравица).

Играч утакмице: Ђорђе Нишић (Јединство, Жеравица) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Бекић 7, Ђогић 7,5, Ђ. Нишић 7,5, Будимовић 7, Кнежић 7 (од 85. минута Хајдаревић -), Ерцег 7, Л. Нишић 7,5 (од 83. минута Вранић-Будимовић -), Петковић 7, Кнежевић 7, Петровић 7, Хамзић 7. Тренер: Велимир Стојнић.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 5,5, Рађеновић 5,5, Матерић 5,5, Дубравац 5,5, Кузмановић 5,5, Орашанин 5,5 (од 76. минута Субић -), Јусић 5,5 (од 59. минута Томић 5,5), Бајић 5,5, Ђајић 5,5 (од 65. минута Кнежевић -), Босанчић 5,5 (од 76. минута Шиканић -), Крминац 5,5 (од 46. минута Бабић 5,5). Тренер: Борислав Врховац.

***

ГОРИЦА   8 (6)

БОРАЦ (Ш)        3 (2)

Стријелци: 1:0 Јовић у 2, 1:1 Марчета у 8, 2:1 Сакан у 12, 3:1 Халаба у 16, 4:1 Малиновић у 22, 5:1 Сивоњић у 25, 5:2 Марчета у 28, 6:2 Богосављевић у 33, 6:3 Марчета у 60, 7:3 Богосављевић у 62, 8:3 Пено у 89. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 200.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 7.

Жути картони: Р. Јовић (Горица).

Играч утакмице: Стефан Богосављевић (Горица) 8.

ГОРИЦА: Илић 6, Пено 7,5, Халаба 7,5 (од 72. минута Јакшић -), Митрић 7 (од 72. минута Перак ), Сакан 7,5, Сивоњић 7, Чишија 7 (од 80. минута Граховац -), Р. Јовић 7 (од 72. минута Шобић -), Малиновић 7,5, Богосављевић 8 (од 78. минута Џафер -), М. Јовић 7,5. Тренер: Душко Сакан.

БОРАЦ (Ш): Стојичић 5, Нишић 5 (од 46. минута Арсенић 5), Јаћимовић 5, Лазић 5 (од 60. минута Ђурић 5), Марчета 8, Мићић 5, Сјенчић 5, Павловић 5, Маслић 5, Пупчевић 5 (од 46. минута Дакић 5), Благојевић 5. Тренер: Младен Радовић.

***

УКРИНА   0 (0)

СЛОГА (Т)         3 (2)

Стријелци: 0:1 Станковић из пенала у 20, 0:2 Курузовић у 28, 0:3 Курузовић у 66. минуту.

Стадион: Спортски центар у Чечави.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 7.

Жути картони: Зеленковић, Б. Вучић (Укрина), Марјановић, Гашић, Станковић, Кукић, Вуковић (Слога, Трн).

Играч утакмице: Дориан Курузовић (Слога, Трн).

УКРИНА: Нинковић 5, Б. Вучић 5, Рајак 5 (од 70. минута Којић -), Хаџикадунић 5 (од 79. минута Кнежевић -), Драган Вучић 5, Драгослав Вучић 5, Татић 5, Врховац 5, Симић 5 (од 70. минута Босић -), Зеленковић 5, Ђурић 5 (од 79. минута Кулага -). Тренер: Миливоје Видовић.

СЛОГА (ТРН): Гашић 7, Грозданић 7 (од 86. минута Не. Јокановић -), Марјановић 7 (од 46. минута Тучић 7), Вулић 7, Јаворац 7, Станковић 7,5 (од 86. минута Савић -), Курузовић 8 (од 73. минута Милиновић -), Ни. Јокановић 7, Вуковић 7, Домузин 7 (од 82. минута Тодорић -), Кукић 7.

***

СТАКОРИНА    2 (0)

ВЕЛЕЖ     0 (0)

Стријелци: 1:0 Кајевић у 52, 2:0 Миловић у 86. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Гледалаца: 150.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Играч утакмице: Бобан Кајевић (Стакорина) 7.

СТАКОРИНА: Обрадовић 6,5, Т. Тадић 6,5 (од 57. минута Дачевић 6,5), Н. Симовић 6,5, Рацковић 6,5 (од 87. минута Стјепановић -), Миловић 7, Ристановић 6,5 (од 87. минута Гиговић -), Поповић 6,5, Кајевић 7, Нешковић 6,5, Миловановић 6,5 (од 87. минута Д. Тадић -), Јовановић 6,5 (од 66. минута Д. Симовић -). Тренер: Константин Катана.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6, Окука 6, Милошевић 6, Вукосав 6, Кљакић 6, Иванишевић 6, Миловић 6, Андријашевић 6, С. Продановић 6, Пантић 6, Радојичић 6. Тренер: Мијат Мишељић.

***

ГУБЕР                          2 (2)

ХЕРЦЕГОВАЦ  0 (0)

Стријелац: 1:0 Ћирковић у 33, 2:0 Ћирковић у 37. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Гледалаца: 10.

Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ћирковић, Максимовић, Лазаревић (Губер), Илић (Херцеговац).

Играч утакмице: Душан Ћирковић (Губер) 8.

ГУБЕР: Попадић 7, Гвозденовић 7 (од 73. минута Лемез -), Аврамовић 7, Јурошевић 7, Петровић 7, Максимовић 7, Богичевић 7, Јашаревић 7, Косанић 7, Ћирковић 8, Грујичић 7 (од 70. минута Лазаревић -). Тренер: Давор Крсмановић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић 6, Бегенишић 6, Попадић 6 (од 47. минута Пухало 6), Комненић 6,5, Јокановић 6, Ђорђић 6 (од 62. минута Кешељевић -), Мркаић 6, Вујовић 6 (од 46. минута Миливојевић 6), Илић 6, Вујовић 6, Суџум 6. Тренер: Рајко Миленић.

***

РОМАНИЈА      3 (1)

РУДАР 1925       0 (0)

Стријелци: 1:0 Ступар у 24, 2:0 Симанић у 76, 3:0 М. Благојевић у 84. минуту.

Стадион: “Влајко Петровић” у Палама.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Цицовић (Романија), Тојић (Рудар 1925).

Играч утакмице: Ђорђе Ступар (Романија) 7,5.

РОМАНИЈА: Лучић -, Јовановић 7, Чворо 7 (од 88. минута Гутаљ -), П. Благојевић 7 (од 67. минута Симић -), Тробок 78, Симанић 7,5, Лукић 7, Цицовић 7, Елек 7, М. Благојевић 7,5 (од 85. минута Комленовић -), Ступар 7,5 (од 88. минута Матовић). Тренер: Сретко Вуксановић.

РУДАР 1925: Стевановић 6, Бумбић 6, Митровић 6, Јовић 6, Цвијић 6, Давидовић 6, Марковић 6, Стевић 6, Тојић 6 (од 80. минута Ђурић -), Арсеновић 6, Стјепић 6. Тренер: Горан Љубојевић.

***

ПОДРИЊЕ (Т)   1 (1)

МЛАДОСТ (Г)   3 (0)

Стријелци: 1:0 Г. Аћимовић у 18, 1:1 Жарковић у 68, 1:2 Пушара у 72, 1:3 Шаренац у 90+3. минуту.

Стадион: Подриња у Тршићу.

Гледалаца: 90.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Д. Аћимовић, помоћни тренер Стевановић, Крајшумовић, Новаковић, Јовановић (Подриње, Тршић), Слијепчевић (Младост, Гацко).

Црвени картон:

Играч утакмице: Јован Жарковић (Младост, Гацко) 7.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Б. Крстић 6, Тешић 6, Лазић 6, Радовановић 6 (од 59. минута С. Аћимовић 6), В. Крстић 6 (од 59. минута Јосиповић 6), Фетаховић 6 (од 76. минута Јовановић -), Г. Аћимовић 6,5, Хасановић 6 (од 87. минута Матић -), Д. Аћимовић 6, Крајшумовић 6 Новаковић 6. Тренер: Милинко Лазић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 6,5, Авдаловић 6,5, Кандић 6,5, Шаренац 7, Слијепчевић 6,5, Горановић 6,5 Николић 6,5, Ћеранић 6,5, Пушара 7, Дракул 6,5 (од 46. минута Жарковић 7), Тепавчевић 6,5 (од 90. минута Ђерић -). Тренер: Веселин Слијепчевић.

***

ГЛАСИНАЦ      1936  1 (0)

ВЛАСЕНИЦА             2 (1)

Стријелци: 0:1 Ступар у 37, 1:1 Шука у 79, 1:2 Митровић у 88. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Лончаревић (Гласинац 1936), М. Ковачевић, Матић, Н. Ковачевић (Власеница).

Црвени картон: Милован Ковачевић (Власеница) у 74. минуту.

Играч утакмице: Вељко Митровић (Власеница) 7.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, М. Пејановић 6 (од 65. минута Чортан -), Пајевић 6, Деурић 6 (од 59. минута Новосел 6), Витомир 6 (од 77. минута Радоња -), Нинковић 6,5, Шкобо 6 (од 77. минута Вуковић -), Шука 7, Лиздек 6, Лончаревић 6, А. Пејановић 6,5. Тренер: Огњен Крешталица.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6,5, Мијатовић 6,5, Видовић 6,5, Матић 6,5, Митровић 7, Ступар 7 (од 77. минута Петровић), Н. Ковачевић 6,5 (од 77. минута Зекић -), Мајсторовић 6,5, Фехратовић 6, Тешић 6,5 (од 90+3. минута Вуковић -), М. Ковачевић 5. Тренер: Павле Голијан.

***

ДРИНА ХЕ         6 (4)

ИЛИЋКА 01      1 (1)

Стријелци: 1:0 Секулић у 22, 2:0 Марковић у 25, 3:0 Са. Лозо у 27, 3:1 Божић у 29, 4:1 Секулић у 35, 5:1 Секулић у 63, 6:1 Дамјановић у 67. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Гледалаца: 70.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Жути картони: Симић, Ристивојевић (Дрина ХЕ), Крстић (Илићка 01).

Играч утакмице: Небојша Секулић (Дрина ХЕ) 8,5.

ДРИНА ХЕ: Томић 7, Са. Лозо 7,5 (од 60. минута Врећо 7), Ристивојевић 7, Пљеваљчић 7 (од 46. минута Грачанин 7), Станојчић 7, Дамјановић 7,5, Марковић 7,5, Секулић 8,5, Се. Лозо 7, Пејовић 7 (од 80. минута Ковачевић -), Симић 7 (од 75. минута Мандић -). Тренер: Јадранко Јањић.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 5, Челик 5, Станкић 5, Ристић 5, Петровић 5, Божић 5,5, Арсић 5, Крсмановић 5, Омић 5, Зимоњић 5 (од 33. минута Маркановић 5), Крстић 5. Тренер: Радивоје Николић.