Друга лига Републике Српске: Лакташи сломили Челинац у финишу

БАЊАЛУКА - Фудбалери Лакташа остварили су 16. побједу у 17 сусрета и наставили да крче пут ка титули у Другој лиги Републике Српске, група запад.

Овог пута изабраници Миљана Бајића као гости су савладали Челинац са 2:0, али било је потребно добро да се намуче да стигну до цијелог плијена. Наиме, домаћин је све до 83. минута одолијевао искушењима, а онда је у самом финишу примио два поготка. Прво је Никола Бабић у 83. погодио за 1:0, да би побједу у самом финишу потврдио Алекса Радетић. Овом побједом лидер је задржао великих 11 бодова предности уз утакмице више од другопласиране Слободе из Мркоњић Града, која је послије преокрета стигла до побједе у Дубравама над истоименим домаћином од 2:1.

У дуелу двије Слоге, трнске и србачке, успјешнија је била домаћа која је забиљежила побједу од 3:2 у изузетно ефикасној и занимљивој утакмици. Трњани су два пута водили, гости два пута стизали, да би на крају јунак био Дориан Курузовић постигавши свој други погодак у 88. минуту за славље домаћина.

Фудбалерима БСК-а није била довољна ни предност од 2:0 да стигну бар до једног бода у дуелу одиграном у Крупи на Врбасу против Брда. На крају је екипа из Хамбарина славила са 3:2 и популарне “романтичаре” довела у још непријатнију ситуацију на табели, поготово што је Укрина из Чечаве освојила велики бод на гостовању код Горице у Шипову.

У групи исток због лоших временских услова одгођена су три сусрета, а све је то искористио Фамос из Источне Илиџе који је побједом у Угљевику над Рударом 1925 од 4:2 смањио предност над водећом Слогом 2 из Горњег Црњелова на шест бодова. “Мотористи” су тешко дошли до тријумфа када се зна да је домаћин до пред сам крај првог полувремена имао предност од 2:0.

Важне бодове у борби за опстанак освојила је Младост из Рогатице која је на свом терену неочекивано лако савладала трећепласирани Вележ из Невесиња са убједљивих 4:0.