Дервента остала непоражена у Градишци

Д.Д.

БАЊАЛУКА - Рукометаши Дервенте остали су непоражени у градишкој „Арени“, јер су са домаћом Козаром одиграли неријешено, 30:30.

Послије првог полувремена гости су имали предност, 16:14 и чинило се да ће кући однијети цијелиплијен. Ипак, прволигаш из Градишке је у наставку сусрета успио да избјегне пораз, те је након 60. минута на семафору остало записано – 30:30.

Код домаћих прво име био је Марко Петошевић са седам постигнутих погодака, један мање дао је Стефан Станчић. На другој страни Сергеј Крстајић имао је учинак од шест голова, док су по пет пута мрежу ривала погађали Звјездан Сибинчић, Дражен Милинковић и Милош Максимовић.

Преостала утакмица овог кола Котор Варош – Младост на програму је ууторак, 17. септембра.

ОРК БЛ – СЛАВИЈА 28:21 (12:11)

Дворана: „Борик“, гледалаца: 150, судије: Вања Симић и Весна Остојић (Добој), делегат: Младен Жујић (Нови Град), седмерци: ОРК БЛ 8(7), Славија 3(2), искључења: ОРК БЛ два минута, Славија 16 минута, црвени картон: Фарис Раонић (Славија, 57. минут).

ОРК БЛ: Ф. Игњатић, Новаковић 2, Милетић 8, Богданић 2, Жмирић, Вукмир, Лолић 2, Стојановић, Зец 1, Рајић, Јаковљевић, Малбашић 3, Ступар 6, М. Игњатић 4. Тренер: Бојан Унчанин.

СЛАВИЈА: М. Ковачевић, Б. Ковачевић 1, Благојевић 1, Драговић 4, Тешановић, Мирковић 2, Тодоровић, Моћић, Шешлија, Бирдахић 5, Бозало 1, Тоскић, Раонић 5, Павловић 2, Тушевљак, Косорић. Тренер: Борис Тешановић.

ДРИНА – КОЗАРА (КД) 38:30 (21:10)

Дворана: Спортска у Зворнику, гледалаца: 100, судије. Саша Бијељић (Градишка) и Мирослав Товиловић (Добој), делегат: Светозар Ковачевић

(Брод), седмерци: Дрина 6(3), Козара 4(3), искључења: Дрина 12 минута,

Козара (КД) 10 минута, црвени картон: Недим Чамџић (5. минут).

ДРИНА: Кулић, Стојић, Ложњаковић 2, Поповић 4, Ћасуровић 7, Н. Чамџић

2, Видаковић, Еркић 1, Бановић 3, З. Чамџић, Миљанић 1, Томић 7, Лугавић

3, Сарић 3, Хаџић 5, Мулавдић. Тренер: Александар Голубовић.

КОЗАРА (КД): Којановић., Стојановић 6, Малетић 1, Гавриловић 1, Пузавац,

Миланковић, Дардић 2, Бјелић, Тубин 8, Арсенић 4, Максимовић 4, Шувцак

1, Шекерац 3. Тренер: Немања Дмитровић.

БИЈЕЉИНА – ТЕСЛИЋ 32:27 (18:14)

Дворана: Гимназије у Бијељини, гледалаца: 150, судије: Алекса Дрљача(Бањалука) и Огњен Ковјенић (Прњавор), делегат: Бобан Поповић (Зворник), седмерци: Бијељина 3(2), Теслић 8(7), искључења: Бијељина шест минута, Теслић -,

БИЈЕЉИНА: Жужа 4, Л. Вејновић 1, Капор, Грбић, Пепић, Мехмедовић 1, Латиновић 5, Остојић, Матић 1, Стевановић 5, Ј. Вејновић, Живановић 8, Пурић, Маринковић 6, Лонотош 1, Јанковић. Тренер: Славен Лончар.

ТЕСЛИЋ: Спасојевић, Окић 4, Исаковић 3, Дошић 6, Силајџић 1, Алексић 4,  Шијаковић 7, Петковић, Лугоњић, Јовичић, Налић, Николић 1, Милановић 1. Тренер: Зоран Антешевић.

ОРК КОЗАРА – ДЕРВЕНТА 30:30 (14:16)

Дворана: „Арена“ у Градишци, гледалаца: 150, судије: Дејан Јованчић и Младен Тодоровић (Источно Сарајево), делегат: Владимир Крижанец (Бањалука), седмерци: ОРК Козара, Дервента, искључења: ОРК Козара шест минута, Дервента 10 минута, црвени картон: Сергеј Крстајић (Дервента, 46. минут).

ОРК КОЗАРА: Штрбац 3, Војновић 2, Ђурић 3, Матавуљ, Грујић 1, Станчић 6, Гогић, Петошевић 7, Пејаковић, Тодоровић 2, Маринковић, Анџић, Савић 3, Мишановић 3, Ковачевић. Тренер: Никола Степановић.

ДЕРВЕНТА: Толимир, Живанић 3, Сибинчић 5, Земуновић 1, Милинковић 5, Кнежевић, Пејаковић, Дринић, Бера, Савић 2, Максимовић 5, Денић, Крстајић 6, Пејић 3, Шатара, Косић. Тренер: Милорад Бјелошевић