Дарко Војводић, тренер Слободе: Показали смо шампионско лице

БАЊАЛУКА - Шеф стручног штаба Слободе Дарко Војводић сматра да је његова екипа освојила велика три бода у дербију петог кола против Крупе и да ће ова побједа много значити његовим изабраницима у борби за сам врх табеле.

Новограђани су до тријумфа на гостовању у Крупи на Врбасу, послије којег су преузели прво мјесто на табели, дошли поготком Адија Алића у 65. минуту.

- Слободно могу да кажем да је ово била утакмица које се не би постидјели ни премијерлигаши. Потврдили смо да имамо материјала за шампионске снове. Играли смо чврсто и борбено, па иако не би било незаслужено да је завршено подјелом бодова, јако смо срећни што смо сачували три бода која ће нам много значити у наставку сезоне, у коју смо ушли не баш потпуно спремни. Зато сам сигуран да ћемо бити све бољи како првенство буде одмицало - рекао је Војводић.

Овом побједом тим са “Млакви” избио је на лидерску позицију, нанијевши први пораз Крупи у прволигашком друштву послије 22 утакмице.

- Једноставно нисмо били на потребном нивоу у овом сусрету, што су фудбалери Слободе зналачки казнили. Сигурно пораз који нисмо очекивали, али морао се кад-тад десити. Једноставно, у овај сусрет моји играчи су морали ући са много више жеље и хтијења, али није било тако. Морамо сада наставити са побједама у континуитету, ако желимо, а желимо, да останемо у борби за прво мјесто - казао је кормилар Крупе Владимир Илић.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Рудан, Реџић, Крнета (Крупа), Крепалди, тренер Војводић, Салетовић, Абрего, Вејновић, службени представник Карлица (Слобода, Нови Град).

Играч утакмице: Ади Алић (Слобода, Нови Град) 7,5.

КРУПА: Дамјановић 6, Реџић 6,5, Рудан 6 (од 55. минута Л. Бабић 6), Перовић 6, Ђекић 6, Н. Бабић 6 (од 67. минута Крнета -), Мрзић 6, Нухановић 6 (од 78. минута Хаџић -), Лељи 6 (од 78. минута Бубић -), Петровић 6 (од 78. минута Никодиновић -), Ристановић 6,5. Тренер: Владимир Илић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Тодоровић 7, Вејновић 7, Додиг 7, Абрего 7, Самарџић 7, Крепалди 6,5 (од 86. минута Смајић -), Рачић 7, Кесић 6,5 (од 90+4. минута Радишић -), Фонтемаћи 6,5 (од 78. минута Тиро -), Салетовић 6,5, Алић 7,5. Тренер: Дарко Војводић.

***

ЉУБИЋ    3 (2)

ДРИНА (З)          2 (0)

Стријелци: 1:0 А. Жижак у 12, 2:0 А. Жижак у 39, 2:1 Милошевић у 66, 3:1 Сегић у 81, 3:2 Благојевић у 90+4. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 100.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Сегић (Љубић), Беатовић, Васић, Кнежевић (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Александар Жижак (Љубић) 8.

ЉУБИЋ: Митровић 6, Радаковић 7, Б. Жижак 7, Јагодић 7, Милановић 7 (од 62. минута Јаворац 7), А. Жижак 8 (од 88. минута Граховац -), Субић 7, Боснић 7 (од 77. минута Југовић -), Чудић 7 (од 62. минута Сегић 7,5), Ћетојевић 7 (од 88. минута Тодорић -), Бобић 7. Тренер: Милан Станивуковић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6, Кнежевић 6,5, Ерић 6,5, Ћулум 6, Мазић 6, Васић 6,5, Марковић 6 (од 60. минута Алић 6), Тврдишић 6 (од 31. минута Благојевић 7), Станишић 6, Беатовић 6 (од 79. минута Марић -), Шарчевић 6 (од 46. минута Милошевић 7). Тренер: Миодраг Јевтић.

****

СУТЈЕСКА                 3 (2)

СЛОБОДА (МГ)         2 (1)

Стријелци: 0:1 Живковић у 7, 1:1 Н. Мојовић из пенала у 18, 2:1 Н. Мојовић из пенала у 29, 3:1 Атељевић у 50, 3:2 Копривица у 58. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 300.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Дачевић, Пљеваљчић, Мојовић (Сутјеска).

Играч утакмице: Никола Мојовић (Сутјеска) 7,5.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Ристановић 6,5 (од 72. минута Рашевић -), Радовић 6,5 (од 72. минута Секулић -), Н. Мојовић 7,5 (од 90. минута Владичић -), Милутиновић 7, Михајловић 6,5, Пљеваљчић 7, Даниловић 7, Бонић 7 (од 78. минута О. Мојовић -), Дачевић 7, Атељевић 7,5. Тренер: Миљан Радановић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Стјепановић 6, Даниловић 6,5, Живковић 7 (од 72. минута Максимовић -), Домузин 6 (од 66. минута Солдат -), Зекановић 6,5, Вучковић 6 (од 72. минута Анђелић -), Гускић 6, Ерић 6, Пушић 6,5, Суљић 6, Копривица 7. Тренер: Дарко Малетић.

***

ФАМОС    0 (0)

РУДАР П. 2 (1)

Стријелци: 0:1 Демоњић у 39, 0:2 Билбија у 88. минуту.

Стадион: СРЦ “Фамос-Војковићи” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 450.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Лаловић, Марковић, Блажић (Фамос), Мармат, Имамагић, Ковачевић, помоћни тренер Марјановић, Алибеговић, Микић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Александар Демоњић (Рудар Приједор) 7,5.

ФАМОС: Терзић 6, Јоловић 6, Кокот 6 (од 55. минута Демировић 6), Ковачевић 6 (од 57. минута Фргања 6), Отовић 6, Лаловић 6 (од 60. минута Шкрба 6), Радовић 6, Тешановић 6, Мичић 6 (од 55. минута Бјелош 6), Блажић 6, Марковић 6. Тренер: Владимир Дрињак.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Орландо 7, Сервос 6,5, Пекија 7, Ковачевић 6,5, Радаковић 7 (од 90. минута Билбија -), Имамагић 6,5 (од 69. минута Алибеговић -), Демоњић 7,5 (од 78. минута Билбија -) Којић 7, Каменчић 6,5 (од 46. минута Мршић 6,5), Марић 7, Мармат 6,5 (од 46. минута Микић 6,5). Тренер: Зоран Бујић.

***

РАДНИК            4 (1)

ЖЕЉЕЗНИЧАР          1 (0)

Стријелци: 1:0 Живковић у 5, 2:0 Дошло у 46, 2:1 Калабић у 53, 3:1 Максимовић у 64, 4:1 Дошло у 68. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 800.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картон: резервни играч Јевић (Жељезничар Спорт тим).

Играч утакмице: Драган Дошло (Радник) 8.

РАДНИК: Лакић 7, Никић 7, Јокић 7, Дошло 8 (од 70. минута Оџаклић -), Васић 7,5 (од 77. минута Паранос -), Срећковић 7 (од 59. минута Максимовић 7,5), Новак 7, Живковић 7,5, Рашевић 7, Буразор 7 (од 77. минута Гаврић -), Ковачевић 7 (од 77. минута Манојловић -). Тренер: Велибор Ђурић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 5,5, Коста 5,5 (од 46. минута Стијаковић 5,5), Сладојевић 5,5, Блануша 5,5, Ђогић 6, Керезовић 5,5, Шупут 5,5, Ивић 6, Јанковић 5,5, Јовандић 5,5, Калабић 6,5. Тренер: Асмир Авдукић.

***

КОЗАРА             3 (2)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Максимовић у 15, 2:0 Малбашић у 41, 3:0 Глишић у 74. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 150.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Јандрић, Шћекић, Поповић (Козара), Костадиновић, Куљанин (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Александар Малбашић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: Модић 7, Шћекић 7, Вељкић 7 (од 77. минута Комленић -), Глишић 7,5 (од 81. минута Матић -), Малбашић 7,5, Јандрић 7 (од 81. минута Ђурић -), Деспотовић 7, Поповић 7, Максимовић 7,5 (од 71. минута Благојевић -), Раца 7 (од 77. минута Говедарица -), Пепић 7. Тренер: Саша Крупљанин.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 5,5, Омерхоџић 6, Пљеваљчић 6, Лимић 5,5 (од 73. минута Ел Гамарти -), Куљанин 6, Костадиновић 5,5 (од 73. минута Ализадех -), Нинковић 6, Симић 5,5, Халиловић 5,5 (од 83. минута Сајар -), Живковић 5,5, Нишизаки 5,5 (од 46. минута Мишић 5,5). Тренер: Митар Лукић.

***

ЛАКТАШИ                 3 (2)

ПОДРИЊЕ (Ј)   1 (0)

Стријелци: 1:0 Босанчић у 20, 2:0 Босанчић у 35, 3:0 Марковић у 48, 3:1 Перић из пенала у 85. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 500.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Играч утакмице: Дејан Босанчић (Лакташи Адмирал бет) 8.

Жути картони: Милојевић, Остојић, Амиџић, Дојчиновић (Лакташи), тренер Симић, Малетић (Подриње, Јања).

ЛАКТАШИ: Ђ. Вуковић 7, Милић 7, Амиџић 7 (од 72. минута Петковић -), Милојевић 7 (од 67. минута Д. Вуковић -), Остојић 7, Марковић 7,5 (од 67. минута Зеленика -), Шкорић 7 (од 80. минута Арежина -), Босанчић 8, Рунић 7, Дојчиновић 7, Бабић 7 (од 80. минута Стаменковић -). Тренер: Миљан Бајић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 6, Андрић 6, Брадарић 6, Јахић 6, Божић 6 (од 81. минута Алић -), Малетић 6 (од 81. минута Пантић -), Јашић - (од 16. минута Максимовић 6), Перковић 6 (од 72. минута Савић -), Рачановић - (од 20. минута Марковић 6), Перић 7, Рагиповић 6. Тренер: Илија Симић.

***

ТЕКСТИЛАЦ             0 (0)

ЗВИЈЕЗДА 09              2 (1)

Стријелци: 0:1 Секуловић у 22, 0:2 Јањић у 66. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Гледалаца: 250.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Прљета, Јоловић, Којић (Текстилац), Бокић, Видовић, Живановић, Дујковић, Јанковић (Звијезда 09).

Играч утакмице: Андрија Јањић (Звијезда 09).

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 6, Марић 6, Ђекић 6, Јоловић 6, Којић 6, Хасикић 5,5 (од 77. минута Брковић -), Прљета 6, Миљановић 5,5 (од 77. минута Пешевић -), Башић 5,5 (од 54. минута Дуспара -), Радић 6, Зељковић 6 (од 61. минута Ћорић -). Тренер: Дарио Пурић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 7, Јанковић 7, Јањић 7,5, Ресић 7 (од 83. минута Апосту -), Матић 7 (од 89. минута Тешић -), Мујагић 7 (од 65. минута Блажевић -), Дујковић 7, Милошевић 7, Видовић 7, Бокић 7 (од 46. минута Живановић 7), Секуловић 7,5 (од 65. минута Карваљо -). Тренер: Џенан Хошић.