Црвена звезда рутинском игром до убjедљиве побjеде над Морнаром

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Морнар са 93:77 у мечу 10. кола АБА лиге и тако забиљежили осму побједу у сезони.

Црвено-бијели рутински надиграли Морнар

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Морнар са 93:77 у мечу 10. кола АБА лиге.

Наизглед са пола снаге црвено-бијели су надиграли госте из Бара. Звезда је на моменте појачавала како би одбијала налете ривала. Тренер Ивановић је дао шансу свим играчима и они су је искористили и уписали се у листи стријелаца. На крају убједљива побједа домаћина.

Морнар је имао почетну предност од три разлике. Уследио је одговор црвено-белих који су брзо преокренули резулат. Гости су покушавали да држе прикључа.

Међутим, сјајна одбрана и расположени шутери допринели су да Звезда средином другог периода оде на двоцифрену разлику, који је само повећала до одласка на одмор - 52:36.

Млади Топић је искористио своју прилику након продора и коша у последњим моментима је погођеном тројком ставио тачку на другу четвртину.

Морнар се није предавао. Успео је колико-толико да парира црвено-белима. Гости из Бара су успели да приђу и на шест разлике, међутим Звезда је одмах појачала и поново вратила двоцифрену разлику. На крају периода Морнар је тројком Расела пришао на минус девет - 71:62.

Последњи период отворен је са по једном серијом на обе стране. Потом су црвено-бели поново појачали и стекли плус од 17. Морнар није више имао снаге да се поново врати у меч, Звезда рутински привела меч крају за коначних 93:77.

Најефикаснији у победичкој екипи био је Бентил са 26 поена, Илић је додао 11, а Добрић 10. Код Морнара Расел је убацио 35 поена, а двоцифрен учинак имао је још и Вујачић - 10.

Крај утакмице, Звезда - Морнар 93:77

Последњи период домаћин је отворио серијом од 5:0. Узвратио је Морнар са 6:0. Звезда је у последњих пет минута игре ушла са 11 поена предности.

Црвено-бели су поново појачали и отишли на плус 17, потом су рутински привели меч крају.

Крај треће четвртине, Звезда - Морнар 71:62

За нешто више од два минута игре у наставку Морнар је смањио на десет разлике 57:47. Новом тројком изузетно расположеног Расела Морнар је пришао на само седам поена разлике - 59:52, после пет минута игре у трећем периоду.

Настављена је велика борба, црвено-бели су имали спреман одговор и поново се одлепили на двоцифрену разлику, 67:55. До краја периода Звезда је задржала предности, а Морнар је тројком расела успео да приђе на девет разлике пред послењу четвртину.

Полувреме, Звезда - Морнар 52:36

Други период Звезда је почела серијом 4:0. Наставили су црвено-бели да контролишу резултат. Мало су појачали одбрану што је убрзало игру и тројком Бентила први пут црвено-бели су имали двоцифрену разлику - 44:32.

До одласка на "велики одмор" домаћин је задржао предност, а тачку на први део игре ставио је млади Топић тројком у послдњим моментима игре. Звезда је отишла на максималних плус 16.

Крај прве четвртине, Звезда - Морнар 25:22

Морнар је повео са 6:3, потом су црвено-бели серијом 9:0 преокренули резултат. Затим се игра распламсала. Обе екипе су реализовале по неколико напада.

До краја периода црвено-бели су задржали предност, коју је умањио Расел тројком две секунде пре краја периода.

Црвено-бели имају седам победа, а Морнар четири

Црвена звезда је остварила седам победа у досадашњем делу сезоне и један пораз, док Морнар има четири победе и пет пораза.